Nokia DSP w Golfie III

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
maroxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 335
Rejestracja: sob gru 31, 2005 14:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Nokia DSP w Golfie III

Post autor: maroxxx » sob mar 03, 2012 20:04

Witam. Mam problem z nagłośnieniem w swoim 20 jahre. Przedstawia się następująco.
Gdy kupiłem samochód było tam założone radio jvc, ingerując w ori instalacje od dsp (obcięte ori kostki iso, przylutowana nowa kostka pasująca do jvc). Niby głośniki coś tam grały, sub siedział cicho. Następny problem był taki iż po 2 dniach padał mi akumulator (wzmacniacz pobierał prąd). Po odłączeniu radia w trakcie jazdy "tykały głośniki". Obecnie gdy sub, oraz wzmacniacz jest odłączony "tykanie" już nie występuje.
Wyrzuciłem wszystkie dodatkowe kable założone przez poprzedniego właściciela i sprawdziłem jak wygląda sprawa z napięciem. Otóż do radia mam jeden stały +, oraz dwa kable w których pojawia się + po stacyjce. Natomiast na kostce 16 pinowej w bagażniku mam dwa stałe + Moja prośba. Czy mógł by któryś z kolegów zrobić zdjęcie kostek iso u siebie w dsp, oraz jeśli to tylko możliwe pomierzyć miernikiem ma którym pinie wystepują napięcia.
Będę bardzo wdzięczny
:pub:


Mój fire & Ice
Obrazek
&
Mk3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=461343

adam 87 :)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lis 15, 2011 21:20

Nokia DSP w Golfie III

Post autor: adam 87 :) » pt mar 09, 2012 23:22

mam pytanie czy da rade podłaczc inne radio niz jest w dsp i czy to nie bedzi przeszkadzało



Awatar użytkownika
kamilsdz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pn sty 10, 2011 15:23
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nokia DSP w Golfie III

Post autor: kamilsdz » śr mar 21, 2012 22:51

maroxxx pisze:Witam. Mam problem z nagłośnieniem w swoim 20 jahre. Przedstawia się następująco.
Gdy kupiłem samochód było tam założone radio jvc, ingerując w ori instalacje od dsp (obcięte ori kostki iso, przylutowana nowa kostka pasująca do jvc). Niby głośniki coś tam grały, sub siedział cicho. Następny problem był taki iż po 2 dniach padał mi akumulator (wzmacniacz pobierał prąd). Po odłączeniu radia w trakcie jazdy "tykały głośniki". Obecnie gdy sub, oraz wzmacniacz jest odłączony "tykanie" już nie występuje.
Wyrzuciłem wszystkie dodatkowe kable założone przez poprzedniego właściciela i sprawdziłem jak wygląda sprawa z napięciem. Otóż do radia mam jeden stały +, oraz dwa kable w których pojawia się + po stacyjce. Natomiast na kostce 16 pinowej w bagażniku mam dwa stałe + Moja prośba. Czy mógł by któryś z kolegów zrobić zdjęcie kostek iso u siebie w dsp, oraz jeśli to tylko możliwe pomierzyć miernikiem ma którym pinie wystepują napięcia.
Będę bardzo wdzięczny
Miałem efekt cykania gdy w DSP nie podpiąłem masy do kostki głośnikowej z kostki ze wzmacniacza/zmieniarki. Może Ci to w czymś pomoże
adam 87 :) pisze:mam pytanie czy da rade podłaczc inne radio niz jest w dsp i czy to nie bedzi przeszkadzało
Tak, wielokrotnie temat już poruszany. Trzeba zrobić przejściówkę lub przerobić kostki, poszukaj w necie wszystko pisze



Awatar użytkownika
AdiWRoc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 18:29
Lokalizacja: Wrocław Polska / Ijmuiden Holandia

Re: Nokia DSP w Golfie III

Post autor: AdiWRoc » sob kwie 21, 2012 14:16

kamilsdz pisze: EDIT: Problem rozwiazany, wystarczyło podać do kostki głośnikowej mase z kostki od zmieniarki.
masz może pomocne foto jak to teraz wygląda? mam to samo po podpięciu alpine 9835r


Moje XX Jahre viewtopic.php?f=88&t=391092" onclick="window.open(this.href);return false;
Sarkazm TEAM Member
"Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ... "

Awatar użytkownika
kamilsdz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pn sty 10, 2011 15:23
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nokia DSP w Golfie III

Post autor: kamilsdz » sob kwie 21, 2012 17:19

zdjęcia żadnego nie mam, ale sprawa jest prosta. Najlepiej zrób sobie przejściówkę tak jak ja, wtedy możesz wrócić zawsze do ori. Ja zrobiłem z połączenia: http://img10.allegroimg.pl/photos/orygi ... 2226567142" onclick="window.open(this.href);return false; i http://img14.allegroimg.pl/photos/orygi ... 2258303201" onclick="window.open(this.href);return false;

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/" onclick="window.open(this.href);return false; Patrząc na pierwszy schemat: Plusy glośników z ori kostki (na rys: Kostka B: 1,3,5,7) podlączasz normalnie do plusów nowej kostki. Bierzesz jeden minus głośnikowy z nowej kostki (w ori nie ma) np pin2 z rysunku z kostki B i łączysz go z kablem masowym który znajduje się w tej dużej 10pinowej kostce która idzie do zmieniarki(czarny albo brązowy nie pamiętam). Musisz jeszcze podłączyć zasilanie wzmacniacza żeby Ci się załączał zestaw przy włączaniu radia, nie pamiętam który kabel ze starej kostki ale powinieneś bez problemu znaleźć do sterowania (nowa kostka rys: kostka A pin 5) i to wszystko :) Takie łopatologiczne wyjaśnienie, jak coś to pytaj.



bestia81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt sty 13, 2015 16:41
Lokalizacja: sbi bielsko-biała

Nokia DSP w Golfie III

Post autor: bestia81 » wt lut 24, 2015 19:53

mam pytanie jak podpiac subwoofer orginalny z XX jahre do niefabrycznego radia potrzebuje pomocy



Awatar użytkownika
Bulczas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 22:19
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Volkswagen Golf

Re: Nokia DSP w Golfie III

Post autor: Bulczas » pt lip 17, 2020 16:45

Czy ktoś wie może jak podłączyć kable od głośników z żółtej kostki mini iso na zwykła kostkę iso. Auto to golf 4 cabrio z systemem nokia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości