[mk4] Spręzarka oraz wentylator nie załączają sie

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bolo9823
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 14:29
Auto: Volkswagen Golf 4 1.9 TDI ALH

[mk4] Spręzarka oraz wentylator nie załączają sie

Post autor: bolo9823 » śr lip 25, 2018 22:54

Witam, sorrki ze zakładam nowy temat, ale nie mogłem znaleźć podobnego problemu na forum, otóż problem dotyczy golf iv 98r. climatronic, ostatnio byłem nabić klime (sprawdzanie szczelności itp.). Ale po nabiciu dalej kompresor się nie włączał, wiec myślę sobie ze kompresor do wywalenia. Nie chciałem wydawać kasy bez sprawdzenia sprawy samemu wiec podpiąłem kompresor na krótko z aku, i zaskoczył, więc myślę ze to coś z elektryką, wyciągnąłem wtyczkę od presostatu i zacząłem mostkować styki, ale udało mi sie tym sposobem tylko włączyć wiatrak :(. Następnego dnia gdy jechałem do pracy nagle zauważyłem, że wydobywa się chłodne powietrze i mysle sobie "super jednak działa" ale nie na długo klima działa przez jakieś 2 minuty nagle się wyłącza i leci zwykłe ciepłe powietrze. Nie wiem gdzie szukać przyczyny, na vag-u nie pokazuje żadnych błędów (oczywiście oprócz silniczka zamnknietego obiegu) Macie jakieś pomysły ?



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

[mk4] Re: Spręzarka oraz wentylator nie załączają sie

Post autor: dany_47 » pt lip 27, 2018 16:02

sprzęgiełko? bezpieczniki? kabelki? to jakiś banał


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

bolo9823
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 14:29
Auto: Volkswagen Golf 4 1.9 TDI ALH

[mk4] Re: Spręzarka oraz wentylator nie załączają sie

Post autor: bolo9823 » pt lip 27, 2018 18:55

Kable sprawdzałem jako tako, wiem ze climatronic nie posiada przekaźnika (tylko jest bezpiecznik od wentylatorów na aku) zostało mi wymontowanie sterownik wentylatorów bo z forum się dowiedziałem ze on rowniesz odpowiada za sprężarkę. Dziwne jest to ze po długim postoju wszystko działa normalnie sprężarka pracuje oraz wentylator od klimy, nagle po około 2 minutach wszystko się wyłącza. Może macie jakieś cenne rady ? :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości