[mk4] Kapanie z trójnika

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

keram212
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz sie 30, 2020 22:18

[mk4] Kapanie z trójnika

Post autor: keram212 » wt gru 20, 2022 20:23

Witam. Znów męczę sie z powracającym problemem... Mianowicie rok temu zaczął kapać mi płyn z trójnika który idzie do parownika lpg i do środka auta, wiadomo dokręcałem opaski, potem wymieniłem w lato trójnik no i był spokój. Aktualnie po paru razach jak był - na dworze problem powrócił... wygląda to tak jakby obejmy metalowe się odkręcały. Domyślam się, że najlepszym sposobem to wymienić węże i zrobić na obejmy samozaciskające ale niestety grzebanie pod chmurką w taka pogodę i potem ODPOWIETRZENIE UKŁADU ("zagotowanie" silnika do momentu wlaczenia wentylaora) jest bardzo ciężkie, no i teraz do sedna.. czy jest jakas prowizoryczna metoda doraźna żeby to przestało kapać? (tak chociaz do wiosny) Troche nie usmiecha mi się co 2/3 dni chodzic i dokręcać obejmy (fakt nie kapie mocno bo doslownie ledwie na swoim miejscu parkingowym dojrzałem plamkę a po dokreceniu i zasypaniu plamki, nowa jakby sie nie tworzyła no ale dziś sprawdzajac trojnik, mial z 2/3 krople na sobie więc COŚ tam kapie a bardzo tego nie lubie...)



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[mk4] Re: Kapanie z trójnika

Post autor: muszkatobiasz » śr mar 15, 2023 22:45

Założyć plastikowe trójniki bo metalowe rdzewieją i puchną no i załatwić węże oryginalne z auta może być innego byle pod grubość bo wszystkie węże te z metra robią się twarde i puszczają opaski mogą być skręcane wystarczy tylko dobry wąż i tyle



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości