[mk4] Klimatyzacja nie chłodzi.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

B1lu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 23, 2018 20:41
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Klimatyzacja nie chłodzi.

Post autor: B1lu » pn kwie 23, 2018 21:11

Witam, posiadam golfa 4 z 99 roku z silnikiem 1.9 TDI i mam problem z klimatyzacją automatyczną (climatronic), gdyż mi nie chłodzi. Leci powietrze ale jest ono letnie. Jak odpalam klimatyzacje to słychać jakby sie coś uruchamiało, takie cyknięcie i słychać lekkie syczenie z nawiewów. Jak otworzyłem maske okazało sie, że wentylator nie chodzi. Na początku myślałem, że nie mam czynnika ale ten nie działający wentylator namieszał mi troche. Dodam, że mam ogrzewanie postojowe (webasto). Bardzo proszę o dokładne instrukcje, ponieważ jestem kompletnie zielony.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk4] Re: Klimatyzacja nie chłodzi.

Post autor: Hubi14 » wt kwie 24, 2018 20:38

Jedź na stację niech sprawdzą czy jest czynnik, panel od Climatronica nie miga czasem przy włączaniu auta? a i wentylator od klimy nie będzie chodził cały czas :)



Awatar użytkownika
szefol84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob wrz 23, 2017 22:02
Lokalizacja: SW
Auto: VW Golf IV 1.6 16 V kombi
Silnik: ATN

[mk4] Re: Klimatyzacja nie chłodzi.

Post autor: szefol84 » śr kwie 25, 2018 11:47

Włącz klimę i po przejechaniu kilku kilometrów sprawdź przewody od klimy, jeżeli jeden z nich (już nie pamiętam który) nie będzie zimny to może być kwestia czynnika. Mam te sam problem w silniku 1,6 v16 dzisiaj odbieram auto od mechanika i się dowiem co było przyczyną.
Mi panel nie krzyczy o żadną inspekcję czy to na liczniku czy na klimie( nie miga wszystko na raz ), po podłączeniu pod kompa niby wszystko jest ok. Jest jeszcze opcja że troszkę ubyło czynnika ale to się okaże.
Mój mechanik wysunął taka teorię że po długim czasie czynnik tez potrafi stracić swoje właściwości, nie chciałbym wprowadzić ciebie w błąd, dlatego odpiszę ci w czym był problem u nie i może to jakoś Ci pomoże w poszukiwaniach rozwiązaniem


Aktualizacja na godzinę 15:08

U mnie pomogła wymiana czynnika, plus uszczelnienie zaworu rozprężnego całość wraz z 450g czynnika 220zł.



B1lu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 23, 2018 20:41
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Klimatyzacja nie chłodzi.

Post autor: B1lu » czw maja 10, 2018 18:02

Napełniłem klimatyzacje, okazało sie, że było 100g czynnika a wchodzi 700g ale klima nadal nie chłodzi, wentylator działa ale przewody są gorące po przejechaniu ok. 15km. Ktoś wie co może być przyczyna ?



Awatar użytkownika
szefol84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob wrz 23, 2017 22:02
Lokalizacja: SW
Auto: VW Golf IV 1.6 16 V kombi
Silnik: ATN

[mk4] Re: Klimatyzacja nie chłodzi.

Post autor: szefol84 » czw maja 10, 2018 23:49

B1lu pisze:
czw maja 10, 2018 18:02
Napełniłem klimatyzacje, okazało sie, że było 100g czynnika a wchodzi 700g ale klima nadal nie chłodzi, wentylator działa ale przewody są gorące po przejechaniu ok. 15km. Ktoś wie co może być przyczyna ?
to może być kompresor ( sprężarka) , dokładnie to czynnik w układzie klimatyzacji miesza się z takim specjalnym olejem w układzie klimatyzacji.
Nie chciałbym ci pleść głupstw ale szukałbym własnie w kompresorze winy, albo bezpiecznik, albo nawet czujnik temperatury płynu chłodzącego. Z tego wszystkiego najdroższy jest kompresor



B1lu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 23, 2018 20:41
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Klimatyzacja nie chłodzi.

Post autor: B1lu » pt maja 18, 2018 13:40

Temat zamknięty, klimatyzacja zaczęła działa po napełnieniu i pobawieniu sie zmianą temperatury, może sie coś zablokowało.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości