[mk3] Klima włącza się tylko jak silnik rozgrzeje się do ok 90stopni

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

naxxos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr paź 12, 2016 11:03

[mk3] Klima włącza się tylko jak silnik rozgrzeje się do ok 90stopni

Post autor: naxxos » pn sie 06, 2018 21:27

Klima działa chłodzi, ale żeby ją uruchomić, muszę czekać aż silnik nagrzeje się do temperatury przy której włącza się wentylator elektryczny, żeby schłodzić silnik. Jest to ciut uciążliwe w lecie :D
Klima jest dołożona, ale swap z innej mk3, jest ręczna i nie posiada skrzynki-sterownika, ma elektryczną klapkę obiegu, Sandem SD7V16, jeden wiatrak elektryczny, przycisk eco włącza klapkę zamykającą obieg, a max uruchamia klimę.
Dostałem kiedyś info, że brakuje jakiegoś mostka na kablach od wentylatora elektrycznego, niestety nic więcej nie wiem na ten temat - czy pomożecie?
Golf 1.6 ABU 94r



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk3] Re: Klima włącza się tylko jak silnik rozgrzeje się do ok 90stopni

Post autor: grg474 » czw sie 09, 2018 21:54

skoro max włącza klimę to trzeba wykorzystać przewód załączający kompresor do sterowania dodatkowym przekaźnikiem, który załączy przekaźnik z którego poleci przewód po bezpieczniku zasilający wentylator na chłodnicy, tylko tym powinien sterować czujnik ciśnienia klimy (presostat) - sterownik wentylatorów jest?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

naxxos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr paź 12, 2016 11:03

[mk3] Re: Klima włącza się tylko jak silnik rozgrzeje się do ok 90stopni

Post autor: naxxos » sob sie 11, 2018 20:53

Sprawdze i dam znac. Obecnie czynnika w ukladzie zero i nawet po nacisnieciu max nie włącza sie wentylator. Znalzalzem za to czujnik temp na wężu ktory mial urwany przewod 1 z 2 pinów, jest powiazany z klima, jak nabija mi klime bede dalej działać i dam znac.



naxxos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr paź 12, 2016 11:03

[mk3] Re: Klima włącza się tylko jak silnik rozgrzeje się do ok 90stopni

Post autor: naxxos » ndz wrz 23, 2018 21:51

Klima chłodzi natomiast dalej jestem w martwym punkcie z tym czekaniem aż się wyłączy wentylator z powodu temperatury silnika...

Sterownika raczej nie ma, przekaznik niezbyt dobry pomysł bo to presostat powinien kierować praca układu...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości