[mk4] Dziwne objawy klimatyzacji

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lechumb1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 04, 2014 03:07
Lokalizacja: Opoczno

[mk4] Dziwne objawy klimatyzacji

Post autor: lechumb1 » ndz sie 19, 2018 19:21

Witam!! Problem polega na tym że klima działała coraz słabiej więc pomyślałem że trzeba ją nabić, a tu zonk. Przy próbie nabicia wyszło że ciśnienia na LP i HP jest takie samo czyli 2 bary i nic sie nie zmienia na HP. Rurka od HP jest lodowata przy zaworze rozprężającym, a LP jest letnia. Pomyślałem że to sprężarka padła ale na odpalonej klimie dotknąłem przewody wychodzące ze sprężarki i HP jest gorąca że nie da sie jej dotknąć (czyli tak jak powinno być) , a LP letnia (czyli chyba też tak jak powinno być). Osuszacz był wymieniany podobno 2 lata temu ale to tylko słowa poprzedniego właściciela. Wentylator chodzi. Czy zapchany osuszacz może dać takie objawy, czy może zawór rozprężny? Vag nie widzi żadnych błędów i testy również przechodzą.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9200
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Dziwne objawy klimatyzacji

Post autor: wesol » ndz sie 19, 2018 19:56

Jakie ciśnienia są na postoju na wysokim i niskim układzie po odstaniu choć z kilkanaście minut i po uruchomieniu silnika.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

lechumb1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 04, 2014 03:07
Lokalizacja: Opoczno

[mk4] Re: Dziwne objawy klimatyzacji

Post autor: lechumb1 » ndz sie 19, 2018 20:17

Jeśli dobrze pamiętam to HP rośnie do ok 16barów i potem spada do 2bar i tak zostaje,a LP chyba utrzymóje sie na poziomie 2 bar



lechumb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 27, 2012 19:02
Lokalizacja: Opoczno

[mk4] Re: Dziwne objawy klimatyzacji

Post autor: lechumb » wt sie 21, 2018 13:51

Klima naprawiona. Winny tak jak przypuszczalem był osuszacz. Temat do zamknięcia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości