GOLF PLUS co, jak i gdzie

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

ravmar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 21, 2008 13:17
Lokalizacja: Świdnik koło Lublina

GOLF PLUS co, jak i gdzie

Post autor: ravmar » czw lut 21, 2008 13:31

Jak w temacie poszukuje wszystkiego związanego z elektroniką do Golfa Plusa 1.6 FSI. Głównie chodzi mi o wszystko związane z nagłośnieniem. Planuje zrobić wysokiej klasy nagłośnienie to tego samochodu, szukam schematów radia i instalacji audio, jeżeli macie jakieś informacje bardzo był bym wdzięczny za ich dostarczenie. Jestem nowy na formu ponieważ niedawno stałem sie wyżej wymienionego samochodu. Nie zam się jeszcze na tym wszystkim i pewnie przydało by sie wiedzieć jakie mam wyposażenie żeby mi pomóc.
Ehh nawet nie wiem jak napisać co tam jest bo sam nie wiem. Może okaże się cenne ze samochód jest z końca 2007 roku, TOUR, bez nawigacji zwykłe radyjko z CD,

Jest taka książka
"Volkswagen Golf V Golf Plus Jetta Touran Etzold Hans-Rüdiger Volkswagen Golf V Golf Plus Jetta Touran
Sam naprawiam samochód
Etzold Hans-Rüdiger"
Interesowały by mnie ew. działy z tego :
Wymontowanie i zamontowanie radioodbiornika 129
Wymontowanie i zamontowanie zmieniacza płyt CD w podłokietniku 131
Wymontowanie i zamontowanie głośników (Golf) 131
Wymontowanie i zamontowanie wzmacniacza antenowego 135
SCHEMATY INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ 355
Posługiwanie się schematami instalacji elektrycznej 355
Układ schematów instalacji elektrycznej 357
Oznaczenia na schematach instalacji elektrycznej 358
Ostatnio zmieniony czw lut 21, 2008 14:35 przez ravmar, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » czw lut 21, 2008 14:32

napisałeś
ravmar pisze: Planuje zrobić wysokiej klasy nagłośnienie to tego samochodu, szukam schematów radia i instalacji audio
jeśli chcesz to uskutecznić, to musisz położyć nowe kable samemu i tego nie ma w żadnej książce, ale jest opisane po części w FAQ w przyklejonych tematach. Najpierw poczytaj tamto (znajdziesz w nim, co montować, po co, jak podłączyć itd itd itd) i wtedy określ jaką sume chcesz przeznaczyć, co chcesz osiągnąć itp. a potem można dyskutować bardziej.
Uzupełnij swoją wiedze, a potem temat o potrzebne fakty (to co napisałem zdanie powyżej).



ravmar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 21, 2008 13:17
Lokalizacja: Świdnik koło Lublina

Post autor: ravmar » czw lut 21, 2008 14:56

Ale nie o o mi chodzi chce w pełni wykorzystać radio nie wiem czy posiada wyjście przystosowane do wzmacniacza mocy, nie uśmiecha mi się wzmacniać kanału w przypadku radia jeszcze wzmacniaczem ponieważ zostają wtedy wzmocnione szumy. jeżeli nie znajdę takiego wyjścia o niskim potencjale to wtedy mam zamiar ingerować do radia i szukać sygnału przed wzmacniaczem mocy. Po prostu wtedy wyciągnę nie wzmocniony sygnał z radia. A to że muszę kłaść kable to doskonale wiem, o wszystkim włącznie z wygłuszeniem. Na razie trwa obliczam i szacuje jakie głośniki kupić, muszę wszystko zestroić ze sobą żeby nie mam luk w częstotliwościach



Awatar użytkownika
X tomicher X
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 23:17
Kontakt:

Post autor: X tomicher X » czw lut 21, 2008 17:51

Coś mi się wydaje że trochę ten post nie po polsku jest, ale może się mylę...

Możesz zdradzić tajemnice ile chcesz na to wydać ? Wydaje mi się że chłopaki z pewnością doradziliby wtedy i ewentualnie pomogli w wyborze. Im więcej informacji podasz w temacie tym więcej ludzie powiedzą.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw lut 21, 2008 17:52 przez X tomicher X, łącznie zmieniany 1 raz.



dziulek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 20:57
Lokalizacja: Janówek I k\Warszawy

Post autor: dziulek » czw lut 21, 2008 20:47

ravmar pisze:samochód jest z końca 2007 roku
A gwarancje na niego masz? Orientowałeś się, czy możesz sam ingerować w radio, rozbierać drzwi itd? Ja na twoim miejscu dowiedział bym się najpierw. Po co później mieć jakieś przykrości z tego powodu.
Ja nie miałem takiego problemu bo kupiłem 13 letnie auto warte kilka tys. zł i tak naprawde nic nie ryzykowałem :grin:


[b]1000000[/b] postów za mami :D
I ciągle mało ;)

ravmar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 21, 2008 13:17
Lokalizacja: Świdnik koło Lublina

Post autor: ravmar » czw lut 21, 2008 21:15

czary mary diabeł stary z gwarancją jest okej :grin: . Nie wnikajmy panowie i {panie}. Mi nie chodzi tylko o kupno głośniku położenia kabelków. Dodania dla wyglądu wzmacniacza FIRST'a 1000000 Watt. Nad ceną sie nie zastanawiałem nie lubię kupować czegoś do określonej ceny. Są głośniki za 200 zł oka, poszukam, pomyśle znajdę jakieś za 300zł oka, a może i jeszcze droższe. Radio na pewno ma zostać w oryginale, do tego chce kupić equalizer, i chyba jakiś wzmacniacz. Myślę nad jakąś małą skrzynką w bagażniku tylko obawiam się dwóch rzeczy: 1. Nie wiem kompletnie jak będzie się zachowywać basik w heczbeku czy ta półka nie będzie skakać. 2. Podejrzewam, że radio nie posiada wyjścia pod woofer, czyli musiał bym a)albo użyć sygnał wzmocniony z radia L i R, albo wyciągnąć sygnał nie wzmocniony bezpośrednio z radia. Kolejna jest sprawa, że wooferem zajmuje się osobiście czyli budowa od podstaw razem ze wzmacniaczem mocy. Dlatego zależało by mi przed przystąpieniem do prac, poznać trochę ten samochód czego mogę się spodziewać jak go rozbiorę, znać jakieś schematy elektr. nie wiem czy te samochody w bogatym wyposażeniu posiadają wzmacniacze? fabryczne woofer. No chciałbym mieć pojecie jakie cokolwiek.



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » czw lut 21, 2008 22:55

caly czas piszesz bez konkretów... chciałbyś to... chciałbyś tamto... głośniki do 200 ok, głośniki do 300 ok... nie chcesz podawać kwot...
po 1 - jeśli nie chcesz zmieniać radia, to wyjmuj je, wyciągnij wyjścia i po temacie. Schematów radia tutaj nie znajdziesz, bo jest za nowe, musiałbyś znaleźć kogoś w serwisie VW, ewentualnie zanieś do jakiegoś wesołego studenta PG i niech zrobi to za Ciebie. No chyba, że znasz sie na elektronice, to ogarniesz temat sam (troche nie rozumiem w ogóle tematu radia, ale OK)
po 2 - możesz kupić głośniki w przedziale 200-300PLN (helix, PB), możesz za 500-1000 (Dego, DLS itd), a możesz kupić system 3-drożny za 1500-3000PLN. Nie podasz granic - nie będzie propozycji, bo co mam Ci polecić ? skąd mam wiedzieć czego chcesz ? pewne zasad na tym forum są ( i nie tylko na tym, więc trzymajmy się ich i idźmy sobie na ręke jeśli oczekujemy pomocy)
po 3 po co equalizer ? to nie te czasy, jak już to procesor dźwięku
po 4 jak nie wiesz czy jest wzmacniacz/sub (dziwne to troche), podjedź do serwisu i sprawdź wyposażenie
po 5 a jak sie bas ma zachowywać ? nic nie będzie podskakiwać, nie musisz sie bać

i najważniejsze:
ravmar pisze:Mi nie chodzi tylko o kupno głośniku położenia kabelków
no to o co chodzi ? dużo zdań, dużo słów, a konkretów mało :?
czytałeś już FAQ ?



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw lut 21, 2008 23:22

ravmar nie chcesz zmieniac fabrycznego radia, a prawda jest taka, zę takie radia to kupa i sam kiedys dojdziesz do wniosku, że trzeb radio wymienić.
Takie radio będzie psuło brzmienie całego systemu.
A dołożyć do tego trzeba, ze wyciągnięcie sygnału nie wzmocnionego z radia tez swoje kosztuje i tak naprawdę uzbierałbyś już na podstawowe radio.


Druga sprawa co do głosników musisz się jakoś określić co do budżetu, bo nikt nie wie czy ma polecać za 1000zł czy za 200zł.



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » sob lut 23, 2008 17:41

alegro23, to się wciołeś w dobry temat :hmm:
Klucz do odpowiedzi http://forum.vwgolf.pl/search.php?mode=results "podtrzymanie"
Zamień przewody i po spawie.

ravmar, nagłośnienie jest jak golf V? Nie znam plusa dlatego pytam.



ravmar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 21, 2008 13:17
Lokalizacja: Świdnik koło Lublina

Post autor: ravmar » ndz lut 24, 2008 16:21

arti.sa a jak ma być ? radio z CD przód podzielony na nisko,srednio,i wysoko tonowca a tył chyba standardowo.



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » ndz lut 24, 2008 18:50

To nieciekawie masz :crazy: Jednym z najlepszych rozwiązań będzie AudioSystem X-ion 200 Golf V.
I cięzko będzie osiągnąć satysfakcję z tej fabrycznej jednostki sterującej.



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » czw mar 06, 2008 14:19

Oby w e46 było lepsze ;) W każdym aucie trzeba robić wygłuszenie. Czasami mniejszym nakładem, czasami większym.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości