[mk7] Nie dmucha ze śrofkowych nawiewów

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojtasx20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn sty 16, 2017 14:33
Auto: Golf VII Variant 1.4TSI 125PS 15' Comfirtline
Silnik: CZCA

[mk7] Nie dmucha ze śrofkowych nawiewów

Post autor: wojtasx20 » czw lut 13, 2020 12:56

Hej!
Generalnie, jak na climatroniku nie mam wybranego konkretnego miejsca, na które mam dmuchać (np. przednia szyba, nogi, środkowy nawiew, itd...), czyli jak nie pali się żadna kontrolka z konkretnie wybranym nawiewem, to powinno dmuchać ze wszystkich nawiewów, tak?
Ostatnio zaobserwowałem, że nie dmucha z tych środkowych nad infotajmentem (tych przy włączniku awaryjnych) a ze wszystkich innych dmucha, a wiem, ze powinno i z tego środkowego. Nie wiem, co się stało. Nawet na wyświetlaczu w menu klimy pokazuje strzałki, że z tych środkowych powinno walić powietrze, tak jak z reszty nawiewów.
Oczywiście, jak ustawie na climatronicu, ze ma dmuchać ze śrofkowych, to wtedy nie ma problemu.

Mam nadzieję, że dobrze to wytłumaczyłem. Czy ktoś wie o co chodzi? Może cos źle robię? Nawiewy, oczywiście, są wszystkie otwarte a wentylator włączony.


__________________________________________________________________________________________
Golf VII Variant 1.4TSI 125PS CZCA 15', Comfirtline, Red Tornado
Audi A4 B6 2.0 96kW ALT 01'

Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Nie dmucha ze śrofkowych nawiewów

Post autor: flo89 » pt lut 14, 2020 07:58

Nie jest tak jak mówisz. Jeśli nie masz wybranego żadnego kierunku nadmuchu (czyli masz w automacie) to sterownik decyduje gdzie wiać, najczęściej jest to nawiew na szybę np zaraz po ruszeniu, albo jak pracują wycieraczki. Jeśli jest wszystko w normie, temp ustabilizowana to przeważnie wieje na szybę i właśnie nawiewami na ciało.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Awatar użytkownika
wojtasx20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn sty 16, 2017 14:33
Auto: Golf VII Variant 1.4TSI 125PS 15' Comfirtline
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Nie dmucha ze śrofkowych nawiewów

Post autor: wojtasx20 » pt lut 14, 2020 09:47

flo89 pisze:
pt lut 14, 2020 07:58
Nie jest tak jak mówisz. Jeśli nie masz wybranego żadnego kierunku nadmuchu (czyli masz w automacie) to sterownik decyduje gdzie wiać, najczęściej jest to nawiew na szybę np zaraz po ruszeniu, albo jak pracują wycieraczki. Jeśli jest wszystko w normie, temp ustabilizowana to przeważnie wieje na szybę i właśnie nawiewami na ciało.
Dzięki za odpowiedź. Sprawdze to, ale ja mam wyłączony automat. Sam ustawiam temperaturę, siłę i kierunki nawiewu... już tak mam:-/ a dałbym sobie rękę odciąć, że jak nie był wybrany konkretny nawiew na climatronicu, to wiało z wszystkich, nawet ze środkowych, dokładnie tak, jak pokazywało na wyświetlaczu.


__________________________________________________________________________________________
Golf VII Variant 1.4TSI 125PS CZCA 15', Comfirtline, Red Tornado
Audi A4 B6 2.0 96kW ALT 01'

Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Nie dmucha ze śrofkowych nawiewów

Post autor: flo89 » pt lut 14, 2020 12:32

Hmm, jak ustawiasz sam siłę nawiewu? Jeśli nie jest wybrany żaden kierunek to dzieje się to automatycznie, tak samo z siłą, nawet jeśli nie pali się auto, to siła i tak wybierana jest automatycznie, chyba że chwilowo zmienisz ją pokrętłem to wtedy masz ręczne sterowanie. Ale potem znów to wraca do automatu, przynajmniej u mnie. Chociaż ja przez 99% czasu ufam automatowi. W menu klimy jest wybór preferowanej mocy nawiewu, ale to tylko określa pewien zakres mocy. Tak na stałe automatu wyłączyć się nie da, nigdzie takiej opcji nie ma.
Mam u siebie zakodowane tak, że nawet jak mam automat to i tak pokazuje mi siłę nawiewu i gdy wybiorę jakiś konkretny kierunek, dioda auto gaśnie, ale moc nawiewu nadal jest regulowana automatycznie (pasuje mi to).


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Awatar użytkownika
wojtasx20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn sty 16, 2017 14:33
Auto: Golf VII Variant 1.4TSI 125PS 15' Comfirtline
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Nie dmucha ze śrofkowych nawiewów

Post autor: wojtasx20 » pt lut 14, 2020 14:16

Ok, spierać się nie chcę, bo mam wrażenie, że problemu nie ma tylko zaczynam mieć paranoję. Mój golf to rocznik modelowy 2016, czyli ostatnia wersja przef FL. Zgaduję, że masz dokładnie to samo. Też mam zakodowane tak, żebym widział cały czas siłę nawiewu, nie ważne czy automat albo manual.
Znajomy ma takiego samego golfa. W wolnej chwili skoczę do niego i sprawdzę jak u niego działa. Będę miał pewność.


__________________________________________________________________________________________
Golf VII Variant 1.4TSI 125PS CZCA 15', Comfirtline, Red Tornado
Audi A4 B6 2.0 96kW ALT 01'

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk7] Re: Nie dmucha ze śrofkowych nawiewów

Post autor: Hubi14 » pt lut 14, 2020 20:20

ogólnie jak jest zimno na dworzu to będzie walić nawiewem na nogi i szybę (szyba by odparowała a na nogi bo ciepłe powietrze unosi się do góry) latem jest na odwrót bo zimne powietrze opada i wydajniej jest chłodzić z "góry na dół" a zimą znowu wydajniej jest grzać z "dołu do góry"



Awatar użytkownika
wojtasx20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn sty 16, 2017 14:33
Auto: Golf VII Variant 1.4TSI 125PS 15' Comfirtline
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Nie dmucha ze śrofkowych nawiewów

Post autor: wojtasx20 » pn lut 17, 2020 10:00

W sobotę jechałem sobie z rodzinką. Był piękny słoneczny dzień i po ok.10km zaczeło mi dmuchać ze środkowych nawiewów. Czyli jest dokładnie tak, jak flo89 i Hubi14 pisze, że nawet jak jest ustawione na manual, to samochód sprawdza temperaturę w środku i na podstawie tego wybiera, czy ma dmuchać ze środkowych, albo nie.
W zasadzie temat był niepotrzebny, bo wszystko działa tak jak powinno, ale dzięki panowie za pomoc!


__________________________________________________________________________________________
Golf VII Variant 1.4TSI 125PS CZCA 15', Comfirtline, Red Tornado
Audi A4 B6 2.0 96kW ALT 01'

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości