Problem z klimatyzacją - całyczas leci gorące powietrze

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

urbas91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn paź 05, 2015 19:17

Problem z klimatyzacją - całyczas leci gorące powietrze

Post autor: urbas91 » pn maja 09, 2016 21:02

Witam
Panowie Swojego Golfika IV 1.9 TDI 110km mam od 3 lat.
I od czasu zakupu nie działa w nim klimatyzacja.
Dzisiejszego dnai postanowiłem się za to zabrać. Pojechałem na warsztat, Tam Panowie sprawdzili szczelność układu i stwierdzili że układ jest szczelny po czym napełnili go czynnikiem. Następnie przyszedł czas na test.
Po włączeniu klimatyzacji ustawieniu nawiewu na chłodzenie, kompresor załączył się. Po czym okazało się że z kratek cały czas leci Gorące powietrze :(.
Wróciłem do domu postanowiłem zabrać się za to sam i rozebrałem pół samochodu. Dostałem się do silniczków sterujących klapami. Po podłączeniu sterownika zacząłem się nim bawić i przyglądać się jak działają silniczki.
Wychodzi na to ze wszystkie silniczki działają bez problemu ( w sensie 3 silniczki bo więcej nie widziałem).
Niestety moja wiedza na tym się kończy i nie mam dalej żadnych pomysłów co może być przyczyną :( Dlatego postanowiłem zasięgnąć pomocy na forum :).
Dziękuję wszystkim za szybką pomoc w rozwiązaniu problemu.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z klimatyzacją - całyczas leci gorące powietrze

Post autor: grg474 » wt maja 10, 2016 08:14

silniczek od klapy ogrzewania jest od podłogi nad modułem airbag. Zobacz czy jak regulujesz ogrzewanie to silniczek steruje klapką. Po drugie to możesz przecież podłaczyć vag i zobaczyć czy nie ma błędu, wykonać nastawy podstawowe


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

urbas91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn paź 05, 2015 19:17

Problem z klimatyzacją - całyczas leci gorące powietrze

Post autor: urbas91 » wt maja 10, 2016 08:40

Jeżeli chodzi o sterowanie silniczka klapy to jest on chyba sprawny, bo jak zmieniam temperaturę to się przesuwa :) Pytanie tylko jak to się ma z klapą ;p

Moglibyście mi napisać jak sprawdzić to w programie vag com ?



urbas91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn paź 05, 2015 19:17

Re: Problem z klimatyzacją - całyczas leci gorące powietrze

Post autor: urbas91 » śr maja 11, 2016 19:01

Witam
Panowie ogarnąłem problem z ciepłym powietrzem :)
Urwał mi się trzpień od silniczka sterującego klapą ciepło/zimno i kalpa się nie przesuwała. Problem już naprawiony :)

Tylko teraz pojawił się inny mianowicie zamiast zimnego powietrza to leci normalne jak by tylko wentylator pracował.
Rurki pod maską od klimatyzacji lekko ciepłe. Kompresor i wiatraki na chłodnicy załączają się normalnie.
Wiecie co może byc przyczyną ? Kompresor wysiadł ?



slawek317
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr cze 20, 2007 22:11
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Kontakt:

Problem z klimatyzacją - całyczas leci gorące powietrze

Post autor: slawek317 » czw maja 26, 2016 17:22

Witam.
Mam dokładnie ten sam problem co u ciebie urbas91 i na poniższym filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=cKgKzThsZTM" onclick="window.open(this.href);return false;
Czy do naprawy ściągałeś cały kokpit, czy da rade to naprawić w jakiś inny sposób?
Czy wymieniałeś całą klapę z trzpieniem?
Z góry dzięki za odpowiedz.



urbas91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn paź 05, 2015 19:17

Problem z klimatyzacją - całyczas leci gorące powietrze

Post autor: urbas91 » sob maja 28, 2016 21:16

Witaj :)
Ja wymacałem palcem taki metalowy pręcik od tej klapy, ustawiłem go mniej więcej na środku, na ten trzpień co wchodzi do tej dziurki nalałem kleju cyjanopanu i wsadziłem :) Akurat załapało i wszytko działa do dziś :)
Wystarczyło zdemontować tylko schowek :)



slawek317
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr cze 20, 2007 22:11
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Kontakt:

Problem z klimatyzacją - całyczas leci gorące powietrze

Post autor: slawek317 » sob maja 28, 2016 21:24

Dzięki za odpowiedz



Awatar użytkownika
wojciech42421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob lut 05, 2011 09:43
Lokalizacja: SZA

Problem z klimatyzacją - całyczas leci gorące powietrze

Post autor: wojciech42421 » ndz maja 29, 2016 23:40

Witam

Proszę o pomoc z moja dolegliwością klimatyzacji, problem podobny jak u kolegi urbas91.
Zacznę od początku - około rok temu wymieniałem silnik w swoim samochodzie co wiązało się z koniecznością rozszczelnienia układu klimatyzacji.
Ostatnie lato przejeździłem bez klimy - nie była mi potrzebna (poskręcana, nie napełniana). W tym roku zaczęły mi się dłuższe trasy i beż klimatyzacji raczej długo nie pociągnę.
W zeszłym tygodniu pojechałem do gościa, który zajmuje się napełnianiem układów. W pierwszej kolejności nabił mi azotem. Jeździłem tak przez dwa dni i nic nie ubyło. Azot został wypuszczony, kolejnym testem była próżnia, która też wykazała, że układ jest szczelny. Po powyższych testach instalacja została napełniona książkowa ilością gazu i oleju. Po załączaniu klimatyzacji z komory silnika, z okolic sprężarki zaczęły dobiegać jakieś trzaski. Klimatyzacja nie chłodziła wcale. Z takim stanem pojechałem do domu, zdjąłem pasek wielorowkowy. Koło pasowe kręci się bez żadnych oporów, słychać już łożysko ale to raczej nie z tego powody słychać trzaski po załączeniu klimy. Sprzęgiełko łapie, nie widać żadnych przerw w jego pracy tylko nie czuć prawie wcale oporu przy kręceniu palcem, nie słychać żeby silnik pracował ciężej po załączeniu klimatyzacji, rurki od układu nie zmieniają temperatury, wentylatory startują. Poniżej link do filmiku jak się to u mnie kręci. Proszę o pomoc gdzie szukać przyczyny owych trzasków i braku chłodzenia.
Pozdrawiam.
https://www.youtube.com/watch?v=DjIWd5C ... e=youtu.be

P.S. jedyne błędy jakie pokazuje klimatronik to uszkodzony silniczek sterowania klapą obiegu wewnętrznego/zewnętrznego.


Z gramatyka u mnie różnie, tak więc darujcie wpadki ;)

Awatar użytkownika
wojciech42421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob lut 05, 2011 09:43
Lokalizacja: SZA

Re: Problem z klimatyzacją - całyczas leci gorące powietrze

Post autor: wojciech42421 » pn mar 12, 2018 23:22

Trochę późno ale jestem winny wyjaśnienia.
To, że nie chłodziła klima to wina uszkodzonej sprężarki, zakupiłem kompresor na szrocie i działa jak należy.
To, że się tłukło to wina padniętego sprzęgiełka na alternatorze. Zakupione nowe i cisza.

Pozdrawiam Wojtek


Z gramatyka u mnie różnie, tak więc darujcie wpadki ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości