[mk4] Kanały przepływu powietrza Climatronic - kierunki, klapki

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

roster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 17, 2018 02:00
Auto: Volkswagen Bora 1.6 16v
Silnik: BCB

[mk4] Kanały przepływu powietrza Climatronic - kierunki, klapki

Post autor: roster » wt lip 27, 2021 21:17

Wyrzuca mi błąd centralnej klapy powietrza (v70).
Powietrze na kokpit się nie wydostaje, robiłem kilkakrotnie adaptacje silniczków (08 - measuring blocks oraz 09 - single reading) - nic, kiedyś jeszcze pomagało. Co ciekawe, auto dziś rano puściło powietrze środkiem - stwierdziłem, teraz zrobię adaptacje silniczków, póki się klapka się otwiera, bo może wczorajsze poczynania musiały je rozruszać. Momentalnie po adaptacji, w zasadzie juz w trakcie zablokowało z powrotem środkowy nawiew.
Nie mam również w ogóle ciepłego powietrza - płyn w układzie jest, rurki do nagrzewnicy ciepłe, nagrzewnica sprawna, płynu nie ubywa. Wykonałem wszystkie adaptacje Vag Com'em i nie wychodzi żaden inny błąd, a przecież od ciepłego/zimnego jest chyba inny silniczek/klapka?
Z tego co znalazłem, znajdują się 4 silniczki. Centralny, ciepło - zimno, nogi - szyba oraz od wewnętrznego obiegu. Ma ktoś jakiś diagram, jak po kolei one idą w układzie? Jakie jest zadanie klapy centralnej?


Bora sedan 2005, 1.6 16v,
4xel.szyby, climatr, komp, temp, ESP, recaro, 4 airbag
ale brak podswietlanych kratek nawiewu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości