[TDI] Brak ciepłego powietrza z nawiewu na gorącym silniku i wolnych obrotach (Golf 4)

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Maciek2561
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob lis 30, 2013 16:37
Lokalizacja: Jarosław

[TDI] Re: Brak ciepłego powietrza z nawiewu na gorącym silniku (Golf 4) Pomocy

Post autor: Maciek2561 » sob lis 24, 2018 15:51

Hubi14 pisze:
sob lis 24, 2018 15:45
trzeba zlokalizować ten wyciek, może pompa wody już niedomaga albo masz wyciek w takim miejscu że się nagrzewnica zapowietrza
Ja nie mam żadnego wycieku pod autem,raz na jakiś czas doleje kilka kropel bo na zbiorniczku spada pod minimum i tyle, a jak by pompa wody siadła to by mi się chyba silnik gotował a u mnie nic się nie przegrzewa chłodzenie silnika Ok


.

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[TDI] Re: Brak ciepłego powietrza z nawiewu na gorącym silniku (Golf 4) Pomocy

Post autor: Hubi14 » sob lis 24, 2018 15:57

ja też nie miałem wycieku pod autem a się okazało, że chłodnica zgniła od dołu, a skoro płynu dolewasz to gdzieś uciekać musi.. Diesla na wolnych obrotach cięzko zagrzać, a skoro piszesz, że dasz gazu, grzanie wraca to obieg masz podczas jazdy.. odkręć na wolnych obrotach korek ze zbiorniczka i zobacz czy płyn ma krążenie..



Maciek2561
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob lis 30, 2013 16:37
Lokalizacja: Jarosław

[TDI] Re: Brak ciepłego powietrza z nawiewu na gorącym silniku (Golf 4) Pomocy

Post autor: Maciek2561 » sob lis 24, 2018 16:08

Hubi14 pisze:
sob lis 24, 2018 15:57
ja też nie miałem wycieku pod autem a się okazało, że chłodnica zgniła od dołu, a skoro płynu dolewasz to gdzieś uciekać musi.. Diesla na wolnych obrotach cięzko zagrzać, a skoro piszesz, że dasz gazu, grzanie wraca to obieg masz podczas jazdy.. odkręć na wolnych obrotach korek ze zbiorniczka i zobacz czy płyn ma krążenie..
Krążenie płynu chodzi o to czy leci tym wężykiem do zbiorniczka ? jeśli tak to leci
Ja na prawdę mało tego płynu dolewam może nawet przesadziłem z tymi 100 ml
Z uszkodzoną pompa podejrzewam że nawet diesel by się gotował na postoju ?!


.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości