Śmierdzi w aucie, problem z klimą i grzaniem.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
nesill
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt mar 21, 2014 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Śmierdzi w aucie, problem z klimą i grzaniem.

Post autor: nesill » czw lis 05, 2015 10:59

Witam, praktycznie od roku borykam się z problemem.
W moim golfie śmierdzi, nie jakoś konkretnie, jednak wystarczy, że żona pojedzie po zakupu zrobi 10km i jak wraca do domu to już czuć że ubrania i ciało pachnie dziwnie samochodem.
Dwu krotnie dawałem go do całkowitego prania, super czysty i pachnący jest przez tydzień potem to samo.
FILTR KABINOWY wymieniany już 3 krotnie na różne nie wpływa na problem
Co zauważyłem:
Przy włączonym grzaniu, powietrze leci ciepłe jednak zapach jest jakby wpadało do kabiny przez stary worek od odkurzacza.
Ubywa płynu chłodniczego bardziej w okresie jesienno-zimowym dolewam ok. 300ml na 2,5tys. km.

Przy włączonej klimie:
Leci fajne zimne powietrze, jednak od razu po wyłączeniu klimy brzydki nieprzyjemny zapach stęchlizny.
Z klimą walczyłem całe lato, wurth na parownik od strony schowka + pianki w nawiewy, jednak pomagało na chwile.
Chłodnice mam nową, klima nabijana od zera około roku temu, odgrzybiana w lato/ozonowana.

Denerwuje mnie już ciągle śmierdzące wnętrze, jedziemy do kogoś w odwiedziny to po przyjeździe od razu prysznic bo czujemy się niekomfortowo.

A szkody kasy na kolejne pranie, jak wina leży po innej stronie.

Przechodząc do sedna, chce podpytać czy myślę dobrze, a myślę po prostu o wymianie nagrzewnicy oraz parownika na nowy.
Czy waszym zdaniem powinno to rozwiązać problem, zastanawia mnie głównie klima która śmierdzi ale po wyłączeniu, czy winy można szukać jeszcze w czymś innymi, ewentualnie co powonieniem jeszcze wymienić, przy okazji demolki deski rozdzielczej.



Awatar użytkownika
jpatryk125
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

Śmierdzi w aucie, problem z klimą i grzaniem.

Post autor: jpatryk125 » czw lis 05, 2015 12:26

Czy po wyłączeniu klimy (lub na włączonej klimie) kapie woda pod autem ?? może masz zatkane jakieś kanaliki odprowadzające skropliny itp.



Awatar użytkownika
nesill
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt mar 21, 2014 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Śmierdzi w aucie, problem z klimą i grzaniem.

Post autor: nesill » czw lis 05, 2015 14:39

Woda normalnie kapie o wyłączeniu klimy, czasem w lato robi się nawet spora kałuża.



Paulo21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lut 12, 2015 01:19
Lokalizacja: Kraków

Śmierdzi w aucie, problem z klimą i grzaniem.

Post autor: Paulo21 » sob lis 07, 2015 02:15

Skoro piszesz, ze po odgrzybianiu byla chwilowa poprawa, to zaczalbym od zrzucenia deski i dobraniu sie do parownika. Moze gdzies sie grzyb zadomowil i nie widac tego od strony wiatraka. Szyby paruja?



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Śmierdzi w aucie, problem z klimą i grzaniem.

Post autor: psilos1 » sob lis 07, 2015 20:34

Problem pojawił sie nagle...czy kupiłeś już taki"śmierdzący"?Sprawdz wykładzinę pod stopami kierowcy/pasażera



Awatar użytkownika
nesill
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt mar 21, 2014 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Śmierdzi w aucie, problem z klimą i grzaniem.

Post autor: nesill » śr lis 11, 2015 11:13

Już tak kupiłem, wykładziny sprawdzałem wydają się suche ale ciężko ocenić jak są zimne.
Co do szyb to różnie, jak jeżdżę po mieście krótkie odcinki, to szybki potrafią być zaparowane i delikatnie tłuste jak się je przeciera, ale wczoraj wróciłem z trasy 250km w deszczu i szybki nie parowały. Więc trudno powiedzieć... Myślę, że potrzebuje ciepłego garażu i 3 dni czasu lub poczekać do wiosny i ogarnąć to. Bo jest nieprzyjemnie ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości