przodik+tyl+wzmak

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

przodik+tyl+wzmak

Post autor: orzel12 » ndz gru 24, 2006 17:27

Wiec tak dysponuje kwota ok 1500-1700zl chcialbym to jakos dobrze sporzytkowac zeby kupic cos wmiare dobrego a nie wtopic kaski

Radyjko mam pionka cd z jakiejs starszej serii ale ma pare ustawien i 2xrca wiec mysle ze narazie mi strczy.

Drzwiczki oczywiscie beda wygluszone.

Jesli chodzi o muzyke jakiej slucham to przewazaja tu szybsze rytmy House, Techno, Dance.

Jesli chodzi o skrzynke to chyba bardziej bedzie u mnie spelniala zadanie zamknieta konstrukcja wykonana wlasnorecznie.

Od glosnikow oczekuje basiku dosc dynamicznego i wmiare mozliwosci niskiego chociaz to ciezko pogodzic w takiej klasie cenowej . Chec tez zeby mozna bylo tez nieraz sobie dac mocniej po uszach wiec musialy by miec dobra skutecznosc.

no i to chyba narazie bylo by na tyle
Prosze teraz o jakies propozycje na dobre wydanie tych pieniazkow



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz gru 24, 2006 17:59

Jeżeli chcesz nowy sprzęt to ten zestawik powienien zaspokoić Twoje oczekiwania: http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 4&pid=1162
Zostanie jestszcze kaska na kabelki.

Jeżeli chcesz kupić używany sprzęt, to można wyrwać coś lepszego, ale musisz liczyć się z szukaniem sprzętu, czajeniem się na okazje itd.

Proponowałbym w proporcjach przód ok. 500 wzmacniacz ok. 800 i subik ok. 400- 500.



Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: orzel12 » ndz gru 24, 2006 19:24

mogly by byc tez urzywki ale w sumie z urzywanych czesci kupil bym tylko wzmak bo z glosnikami raczej bym sie nie ladowal w urzywki

poczekam jeszcze na inne konfiguracje sprzetowe nie koniecznie PB

powiedzmy ze przy wyborze przodu pozostane tzn wezme te PB z tego zestawu co podales a co moglibyscie jeszcze zaproponowac na wzmak i sub



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz gru 24, 2006 20:36

http://moto.allegro.pl/item152684675_ph ... odel_.html
+ juniorek(glow) + http://moto.allegro.pl/item152743679_ce ... fv_gw.html , reszta kasy na szeroko pojęte elementy do montażu



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn gru 25, 2006 00:00

Dorzucę do stawki Hertza HSK 165 na przodzik.
A wzmacniacz, no cóż, zależy co się trafi. Jest na allegro Audison LRX 4300- bardzo fajny wzmak ze specyficznym brzmieniem. Potrzebne do niego będą szybkie głośniki, bo jest trochę spowolniony na basie, ale wielu osobom to odpowiada.

Poza tym może trafi się do 800zł Steg 75.4, ale to już trochę marzę.



Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: orzel12 » pn gru 25, 2006 13:24

Dodam moze tylko ze nie jestem zadnym audiofilem wystarczy mi poprostu zeby ladnie to wszystko ze soba wspolpracowalo i dawalo w miare przyzwoita dawke basiku bo on u mnie przewaza , ktory nie bedzie przechodzil w pierdzenie lub dudnienie przy rozkreceniu regulatora do maximum.

Przyznam sie tez bez bicia ze chcialbym moc zaskoczyc glosnoscia tego zestawu kolesi ktorzy powsadzali u siebie sprzety ala buszmen i piece po 1000W i gdy rozkrecaja radyjko na max to wszystko i robie wielkie lubudubu i daje mizerna jakosc dzwieku ale jest zaj**** bo jest glosno reszta sie nie liczy.

W sumie nie mam u kogo posluchac jakiegos dobrze dobranego zestawiku i nie potrafie sobie wyobrazic jak np gra taki subik z 200W RMS i nie wiem czy to glosno czy nie a nie chcial bym po zakupie byc zawiedziony i miec jakis niedosyt w glosnosci zestawu.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn gru 25, 2006 13:34

Czyli auto pod "lepszą remizę" Hertz ESK + Monacor 602 + Monacor 1502 + Lanzar max 12 + kondensator min. 1F



Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: orzel12 » pn gru 25, 2006 14:25

W tym momecie zostalem pojechany czy tak :grin:

Nie chodzi mi o to zeby tez obudzic cala okolice chodzi mi o to zebym nie nazekal na brak basu w aucie co dzieje sie poz nim raczej juz mnie nie interesuje bo sam kiwam glowa jak ide chodnikiem a jedzie jakis autko i slychac tylko jak mu wszystkie blachy drza i malo rejestracja nie odpadnie to az mi sie smiac chce.

A poza tym ten lanzarek to chyba jest 12" i raczej pakowany w BR wiec czy nie byl by za wolny do takiej muzyki



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn gru 25, 2006 21:12

A tam zaraz pojechany ,myślałem ,że chodzi ci o jakość muzyki.Potem piszesz ,że chcesz "pokazać" kolegom gdzie raki zimują i sam chyba nie wiesz czego chcesz?
Poleciłbym ci głośniki do suba 2xITmds08 (tak 8") w closed ale nie jest to głośnik do dBdragu ,tylko głośnik do Grania(przez duże G) i do techno pasuje idealnie.Co do Lanzara max12 w BR to naprawdę jest szybki i głośny ,a pod Monacorem 1502 naprawdę daje radę potrząsnąć budą.Napisz na czym ci zależy dokładnie jakość,czy ilość basu,bo to nie idzie w parze.Jakbyś posłuchał autka z zawodów soundoff (np.xantię bordo)to uznałbyś ,że jest totalny brak basu,a to autko wygrało 3 razy w swojej klasie w europie.



Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: orzel12 » czw gru 28, 2006 00:11

piszesz ze w tej xanti nie bylo basu a wyobraz sobie techno lub houuse bez basu- chyba sie nie da :grin:

ok wiec tak precyzuje sie tak mi sie wydaje przynajmniej :chytry:

chce duzo ladnego basu nie konieczne na wystepy pod remiza ale zeby bylo glosno- da rade tak :jezor:

moze powiedz mi jak wydac te 1700 zl zeby mi to gralo nie charczalo i nie bylo basu malo malo.

kurcze ciezko jest sie okreslic jesli nie mialem nigdy stycznosci z dobrym graniem ani ze zlym graniem slyszalem tylko jak jezdza niektorzy po miescie i im rejestracja drzy ale jak bylo w srodku to nie mam pojecia



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » czw gru 28, 2006 11:05

Gwarantuję ci ,że w tej Xanti było dokładnie tyle basu ,ile ma być tzn.tyle ile sobie wymyślił producent nagrania-to sie nazywa wierność odtwarzania.

[ Dodano: Czw Gru 28, 2006 10:07 ]
robię dubel http://moto.allegro.pl/it...oki_model_.html
+ juniorek(glow) + http://moto.allegro.pl/it...nowy_fv_gw.html , reszta kasy na szeroko pojęte elementy do montażu



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » czw gru 28, 2006 11:21

CV zagra nieźle, ale to głośnik 2 cewkowy i z JR. może być dla niego troche za mało mocy (chociaż niby gwarantują w 2 omah koło 200W)
a na przód dałbym też Hertz HSK 165
bez kabli będzie prawie 2k, ale wg mnie to już nieźle zagra i będzie i poprawnie i koledzy podziwiać będą, chyba, że to pustaki dla których tylko hałas jest ważny... ale wtedy to musisz sie kierować na allegro i szukać boshmanów i podobnych wynalazków



Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: orzel12 » wt sty 02, 2007 00:43

wczoraj spotalem znajomegi i polecal mi taki zestawik

wzmak groun zero TA 4000TX (seria tytanium) + przod AD W6 + sub tez jakis ground zero

tu sa linki do stron

AD
GZ

co powiecie o tym sprzecie bo ja niestety tak jak juz pisalem nie wiele sie znam



Awatar użytkownika
WiniuS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 19:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: WiniuS » wt sty 02, 2007 12:59

Kubus20 pisze:Jeżeli chcesz nowy sprzęt to ten zestawik powienien zaspokoić Twoje oczekiwania: http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 4&pid=1162

mialem doczynienia z tym zestawem, gra bardzo ladnie i przejrzyscie, basu ci nie zabraknie na pewno.Osobiscie najbardziej polecalbym głośniki PB a wzmaki u-dimension to juz wysoka poleczka

Pozdrawiam


[center][img]http://img92.imageshack.us/img92/2944/001wn7.gif[/img]
[b] :satan: [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][color=RED] mk2® [/color][/url][/b] :satan: [/center]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości