[mk4] Wentylator chłodnicy klimatyzacji nie włącza się

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pawel9413
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob maja 04, 2019 10:21
Auto: Golf Mk IV Highline 1.9 TDI ALH 90KM
Silnik: ALH

[mk4] Wentylator chłodnicy klimatyzacji nie włącza się

Post autor: pawel9413 » sob cze 08, 2019 16:42

Witam. Nie włączają mi sie wentylatory chłodnicy gdy włączę klimatyzacje. Kompresor włącza sie normalnie jednak co chwile sie włącza i wyłącza, pewnie przez to że nie włączają sie wentylatory. Wentylatory na krótko chodzą oba, tak samo gdy silnik sie rozgrzeje (dwa biegi sprawne). Dobrałem sie do kostki presostatu i łączyłem piny na krótko. Przy złączeniu pinu 1 i 2 kabelkiem słychać jakiś przekaźnik (prawdopodobnie od kompresora), wentylator sie nie włącza. Przy połączeniu pinu 1 i 4 włącza sie tylko drugi bieg wentylatorów. Czy tak ma być? Z tego co czytalem to razem z kompresorem powinien włączać sie pierwszy bieg i ze jest to na tym samym pinie czujnika ciśnienia klimatyzacji. Kiedy powinien włączać sie drugi bieg?
Klimatyzacja manualna

Przepraszam z góry ze zakładam kolejny podobny temat ale w poprzednim od dawna nikt mi nie odpisuje


Golf IV 1.9 TDI ALH 90KM

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk4] Re: Wentylator chłodnicy klimatyzacji nie włącza się

Post autor: grg474 » czw cze 13, 2019 20:30

wina - bezpieczniki na akumulatorze albo gniazda tych bezpieczników


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

pawel9413
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob maja 04, 2019 10:21
Auto: Golf Mk IV Highline 1.9 TDI ALH 90KM
Silnik: ALH

[mk4] Re: Wentylator chłodnicy klimatyzacji nie włącza się

Post autor: pawel9413 » czw cze 13, 2019 20:47

Z tym ze wentylatory normalnie się załączają gdy np. silnik sie zagrzeje. Nie chcą ruszyć tylko po włączeniu klimy. Wydaje mi sie ze gdyby bylo cos nie tak przy tych bezpiecznikach to by wcale wentylatory nie ruszały, nawet gdy silnik by sie nagrzał. No ale sprawdze je jeszcze, wyczyszcze styki bezpieczników i ich gniazda. Czy te bezpieczniki blaszkowe też zaczepiać?

Edit
Naprawione. Jeden z kabli idących do dużej, czteropinowej kostki od sterownika wentylatorów był zgnity. Polutowane i wentylator sie odpala zaraz po włączeniu klimy. Pytanko tylko mam kiedy powinien sie włączyć drugi bieg podczas używania klimy?


Golf IV 1.9 TDI ALH 90KM

Piotr K
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 05, 2019 17:06

[mk4] Re: Wentylator chłodnicy klimatyzacji nie włącza się

Post autor: Piotr K » pt lip 05, 2019 17:12

Hej .

Odkopuje temat i tez jestem ciekaw kiedy powinien się włączyć 2 bieg



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk4] Re: Wentylator chłodnicy klimatyzacji nie włącza się

Post autor: Hubi14 » sob lip 06, 2019 15:12

gdy w układzie będzie bardzo wysokie ciśnienie...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości