PROBLEM Z RADIEM

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

PROBLEM Z RADIEM

Post autor: mosquitosound » sob cze 24, 2006 21:20

Witam panowie może mi ktoś pomoże.
Chodzi o to że, podłączyłem radio do samochodu mkII 1.6PN i nie łapie mi stacji radiowych poza jakimiś tam dwoma, a zależy mi na radiu. Tak więc rozebrałem z tyłu antenę dachową i pod podsufitką ukazały się dwa kabelki jeden cienki czarny połączony z cienkim czarnym kabelkiem od anteny i gruby czarny połączony z grubym czarnym od anteny skręcaną wtyczką.
Po rozebraniu tego odkryłem
1.że antena działa ale tylko wtedy gdy nie jest skręcona wtyczka tylko wsadzona (czyli wtedy kiedy nakrętka od kabla idącego do anteny nie styka się z gwintem od kabla anteny).
2.nawet ja nie skręcę tych kabli a skręcę antenę z powrotem do dachu to też nie działa.

Opiszę wam jeszcze jak wygląda u mnie podłączenie radia:
-do wejścia A nic nie jest podłączone
-do wejścia B i E idzie kabel czerwony z wiązki ukrytej pod deską rozdzielczą
-do wejścia C idzie kabel siwy z niebieskim paskiem z wiązki ukrytej pod deską rozdzielczą
-do wejścia D nic nie jest podłączone
-do wejścia F idzie kabel brązowy z wiązki ukrytej pod deską rozdzielczą
a jeszcze co mnie zdziwiło ten kabelek czarny idący od anteny był podłączony do czerwonego kabla pod który jest podłączone wejście B i E

pomóżcie rozwiązać problem z tą anteną
Co to może być?
Co to jest ten cienki czarny kabelek przy antenie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Maiki X
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr lut 15, 2006 19:54
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: Maiki X » sob cze 24, 2006 21:26

Moze to byc jakis wzmacniacz antenowy aczkolwiek nie na 100%, jak pisałes gdy rozkrecisz złaczke to radio odbiera , wiec sprawdz czy kabel koncentryk(gruby czarny) nie masuje sie poprzez skretke z ekranem.


Best Life is VW drive!!!! :satan:

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » pn cze 26, 2006 00:06

jesli miałbys III z oryginalna dachową anteną to powiedziałbym Ci tak:
w antenie (w stopce) wbudowany jest wzmacniacz antenowy zasilany kabelkiem popielatym właśnie z kostki poz C. Powinien on byc wpiety wlasnie w C poniewaz tam pojawia sie zasilanie po wlączeniu radia. Wadą tych wzmacniaczy jest to że się psują a wtedy działają jak tłumiki..... Wtedy albo wymieniasz antenę na nową albo wywalasz płytkę ze wzmacniaczem ze starej anteny.



mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » pn cze 26, 2006 07:19

Witam panowie
Problem już rozwiązany :mrgreen:
macie rację muwiąc o antenie ze wzmacniaczem. Wczoraj na giełdzie kupiłem nową antenę dachową za 25zł(miała niby 4,6m kabla ale mi brakło) też ze wzmacniaczem i wymieniłem ją. A orginalna antena ta zepsuta była od VW/AUDI i gdzieś przy wzmacniaczu było zwarcie (cała zaśniedziała była)ale po wyczyszczeniu nic nie dało więc wymieniłem. Mam mkII ale antena orginał (była) :cry:

[ Dodano: Pon Cze 26, 2006 07:20 ]
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Wojtes3mkIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:35
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Wojtes3mkIII » śr cze 28, 2006 15:08

pushkin77 pisze:jesli miałbys III z oryginalna dachową anteną to powiedziałbym Ci tak:
w antenie (w stopce) wbudowany jest wzmacniacz antenowy zasilany kabelkiem popielatym właśnie z kostki poz C. Powinien on byc wpiety wlasnie w C poniewaz tam pojawia sie zasilanie po wlączeniu radia. Wadą tych wzmacniaczy jest to że się psują a wtedy działają jak tłumiki..... Wtedy albo wymieniasz antenę na nową albo wywalasz płytkę ze wzmacniaczem ze starej anteny.
a gdzie jest ta płytka ze wzmacniaczem ?



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr cze 28, 2006 17:23

Nie wiem jak jest w MK2 ale w MK3 oryginalna antena ma wbudowany wzmacniacz, który jest zasilany z ... przewodu antenowego - wszystko działa ok dopuki mamy fabryczne radio które podaje napiecia na kabel antenowy - w przypadku niefabrycznego potrzebny jest separator antenowy, który poda napiecie na kabel.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » czw cze 29, 2006 07:19

ja mam radyjko Clarion + antenka ze wzmacniaczem wbudowanym i podłączona jest do niebieskiego przewodu
(według schematu który załączyłem w tym temacie jest to (C) AUTO ANTENNA),

Corvax, a co to jest ten seperator, i czy ja go potrzebuję?

Czy ktoś wie dlaczego jak stoję to radio ładnie mi odbiera a ja jadę po mieśćie(w trasie nie próbowaqłem) to mi przerywa czasami i ogólnie jakiś słabszy sygnał jest?



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw cze 29, 2006 12:24

mosquitosound pisze:Corvax, a co to jest ten seperator, i czy ja go potrzebuję?
Separator tak jak juz pisałem podaje napiecie na przewód antenowy zasilajace fabryczny wzmacniacz wbudowany w antene, oryginalne radioodbiorniki VW robią to same z siebie i nie potrzebują separatora, nieoryginalne radia nie podają napiecia na przewód i wzmaczniacz nie jest zasilany, co objawia sie problemami z odbiorem - co ciekawe podłaczenie dodatkowego wzmacniacza nie rozwiązuje sytuacji - bo ten wbudowany nie majac zasilania działa jak tłumik - separatory masz tu:

http://allegro.pl/search.php?string=separator+antenowy


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » czw cze 29, 2006 14:49

ale jeżeli od anteny ze wzmacniaczem idzie kabel antenowy i zasilający i ja zasilający podłączyłem pod wejście (C)AUTO ANTENNA i radio gra dobrze. tylko jak jade to coś troszke zanika i czsami sygnał sie urwie na sekundkę?
A może podłączyć zasilanie wzmacniacza anteny pod (E) +12V ACCESORY?
A ten seperator daje tylko napięcie czy też coś odseparowywuje aby nie było zakłuceń?
jak się ma ten seperator to do czego podłączyć ten kabelek co odchodzi od niego(do kabla od zasilania wzmacniacza od anteny?)
skąd wtedy antena bierze zasilanie? (po prostu jak to wszystko podłączyć zeby dobrze grało?



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw cze 29, 2006 17:18

mosquitosound pisze:troszke zanika i czsami sygnał sie urwie na sekundkę?
Mozliwe ze masz słaby sygnał w okolicy i przy właczonej funkcji AF radio przełacza sie na inny nadajnik
mosquitosound pisze:ale jeżeli od anteny ze wzmacniaczem idzie kabel antenowy i zasilający i ja zasilający podłączyłem pod wejście (C)AUTO ANTENNA i radio gra dobrze.
no to masz dobrze o ile nie jest to fabryczna antena z wbudowanym wzmaczniaczem wymagajacym zasilania po kablu antenowym
mosquitosound pisze:A ten seperator daje tylko napięcie czy też coś odseparowywuje aby nie było zakłuceń?
Tak własnie po to jest żeby nie zakłucało
mosquitosound pisze:jak się ma ten seperator to do czego podłączyć ten kabelek co odchodzi od niego(do kabla od zasilania wzmacniacza od anteny?)
bodaj jasnoniebieski kabel (power aerial) - podłaczasz tam gdzie pojawia sie napicie po właczeniu radia


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » pt cze 30, 2006 07:25

antenka ze wzmacniaczem wbudowanym jest - czyli taka jak oryginalna u mnie była tylko ze nie działała i wymieniłem.
teraz już wszystko wiem. Dzieki wszystkim za pomoc a w szczególności Corvaxowi
pozdrawiam

[ Dodano: Pią Cze 30, 2006 07:35 ]
Wojtes3mkIII pisze:
pushkin77 pisze:jesli miałbys III z oryginalna dachową anteną to powiedziałbym Ci tak:
w antenie (w stopce) wbudowany jest wzmacniacz antenowy zasilany kabelkiem popielatym właśnie z kostki poz C. Powinien on byc wpiety wlasnie w C poniewaz tam pojawia sie zasilanie po wlączeniu radia. Wadą tych wzmacniaczy jest to że się psują a wtedy działają jak tłumiki..... Wtedy albo wymieniasz antenę na nową albo wywalasz płytkę ze wzmacniaczem ze starej anteny.
a gdzie jest ta płytka ze wzmacniaczem ?
jak masz antene dachową to w jej podstawie jest wbudowany wzmacniacz i od anteny odchodzi ci kabel antenowy i zasilający



dziany9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 20:56
Lokalizacja: Tomaszów

PROBLEM Z RADIEM

Post autor: dziany9 » czw lis 24, 2011 16:21

witam
Jak mam z anteny dwa przewody (antena + zasilanie), to powinienem podłączyć według rysunku 1 czy 2 ?
No i czy w sposobie 1 nie będę miał problemu z odbiorem, ponieważ według tego co wyczytałem - po wyłączeniu stacyjki niknie zasilanie na tym pinie w kostce.
A jak znowu sposób drugi, to czy natężenie nie będzie zbyt wysokie lub wynikną jakieś inne problemy ?
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości