[mk4] Problem z klimatyzacją

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cudak11480
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw paź 20, 2011 07:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

[mk4] Problem z klimatyzacją

Post autor: cudak11480 » pn sie 16, 2021 20:45

Witam,

Mam golfa IV z 2003 roku, silnik benzynowy o pojemności 1984cm3 (2.0) nazwa kodowa AZJ, Climatronic C 2.0.0, VAG numer 3B1 907 044 C, kodowanie 11000.

Problem:
Od kilku dni climatronic w ogóle nie chłodzi powietrza w samochodzie. Jeśli "zejdę" na LOW to grzeje najmocniej jeśli "wejdę" na HIGH to grzeje troszkę słabiej. Na początku próbowałem włączać / wyłączać możliwe klapy na panelu, nic to nie dało. Następnie uruchomiłem SELF-TEST z panela climatronica, z lewej 4FA i 214 z prawej 00, nie wiem już sam czy to są błędy czy nie. Raz czytam, że to błędy, a raz, że nie :). Po tym, podłączyłem kabel i uruchomiłem VCDS, żadnych błędów w grupie 08. Poszperałem tam trochę w blokach i nic nie znalazłem. Wszystko wyglądało przynajmniej jak dla mnie ok. Jedyne co to brak informacji w bloku 007 temperatura czujnika G191 (przeglądając forum, nikt go nie potrafi zlokalizować, oczywiście jeśli jest w mojej wersji samochodu). Można to jakoś sprawdzić ? Widać także, że mój akumulator jest rozładowany, ale to chyba nie jest przyczyną ? Nie mogę także znaleźć czujnika G263. W bloku 006 czujnik G107 mam cały czas na 0%, tak ma być ? Było pochmurno, słońca nie było. Bawiłem się klapami i wszystko się otwiera i zamyka. Przynajmniej kontrolując z VCDSa.

Czy może ktoś mi pomóc w rozwiązaniu mojego problemu ?

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Dodano 17.08.2021r.

Po dzisiejszych "testach" i przemyśleniach, obstawiam na silnik nastawczy klapy temperatury -V68-, w VCDS wszystko jest w porządku tzn. silniczek się porusza i zmienia położenia. Jednak od strony mechanicznej coś z nim nie tak, najprawdopodobniej spadła "klapka", albo coś podobnego. Pierwsze co, to zacznę od niego, ale kiedy to sam nie wiem, bo trochę roboty przy tym jest.

Jak sprawdzę to na pewno napiszę, czy to było to :)

Tak na marginesie, może się komuś przyda.


Dodano 05.09.2021r.

Tak jak przeczuwałem, wypadł trzpień obracający klapę wewnątrz obudowy kanałów powietrza. Ułamały się malutkie zatrzaski trzymające trzpień w obudowie. Niestety część niedostępna w ASO itp. itd. Włożyłem bez zatrzasków, zobaczymy czy będzie wypadało czy będzie ok. W każdym bądź razie klima już chłodzi i pracuje normalnie.

Największy problem to dostęp. Najpierw wymontowałem podręczny schowek, później osłonę pod kolumną kierownicy, następnie konsolę środkową. Silnik nastawczy klapy v68 już widać, ale żeby dostać się do tego trzpienia to ja wymontowałem jeszcze dolny kanał powietrza z obudowy. Dopiero wtedy mogłem komfortowo coś poradzić, mimo tego wszystkiego dostęp to tragedia. Trochę mi to zajęło, ale uparty i ambitny da radę :P

Satysfakcja gwarantowana.



Dodano 01.10.2021r.

Niestety problem powrócił, pewnie znowu wypadł trzpień.

Czy może ktoś jest w stanie mi pomóc zdobyć taki trzpień z jakieś innej obudowy / skrzynki nagrzewnicy ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt paź 01, 2021 23:42 przez cudak11480, łącznie zmieniany 3 razy.


Denerwowanie się to mszczenie się na własnym zdrowiu za głupotę innych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości