Kasowanie pamięci ustawień radia w GOLFIE III

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Toldzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt maja 31, 2005 19:57
Lokalizacja: Poznań

Kasowanie pamięci ustawień radia w GOLFIE III

Post autor: Toldzia » pn paź 24, 2005 15:07

Witam zakupiłem radio Sony CDX1000, radio gra fajnie, ale... Przy szybkim wyciągnięciu kluczyka wiadomo gaśnie, a po ponownym włożeniu kasuje się pamięć stacji i ustawień. Problem jest z podtrzymaniem pamieci w VW. Słyszałem, że należy w kostce wykonać mostek. Może ktoś z Was poda dokładny opis wykonania takiego podtrzymania? Szukam również opisu przewodów po kolorach, które idą do kostki.
Pozdrawiam forum!
Toldzia



Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: stary » pn paź 24, 2005 16:52

nalezy połaczyc czerwony kabelek z zółtym tylko nie pamietam czy oba kabelki z kostki w radiu maja byc podpiete pod czerwony czy pod zółty. sprobuj tak zrobic dziala na 100%



Awatar użytkownika
Toldzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt maja 31, 2005 19:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Toldzia » pn paź 24, 2005 18:17

Rozumiem że mostek (połaczenie kabelka czerwonego z zółtym) należy zrobić w kostce radia?



Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » pn paź 24, 2005 19:08

czerwony kabelek jest to zasilanie radia a zolty podtrzymanie pamieci, kabelek zolty polacz razem z czerwonym i podlacz pod stale zasilanie 12V


Sprzedam; [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=178273][b]zestaw, mono-wtrysk, na przerobienie z gaźnika[/b][/url]

Awatar użytkownika
Toldzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt maja 31, 2005 19:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Toldzia » pn paź 24, 2005 20:36

Rozumiem że ten czerwony kabel ma +12VDC? Dodam tylko że obecnie mam podłączone radio tak że mozliwe jest właczenie radia przy włożeniu klucza do stacyjki. Rozumiem że podłaczenie pod stałe zasilanie da efekt właczenia radia bez kluczyka?
...a przypomniałe sobie że kupione radio miało przewód czerwony i zółtym zamieniony na przejściówkach przy kostce. Po odwróceniu połaczeń wydaje mi sie ze nie zauważyłem róznicy...

Znacie znaczenie przewodów z kolorami we wtyczce zasilającej radio GOLFA III (od strony samochodu)? 4 - przewody...



Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » pn paź 24, 2005 20:49

od strony samochodu wychodza kabelki stale 12V i 12V po wlozeniu kluczyka, od strony radia kabelek zolty podlacz do czerwonego i koniec


Sprzedam; [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=178273][b]zestaw, mono-wtrysk, na przerobienie z gaźnika[/b][/url]

Awatar użytkownika
djark00s
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 00:18
Lokalizacja: lancut
Kontakt:

Post autor: djark00s » śr lis 16, 2005 02:28

Najprawdopodobniej zrobiles zwarcie. Sprawdz bezpiecznik na kablu czerwonym 12+ , w radiu i w samochodzie. pozdrawiam .

P.S na wyciagietym kluczyku podlacz zolty z czerwonym i zaizoluj musi grac



rsah8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 02, 2005 12:07
Lokalizacja: sanok

Post autor: rsah8 » czw lis 17, 2005 15:13

witam!
mam ten sam problem z podłączeniem radyjka, to jest vw beta z ponoc mkIV (czerwone podświetlenie)
W mojej mk3 nie mam takich kabelkow w kostce tzn czerwony i zolty.
probowalem to zrobic w ten sposob (wg podpowiedzi innych ... ) w dolnej kostce dolozylem drugi plus bo jeden ponoc bylo zamalo(radio sie nie wlaczalo) i radyjko zaczelo chodzic. ale okazalo sie ze jak wylacze zaplon i wyjme kluczyk to przy ponownym wlaczeniu radyjka wszelkie ustawienia ida w pi...u. za kazdum razem kaze sobie wpisac kod, swieci sie "save"
co zrobic zeby bylo dobrze?
dodadtkowy plus wzialem z z kabelka ktory byl na radiu opisany "TR" (tak mi ktos podpowiedzial)

co moge zrobic? :niewiem:



Awatar użytkownika
Wojtes3mkIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:35
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Wojtes3mkIII » czw lis 17, 2005 22:07

Ja się dołączam do chłopaków z tym problemem z tym że u mnie działa mostek, ale ja nie chce mieć podłączonego w ten sposób. Chciałbym żeby po wyciągnięciu kluczyka radio gasło, ale po włączeniu trzymało pamięć, a tak nie jest. Jak to jest??????

[ Dodano: Sob Lis 19, 2005 19:12 ]
Znalazłem rozwiązanie !!!!!!!!!! czerwony przewód to zasilanie (+), żółty to pamięć (podtrzymanie) w VW te przewody są pozamieniane, wystarczy te kable zzamienić i wszystko bedzie OK ja tak zrobiłem u siebie w pionku i jest OK kluczyk w stacyjce Radio gra po wyciągnięciu rozłańcza się po ponownym włożeniu klucza samo się załańcza i co najważniejsze pamięta wszystkie ustawienia łącznie z ostatnią siłą głosu :):):)



rsah8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 02, 2005 12:07
Lokalizacja: sanok

Post autor: rsah8 » czw lis 24, 2005 14:56

Witam
dalem sobie rade, zmostkowalem kable, tylko ze u mnie nie bylo akurat zoltego. Radyjko gra, wlasciwie nie gra tylk osie swiec,i widac wybierane stacje, ale paskudnie szumi, zadnych :) piosenek, czy wiadomosci, raczej nie jest to problem anteny.
pytanie czy potrzebuje jakiegos "filtra", "kondensatora" ?? jak wspomnialem wczesniej jest to radyjko z mk4...


θωμας



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: Pablo Corrado » czw lis 24, 2005 20:22

Antena radiowa w MK III ma wbudowany wzmacniacz. Zasilanie do niego (+12V) jest puszczone osobnym kabelkiem,który biegnie razem z antenowym i należy na ten kabelek podać +12V przy załączonym radiu. Można do tego wykożystać kabelek do sterowania automatyczną anteną, który wychodzi z kostki ISO. Chociaż w Twoim przypadku może być tez tak, że radyjko z MK IV ma zasilanie wzmacniacza antenowego wyprowadzone razem z sygnałem radiowym na jednym kablu koncentrycznym i należało by zastosować separator, który rozdzieli te dwa sygnały. Najwięcej na ten temat dowiesz się na www.studio24.prv.pl


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
Toldzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt maja 31, 2005 19:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Toldzia » śr kwie 26, 2006 12:52

P.S. Zamieniłem na kostce ISO radia kabelek czerwony z żółtym i w ten sposób mam cały czas +12VDC na podtrzymanie pamięci radia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości