[mk7] Przy jakim ustawieniu temp. grzejew Wam ciepłem

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

[mk7] Przy jakim ustawieniu temp. grzejew Wam ciepłem

Post autor: harvard » pt wrz 03, 2021 14:21

W golfie 4 przy 22 i nagrzanym silniku (benzyna) miałem już ciepło w kabinie, natomiast w moim golfie 7 1.6 tdi - po osiągnięciu 90 stopni- jest zimo. Dopiero gdy nastawie na 24 stopie czuć ciepło. Przy jakich ustawieniach temp. macie ciepełko. Dodam, że cały czas mówimy o nagrzanym silniku (rozumiem różnice pomiędzy poprzednim benzyniakiem a dizelkiem).
dzięki

mały update
Jakoś w dzień pomimo rozgrzanego silnika a przy silnym słońcu i tem. na zewnątrz +24 stopni nawet HI nie jest taj ciepły jak wieczorem przy 14 na plusie wówczas HI i mam saune w aucie. Czyli nagrzewniće wykluczam, torebka z silikatem cała i już wyjeta. W dalszym ciągu przy 23 nawet w nocy wieje chłodnym, ale nie zimnym.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Przy jakim ustawieniu temp. grzejew Wam ciepłem

Post autor: flo89 » wt wrz 21, 2021 08:13

A czy zauważyłeś że obroty silnika wpływają na twoje odczucia? Jeśli jest zimno na obrotach jałowych, a ciepło na wyższych obrotach - podczas jazdy - to masz zapowietrzoną nagrzewnicę.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

[mk7] Re: Przy jakim ustawieniu temp. grzejew Wam ciepłem

Post autor: harvard » czw wrz 23, 2021 15:40

Okazuje się, że przy temp. zewnętrznej poniżej 10 stopni przy 23 jest ciepło. Doczytałem na vortex, że czujnik przy zderzaku plus czujnik nasłonecznienia działają tak aby niedopuscić do zbyt wysokiej temp. w kabinie. Dlatego przy wyższej, zewnętrznej temperaturze ustawienie 23 stopni ciepła nie daje. Gdy na zewnątrz zimno już 23 stopnie dają ciepełko. Mechaniory sprawdzali nagrzewnicę i mówią, że ok. A jako że golf 7 w małym miasteczku to jeszcze rzadkość nie czją gdzie i jakie czujniki mają zadania.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk7] Re: Przy jakim ustawieniu temp. grzejew Wam ciepłem

Post autor: Hubi14 » sob wrz 25, 2021 18:33

prawda jest taka, że automatyka klimatyzacji inaczej działa w Golfie VII i IV. W Passacie B8 mam to samo, czasem jak mam ustawione 23*C to wieje chłodnawe, innym razem leci ciepłe. Po prostu układ tak reguluje przepływem powietrza aby było odczuwalne tyle stopni ile jest zadane (odczuwalne a nie rzeczywiste) i na tym polega cała magia..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość