[głośnik] Jaki subwoofer żeby grał jak najgłośniej

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

phyton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 16, 2005 00:39
Lokalizacja: Śląsk

[głośnik] Jaki subwoofer żeby grał jak najgłośniej

Post autor: phyton » pn wrz 04, 2006 22:02

Witam posiadam skrzynkę z głośnikiem jbl gto 1202d do tego wzmacniacz monacor hpb-602 i radio alpine 9846 i gra to przyzwoicie ale ostatnio siedze sobie w pokoju a tu się nagle poręcz przy schodach trzęsie to lece zobaczyć co się dzieje a tu coś z drogi słychać, to dolecłem do okna a tam swift przejeżdżał i bas było słychać z 200 metrów tak jak u mnie zaraz koło auta, nieiwem co to był za głośnik lub głośniki ale grało to mocno :) napiszcie mi jaki głośnik mógłby być godnym następcą mojego jbl żeby grał podobnie w cenie tak do 1000 zł, myślałem nad jbl 1222 power ma skuteczność 97 db ale wy tu macie większe doświadczenie więc doradźcie coś, oczwiście do tego jakiś wzmacniacz o odpowiedniej mocy, monacor mi się dobrze sprawuje więc chyba kupiłbym model hpb1502, co o tym myślicie ??
Ostatnio zmieniony śr wrz 06, 2006 21:55 przez phyton, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn wrz 04, 2006 22:15

I to jest super ,że go było tak słychać? Dla mnie wiocha do kwadratu! Ludzie (wliczając mnie) kupę kasy ładują w wytłumianie auta między innymi po to ,żeby odciąć się od zewnątrz , a ty chcesz ,żeby pod remizą panieny sikały?



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » pn wrz 04, 2006 23:03

no co ty, ja sobie radio na pilota zrobilem i jak siedze na piatym pietrze to mi szklanki spadaja z parapetu :bajer: sie nie znasz :bigok:

w conradzie maja glosniki chyba 48 cm :), bys tak ze 2 zamontowal to moze bys swifta przewrocil na bok przy jakims glosniejszym kawalku :)



phyton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 16, 2005 00:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: phyton » pn wrz 04, 2006 23:08

wiesz są gusta i guściki, nawet na zawodach CA są kategorie sound off i db drag, w sumie w tym dbdrag mierzy się poziom głośności wewnątrz ale w tym aucie co jechało miał otwarte szyby a miałem przyjemność słuchac garbusa z sony z otwartymi drzwiami jakieś 3 miechy przed zawaleniem się hali targów katowickich to powiem że ta hala się trzęsłą :cool:



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » pn wrz 04, 2006 23:12

phyton pisze:wiesz są gusta i guściki, nawet na zawodach CA są kategorie sound off i db drag, w sumie w tym dbdrag mierzy się poziom głośności wewnątrz ale w tym aucie co jechało miał otwarte szyby a miałem przyjemność słuchac garbusa z sony z otwartymi drzwiami jakieś 3 miechy przed zawaleniem się hali targów katowickich to powiem że ta hala się trzęsłą :cool:
tylko, że to są pokazówki, democary...


co to się dzieje... wieś tańczy i śpiewa...



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » pn wrz 04, 2006 23:24

ale bez ublizania :) no nie tak jawnie :bajer: kiedys (chyba 2003) na majovwce na stegnach byl mk3 co mial tube zamiast tylnych siedzen i 4 glosniki chyba 30 zamontowane w druga strone... zeby zapuscic muze musial wlaczac silnik i krecic ze 2kRPM :> i gralo lepiej niz naglosnienie imprezy :)



Awatar użytkownika
matti_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 14, 2006 02:07
Lokalizacja: Buczkowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: matti_vw » wt wrz 05, 2006 00:45

Nie znam się na głośnikach aż tak dobrze więc nic nie poradze. Mam tylko małą uwage jeśli można, ponieważ kolega pytał się jaki sprzet bedzie dobry, a nie prosił o rade jak nie ogłuchnąć albo co wiejskie a co nie. A wiec, myśle ze lepiej odpowiadać na pytania a nie od razu mówić że to jest złe.



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » wt wrz 05, 2006 01:12

wiec napisalem ze w conradzie maja duze glosniki, i wygladajace calkiem ok, jak rowniez podzielilem sie swoimi spostrzezeniami ze zlotu, a co do docinek i zlosliwosci, to trzeba wrzucic na luz, bo jak nie to zaczneimy zaraz do siebie tytulami naukowymi mowic, a na forum zrobi sie smutno... tu panuje taki lekki klimacik, czego moze nie zauwazyles bedac na forum dopiero od 3 tygodni :bigok:

jednakze jezeli kogos urazilem ktoryms swoim postem, to z gory przepraszam, gdyz nie bylo moim zamierzeniem komus nabruzdzic, a tymbardziej obrazic. rownoczesnie prosze o zwrocenie mi uwagi ktory post jest obrazliwy, a ja w jak tylko bedzie to mozliwe przeedytuje swoj post, badz poprosze moderatora o skasowanie....

mattip86, lepiej ??
:bajer:



Awatar użytkownika
Robson
Szalony Driver
Szalony Driver
Posty: 291
Rejestracja: czw lip 06, 2006 19:32
Lokalizacja: Wellingborough/ Opolskie
Kontakt:

Post autor: Robson » wt wrz 05, 2006 01:23

to po browarku i bedzie ok :pub: a tak swoją dogą nie lepiej Infiniti niż JBL ? poza tym fanie wioche robić dziewczyny tak słodko sie uśmiechają ;)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1849665#1849665

Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: stary » wt wrz 05, 2006 01:25

bylem teraz w niedziele na MP sound off i byla tam taka calibra ,ktora tez zapodawala jak cholera i wlasnie miala na pokladzie wzmak monacora i jeden woofer monacora. wiec moze dorwij najmocniejszego monacora zamiast tego jbl-a. aha skrzynia tez sie liczy,zle dobrana pogorszy znacznie dzwiek.



Awatar użytkownika
Robson
Szalony Driver
Szalony Driver
Posty: 291
Rejestracja: czw lip 06, 2006 19:32
Lokalizacja: Wellingborough/ Opolskie
Kontakt:

Post autor: Robson » wt wrz 05, 2006 01:28

stary pisze:dobrana pogorszy znacznie dzwiek.
litrażowo musi być dobrze dobrana


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1849665#1849665

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt wrz 05, 2006 09:46

phyton, ten JBL jest głośnikiem dwucewkowym, więc jeśli chcesz napędzać suba Carpowerem 1502 to nie da rady, bo Carpower w mostku gra tylko przy 4 Ohm.

Jedyny głośnik o dość wysokiej skuteczności przy 4 Ohm jaki przychodzi mi do głowy to Hertz ES 300. 94dB a jak dostanie 500W RMS'u i skrznie Bass Reflex to powinien potrząsnąć autem.



Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: stary » wt wrz 05, 2006 12:25

Robson86 pisze:stary napisał/a:
dobrana pogorszy znacznie dzwiek.

litrażowo musi być dobrze dobrana
niedokladnie przeczytales tekst bo napisalem ze źle dobrana pogorszy dzwięk.



phyton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 16, 2005 00:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: phyton » wt wrz 05, 2006 19:46

jeden głośnik mogę napędzić bo tam można sobie ustawiać zworkami 1ohm lub 4 ohm, ewentualnie inny wzmacniacz, najbardziej chodzi mi o głośnik, słyszałem dużo dobrego o hertzach, JL, cervin vega i oglądałem też na allegro głośniki pionnera z końcówką nazwy SPL ale żadnego z nich nie słuchałem więc zadałem pytanie, a czy ogłuchne i czy będe robił wioche to już moja sprawa, nie pytałem o zdanie tylko o głośnik :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości