Wygluszenie drzwi w golf IV

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Sobier
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw gru 24, 2015 13:07

Wygluszenie drzwi w golf IV

Post autor: Sobier » pt lut 19, 2016 00:19

z tego co czytam, mogę kupić maty i wygłuszyć same boczki i rezultat będzie taki sobie, czy mogę obkleić blachę tą zewnętrzną (nie za szybą) tylko tą co jest odrazu za plastikową tapicerką. Czy lepiej to i to? Jeśli chodzi o same drzwi, a co ew tam gdzie jest konsola? ( bo wykładziny nie chce ściągać). A i co jeszcze odnośnie (mam TDI) tam gdzie jest mata wygłuszeniowa silnika? można pod nią też obkleić? coś to da? tak samo odnośnie bagażnika samej klapy ??? jakieś propozycję?



orscik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn sty 25, 2016 20:16

Re: Wygluszenie drzwi w golf IV

Post autor: orscik » pt lut 19, 2016 23:28

Przemula pisze:
orscik pisze:Nie czytałem całego wątku ale generalnie jeżeli chcesz wygłuszać drzwi to z własnego doświadczenia powiem CI ,że lepiej jest to robić jak są niskie temperatury.Chyba ,że masz bardzo dobre dojście w drzwiach. Ja wygłuszałem mercedesa w202 ostatnio i gdybym robił to w lato to 10 razy bym odchodził od roboty.
... A czemu to tak? A z czym się mogę zmierzyć robiąc to latem? Hmm

Dokładnie tak jak piszesz.Ja robiłem to w zimę i jak juz miałem matę na właściwym miejscu to suszarka podgrzewałem i dociskałem specjalną rolką.



Awatar użytkownika
mikolajmakoski1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1562
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 14:10
Lokalizacja: Nowa Sól

Wygluszenie drzwi w golf IV

Post autor: mikolajmakoski1 » ndz mar 19, 2017 21:25

Witam. Zeby nie zakładać tematu nowego zapytam tutaj. Pacjent golf 4 5drzwi... i moje pytanie jest takie. Jest sens wygłuszać tylne drzwi??


"Dla ciebie to wkładanie kasy w starego golfa,dla mnie to wkładanie serca w pasje."
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6&start=56

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wygluszenie drzwi w golf IV

Post autor: Qto » pn mar 20, 2017 09:47

Zależy po co...jak dla jaj to chyba nie. Ja wygluszalem całe auto aby było w środku ciszej...to i tylne furtki wygluszylem. Po włożeniu w tylne drzwi tego samego woofera co w przednie...tył zagrał dużo lepiej basem - tak w ramach ciekawostki



Awatar użytkownika
mikolajmakoski1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1562
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 14:10
Lokalizacja: Nowa Sól

Wygluszenie drzwi w golf IV

Post autor: mikolajmakoski1 » pn mar 20, 2017 20:10

Najprościej zapytam. Czy nie wygłuszone tylne drzwi będą psuły efekt dźwięku.


"Dla ciebie to wkładanie kasy w starego golfa,dla mnie to wkładanie serca w pasje."
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6&start=56

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wygluszenie drzwi w golf IV

Post autor: Qto » pn mar 20, 2017 20:17

zakładając że głośniki są z przodu...to tylne drzwi nie mają większego znaczenia - wygłuszone wpuszczą mniej hałasu do środka i pewnie będą mniej rezonowały przy basie z bagażnika



Awatar użytkownika
mikolajmakoski1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1562
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 14:10
Lokalizacja: Nowa Sól

Wygluszenie drzwi w golf IV

Post autor: mikolajmakoski1 » pn mar 20, 2017 22:07

Czyli jest sens. Zatem wygłuszam. dzieki za pomoc!


"Dla ciebie to wkładanie kasy w starego golfa,dla mnie to wkładanie serca w pasje."
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6&start=56

mlodyluk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 533
Rejestracja: śr gru 29, 2010 23:39
Lokalizacja: KLI
Auto: Mk4
Silnik: AQP

Re: Wygluszenie drzwi w golf IV

Post autor: mlodyluk » czw mar 14, 2019 20:54

Koledzy a czy ktoś ma doświadczenie takie osobiste, czy lepiej wybrać gms czy stp? Chodzi mi jakość i efekt, dużo czytałem i na maty bitumiczne dają jeszcze piankę, rozumiem że dopiero wtedy jest sens wygluszenia? Nie liczę ns opis dokładny tylko odp tak lub nie, dziękuję z góry


moje mk4
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=538006" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości