Głośnik dwucewkowy jak to podłączyć ?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Damian92
NEB-raska...
NEB-raska...
Posty: 1837
Rejestracja: pn gru 28, 2009 23:55
Lokalizacja: Elbląg

Głośnik dwucewkowy jak to podłączyć ?

Post autor: Damian92 » wt lip 28, 2015 20:37

Sprawa wygląda tak, że mam teraz u siebie założony wzmacniacz PowerBass asa 600.4 i głośnik PowerBass m-12
Wzmacniacz ma w mostku przy 4 omach 400 w RMS a głośnik 350 RMS czyli jest git, jednak dążę do czego innego. Wpadł mi w ręce głośnik Pioneer TS-W121SPL właśnie dwucewkowy 750w RMS rzekomo. Jedynie mogę zrobić go na 4 omhy albo na 2 bo 8 mój wzmak nie pociągnie. Jakbym zrobił go w 4 omach to mój wzmak ma 2x400 rms czyli jest lekii zapas, ale jak to teraz podłączyć normalnie 2 kable do jednego wyjścia na mostku i 2 kable do drugiego ? Wychodziło by na to, że każda cewka była zasilana osobna ale nie wiem czy tak można :D



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Głośnik dwucewkowy jak to podłączyć ?

Post autor: powalla » wt lip 28, 2015 21:27

Damian92 pisze: Jedynie mogę zrobić go na 4 omhy albo na 2 bo 8 mój wzmak nie pociągnie.
Raczej tych 2 ohm nie pociągnie , ba nawet może nie przeżyć :bajer:

Co możesz zrobić , to podać synał mono na oba wejścia , tak samo rozkręcić Gain i podpiąć oba mostki pod 2 wejścia głośnika ... jednak to półśrodki i potrzebne jest spory monoblock i co ważniejsze solidne zasilanie (kable , alternator, akumulator) !



Awatar użytkownika
Damian92
NEB-raska...
NEB-raska...
Posty: 1837
Rejestracja: pn gru 28, 2009 23:55
Lokalizacja: Elbląg

Głośnik dwucewkowy jak to podłączyć ?

Post autor: Damian92 » wt lip 28, 2015 21:36

powalla, sygnał mono, możesz rozjaśnić bo nie bardzo wiem jak tego dokonać :) Kable mam hw energetic 25mm. Czyli dać pod mojego wzmaka tego PB pod 2 osobne wejścia i powinno zagrać ? Myślisz, że to tak zagra że może aku nie wytrzymać ? Alternator mam 120A a aku jakiś 64ah bodajże.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości