podłączenie usb lub aux do radia beta V

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

marbino86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 06, 2010 11:38
Lokalizacja: Rybnik

podłączenie usb lub aux do radia beta V

Post autor: marbino86 » pn lut 09, 2015 17:21

Witam posiadam bore orginalne radio beta plus orginalny odtwarzacz CD wszystko działa jak należy,moje pytanie czy jest możliwość podłączenia do tego radia jakiegoś kabla na aux bo usb to raczej odpada,żeby podłączyć odtwarzacz mp3-czy zostaje mi tylko transmiter albo ta śmieszna kaseta z kablem :crazy: wiem że na allegro są kable aux które sie wpina w kostke iso w radiu ale domyślam się że to złoncze już mam zajete przez orginalny sprzęt CD.Czy dobrze to rozumie? prosze o porade :hmm: :hmm:



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

podłączenie usb lub aux do radia beta V

Post autor: Kamel » pn lut 09, 2015 22:51

marbino86 pisze:czy jest możliwość podłączenia do tego radia jakiegoś kabla na aux bo usb to raczej odpada,żeby podłączyć odtwarzacz mp3-czy zostaje mi tylko transmiter albo ta śmieszna kaseta z kablem
Tak, jest możliwość, dokupujesz małe urządzonko, które pozwoli Ci korzystać zarówno z oryginalnej zmieniarki jak i z kard SD czy też USB jak również odtwarzaczy podpinanych przez mini jacka.
marbino86 pisze:wiem że na allegro są kable aux które sie wpina w kostke iso w radiu ale domyślam się że to złoncze już mam zajete przez orginalny sprzęt CD.Czy dobrze to rozumie?
Owszem, złącze zmieniarki masz zajęte, ale po zastosowaniu ww. urządzenia zmieniarkę wpinasz równolegle z nim za pomocą dołączonego zestawu okablowania i cieszysz się ww. funkcjami.

A na myśli mam takie coś jak Yatoura: http://allegro.pl/zmieniarka-mp3-audi-v ... 50272.html" onclick="window.open(this.href);return false;


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

podłączenie usb lub aux do radia beta V

Post autor: Jarek_NS » wt lut 10, 2015 12:15

Kamel skoro marbino86 ma odtwarzacz a nie zmieniarkę to to nie ma sensu kombinować ze zwrotnicą od yatoura tylko lepiej wpiąć emulatora do CD playera i przełączać się miedzy CD a zmieniarką z jego panelu. Ewentualnie tańsze rozwiązanie kabel AUX z modułem emulującym zmieniarkę za coś koło 75pln.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

podłączenie usb lub aux do radia beta V

Post autor: Kamel » wt lut 10, 2015 12:36

Jarek_NS zgadza się :-)
Tylko bardziej sugerowałem się większą funkcjonalnością, a głównie możliwością podpięcia przez USB :-)


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

podłączenie usb lub aux do radia beta V

Post autor: Jarek_NS » wt lut 10, 2015 13:36

Oczywiście że emulator zmieniarki daje nieporównywanie większe możliwości. Sam mam densiona i ma USB, AUX, BT i wejście na ipoda. Ale szczerze to samo USB lub SD wystarczy w zupełności.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtek_1986
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob sty 17, 2009 12:45
Lokalizacja: z prowincj za miastem
Kontakt:

podłączenie usb lub aux do radia beta V

Post autor: Wojtek_1986 » śr lut 11, 2015 20:47

Cześć chłopaki podepnę się pod temat, audio w moim golfie 4 szwankuje, głośniki ledwo żyją i często po prostu gasną [mam nadzieje ze to nie wina radia]. I teraz pytanie, w aucie jest radio Beta 5 i chciałbym je zostawić, czy to:
http://allegro.pl/blaupunkt-cx170-40-22 ... 70434.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/blaupunkt-gtb-8200a-a ... 63772.html" onclick="window.open(this.href);return false;

nie zabije radia?? [nie znam sie na car audio]
nie jestem audiofilem, nie musi być mega czysty dźwięk



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

podłączenie usb lub aux do radia beta V

Post autor: Haki » śr lut 11, 2015 23:23

Wojtek_1986, Zabić nie zabije ... ale grało to nie będzie jak powinno

Chcesz mieć lepszy dźwięk jak masz obecnie -- zakup sobie np ...

http://allegro.pl/glosniki-vw-golf-4-iv ... 21555.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Wojtek_1986
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob sty 17, 2009 12:45
Lokalizacja: z prowincj za miastem
Kontakt:

podłączenie usb lub aux do radia beta V

Post autor: Wojtek_1986 » śr lut 11, 2015 23:40

hmmm te głośniki wyglądają troche jak jednorazówki jakies :], jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to prosze o posta. A czy jest w golfie 4 jakies inne radio z którym zestaw który podałem bedzie grał ok?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

podłączenie usb lub aux do radia beta V

Post autor: Haki » śr lut 11, 2015 23:44

Wojtek_1986, Z ORI --- żądne bo każde ma 4x20W ... z czego pewnie tak naprawdę idzie 12-15W albo i mniej na głośnik ...

Zdziwiłbyś się jak grają te jak to nazwałeś jednorazówki ... właśnie dlatego ,że są proste w budowie i praktycznie identyczne jak ORI w MKIV - grają ładnie ( sprawdziłem) pod samym radiem


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Wojtek_1986
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob sty 17, 2009 12:45
Lokalizacja: z prowincj za miastem
Kontakt:

podłączenie usb lub aux do radia beta V

Post autor: Wojtek_1986 » czw lut 12, 2015 18:07

Haki, dzieki za odpowiedź :), pewnie je kupie, cena atrakcyjna :D



Awatar użytkownika
Diiabllo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: śr cze 30, 2010 16:55
Lokalizacja: Kościerzyna

podłączenie usb lub aux do radia beta V

Post autor: Diiabllo » sob lut 21, 2015 12:35

Wojtek_1986, po montażu w aucie, zdaj relację jak grają :popcorn:


poprzedni Variat MK3
Obecny Variat MK4

Dydzio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 07:41
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

podłączenie usb lub aux do radia beta V

Post autor: Dydzio » wt lut 24, 2015 01:47

Podepnę się pod temat. Mam Betę V bez CD, kiera bez sterowania, kusi mnie "zmieniarka mp3" jak w linkach poniżej. Pytanko: warto? Ktoś ma? Może do/odradzić? Dodam, że gdzieś w mieszkaniu wala mi się stary bodaj Kenwood z CD/MP3, który hulał jeszcze w MK2 :) Ew. która z dwóch poniżej lepsza?
http://allegro.pl/show_item.php?item=5063371405" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/show_item.php?item=5063640196" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

podłączenie usb lub aux do radia beta V

Post autor: Haki » wt lut 24, 2015 16:20

Dydzio, tematów o tym masa .... fakt jest taki ,że trzeba PEN-a przygotować by radio widziało MP3 ... czyli założyć katalogi CD0 CD1 .... i tam dać utworki ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Dydzio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 07:41
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

podłączenie usb lub aux do radia beta V

Post autor: Dydzio » wt lut 24, 2015 22:49

Wiem, że tematów masa, ale na dobra sprawę żadnej konkretnej recenzji (znalazłem jedną chyba na forum BMW, ale dotyczyła innego producenta). Samą ideę działania znam, 6 katalogów, bo zmieniarka na 6 CD, w każdym katalogu 99 plików, bo teoretycznie tyle może być ścieżek na CD... Ale czy warto? Czy nie lepiej wyjąć Betę i wsadzić cokolwiek innego już z CD/MP3?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości