[Bora] Montaż Climatronic - błędy

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

[Bora] Montaż Climatronic - błędy

Post autor: michaf1994 » pn sty 01, 2018 21:16

Hej, jestem na ukończeniu montażu klimy w aucie i mam taki problem, że wyskakują mi błędy 1206 819 i silniczka obiegu zew/wew - uszkodzony mam, a na dodatek panel miga na początku - błędy są zapisywane w pamięci i Klima nie działa. Błąd z silniczkiem jest, bo go musiałem wymontować - naprawiam, bo już zużyty - później zamówię i założę. Przewód między licznikiem (niebieska kostka pin 11) a panelem jest, więc nie wiem czemu błąd 1206 - nie było wcale podłączone nic pod ten pin licznika. Co do 819 to czy jest podłączony czujnik ciśnienia, czy nie, czy inny to zawsze jest ten błąd - zwarcie do plusa.

Zauważyłem, że wentylatory kręcą się po przeleceniu stacyjki i nie przestają dopóki nie odłączę aku. Po odpięciu prądu z pinu 9 sterownika wentylatora (bezpiecznik 5 - prąd po stacyjce) wszystko zaczyna działać i prawidłowo pokazuje 819 na zwarcie do masy. Ale wg schematu tam powinien iść prąd. Czy przyczyną może być brak czujnika w podszybiu? Moduł wentylatorów to 1J0919506K. Gdzie szukać przyczyny? - załącza się bieg chłodzenia silnika - ten co idzie też do czujnika w chłodnicy, ale to nie czujnik, bo jak wypiąłem, to jest tak samo. Wydaje mi się, że uszkodzony jest sterownik, ale jak Wy myślicie?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[Bora] Montaż Climatronic - błędy

Post autor: Qto » pn sty 01, 2018 21:53

Napisz coś o swoim aucie i o dawcy - roczniki, silniki...
Gdzie podpiąłeś zasilanie sterownika wentylatorów pin 4, kabelek czerwono/szary? Ten sam kabelek idzie też do panelu - sprawdź te zasilania



leanbow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 31, 2017 00:51
Lokalizacja: Biała Podlaska

[Bora] Montaż Climatronic - błędy

Post autor: leanbow » pn sty 01, 2018 22:12

Kiedy skończysz to napisz instrukcję co i jak robił krok po kroku. będę bardzo wdzięczny.



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: [Bora] Montaż Climatronic - błędy

Post autor: michaf1994 » pn sty 01, 2018 22:48

Bora silnik BCB. Dawca środka, jednej rurki z czujnikiem to silnik BAD, wiązka robiona ręcznie przeze mnie, wszystko na podstawie schematu, ten kabel czerwono szary jest podpięty pod bezpiecznik 16, a że tam nic nie było, to puściłem go pod śrubę 75X.

A sterownik z alledrogo

Leanbow niestety nie mam fotek, ale podaj kod silnika to postaram się załatwić Ci schemat i numery części, oraz napiszę co i jak robiłem

Edit:
Z tego co widzę on jest połączony przed przekaźnikiem X chyba. To może być przyczyną?

Edit 2:
Podłączenie tego pod śrubę 30 nie pomogło. Za chwilę podam schematy których używałem

Edit 3:
Schematy:
https://drive.google.com/folderview?id= ... mMV2YPi9VD

Inny jest tylko pinout licznika, bo do Leona są inne piny niż do Golfa / Bory

Edit 4:
Jak podłączyłem tylko kostkę od wentylatorów i drugą, w której były tylko 2 kable - pin stałego zasilania i ten 9 to też tak kręci wentylatorami.

Edit 5:
Nie miałem czujnika w podszybiu - brak na schemacie. Kupiłem inny sterownik i czujnik (metalowy, a nie plastik) zobaczymy czy teraz będzie ok jak zamontuje.

Edit 6:
Na 2 innych sterownikach ten sam problem

Edit 7:
Problemem był brak bezpiecznika 16. Miałem w bagażniku, a jak montowałem kable w skrzynce to nie miałem jak włożyć - elektryczna klamka. Teraz jest zwarcie do masy - czyli brak płynu i brak silniczka 71 - uszkodzony miałem

Edit 8:
Po nabiciu nadal błąd zwarcia do masy - jakiś pomysł czemu?
Napięcie między pinem 1 i 3 jest 12V po przekręceniu stacyjki.
Mam czujnik na podmianę - też używany więc nie wiem czy sprawny.
Niestety nie mam oscyloskopu, żeby sprawdzić czujniki.
Myślę, że uszkodzenie może być w:
- czujnik ciśnienia
- wiązka między czujnikiem, a sterownikiem wentylatrów
- sterownik wentylatorów
- błędne podpięcie czujnika - mam panel od BAD, a tam czujnik podpięty jest bezpośrednio pod panel, a nie pod sterownik - nie wiem czy sygnał wchodzący do sterownika jest taki sam jak wychodzący

Wiązka od sterownika do panelu jest ok.

Na szczęście podobno do wymiany czujnika nie trzeba ściągać płynu, bo podobno się nie ulotni.

Edit 9:
Sprawdziłem napięcie na czujniku jest ok, okazało się, że nie dociskał pin przy sterowniku wentylatorów - przy panelu nie było napięcia na kablu czarno białym, a z czujnika wychodziło. Pomimo to 333 było nadal, ze względu na inny schemat panelu BAD podciągnąłem na krótko kabelek do panelu i błąd znikł, a obroty się podwyższyły i ciśnienie na komputerze pokazało ponad 4 bary ogólnie byłoby ok, ale klima nie ruszyła - wentylatory stały pomimo LOW i ~10*C w garażu. Problemem na 99% wg mnie jest panel - inna komunikacja i schematy są pod ten od BAD niż pod BCB, zamówiłem poprawny na alledrogo i czekamy. Do sterownika wchodzi na białym około 2-3V a na czarny kabel wychodzi jakieś 10-13V.



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: [Bora] Montaż Climatronic - błędy

Post autor: michaf1994 » pn mar 12, 2018 19:26

Przyszedł czas na test i lipa. Otóż wszystko założone tak jak trzeba - części powinny bez problemu współgrać, ale pojawił się problem: błędy na panelu 119 i 4FA, wyświetlacz nie miga, obroty się podnoszą na postoju, wentylatory nie kręcą się i kompresor stoi. Gdzie szukać przyczyny?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: [Bora] Montaż Climatronic - błędy

Post autor: Qto » pn mar 12, 2018 22:08

4FA to na pewno silniczek v71 - najprawdopodobniej jest uszkodzony...jest o nim obszerny temat na forum.
119 to jak dobrze pamiętam sygnał prędkości...



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: [Bora] Montaż Climatronic - błędy

Post autor: michaf1994 » pn mar 12, 2018 23:46

V71 leży już od chińczyka nowy - jak znajdę chwilę to montuje, ten sygnał prędkości nie wiem czemu wyskakuje ciągle. Ale to nie jest powodem niedziałającej klimy i wentylatorów. Gdzieś coś innego siedzi i nie mam pomysłu gdzie.

Edit:
Analizując schematy i podpowiedzi sprawdziłem czujnik temperatury chłodnicy - mostek na kostce żeby odpowiednio włączył się bieg 1 i 2 i pierwszy się włączył, a drugi nie. Analizując schemat wyszło, że drugi włącza tylko sterownik wentylatorów. No to trzeba sprawdzić czemu nie włącza. Zacząłem od dużej kostki - grube przewody się trochę wyślizgnęły i po włożeniu ich na swoje miejsca wszystko śmiga.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości