Bora. Climatronik i szarpanie silnika.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

feelsyou
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt gru 20, 2013 09:59

Bora. Climatronik i szarpanie silnika.

Post autor: feelsyou » pt maja 08, 2015 08:09

Witam
Auto to bora 2.0 2001r klimatronik.
Mam kilka pytań dotyczących samochodu :
1. Po włączeniu auta po nocy z załączonym klimatronikiem wentylatory kręcą się na maks niezależnie czy temp nawiewu LO czy HI. Po włączeniu ECON wentylatory i kompresor wyłacza się. Czy to prawidłowa praca? Dziś rano 6°C.
2. Po włączeniu klimatronika auto słabnie, a przy ruszaniu dusi się nieznacznie. (czuć dużą różnice miedzi ECON ON i ECON OFF klimy)

Zadaje te pytania z jednego powodu. Kiedy włączę klimatronic auto zaczyna przerywać . Podczas przyspieszania czuć falowania mocy (nie ciągnie równo).
Kiedy stoję na światłach i mam włączoną klimę to obroty falują, a po niedługim czasie zapala się check i w sterowniku pojawiają się błędy dotyczące wypadania zapłonu.
Po wyłączeniu klimatyzacji brak tego typu problemów.
Czy kompresor się zaciera? jeśli tak to gdzie?

Auto posiada LPG jednak nie ma to wpływu na pracę. Auto jeździło z klimą również zimą.

Pozdrawiam wszystkich.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Bora. Climatronik i szarpanie silnika.

Post autor: grg474 » pt maja 08, 2015 20:34

feelsyou pisze: Auto jeździło z klimą również zimą.
w zimę podczas mrozów kompresor nie działa. Jeśli wentylatory chodzą na drugim zakresie to znaczy e jest za wysokie ciśnienie - sprawdzić przyczynę


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Bora. Climatronik i szarpanie silnika.

Post autor: Maszan » pt maja 08, 2015 22:19

Nie dobijales ostatnio czynnika?Ja mialem taki przypadek zeszlej wiosny : na Gruponie zakupilem usluge ozonowania i dobicia klimy .Dopuki nie bylo upalow bylo ok , ale jak walnelo 25-30st to efekt podobny : jeczenie z parownika i szarpanie silnikiem podczas jazdy w trybie AUTO.Okazalo sie, ze maszyne mieli zle skalibrowana i dobite bylo o 200g czynnika za duzo .


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

feelsyou
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt gru 20, 2013 09:59

Bora. Climatronik i szarpanie silnika.

Post autor: feelsyou » sob maja 09, 2015 07:24

Niestety, ale nie kombinowałem nic z klimą. Ciśnienie o ile pamiętam to chyba 22, ale do końca nie wiem czy sprawdzałem odpowiednie bloki. Może macie jakieś podpowiedzi które bloki co wskazują?



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Bora. Climatronik i szarpanie silnika.

Post autor: Maszan » pt maja 29, 2015 22:45

Od siebie dodam/polece demontaz zderzaka i umycie porzadne pod cisnieniem chlodnicy klimy.Po zabiegu wentylatory chodza krotko , czuc ze silnik jest mniej obciazony sprezarka, poniewaz wydajnosc chlodnicy wrocila, a tym samym cisnienie w ukladzie spadlo.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

feelsyou
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt gru 20, 2013 09:59

Bora. Climatronik i szarpanie silnika.

Post autor: feelsyou » ndz sie 16, 2015 19:28

Witam
Po dłuższej przerwie (kompletowałem zestaw i informacje) wykonałem logi silnika.
Niestety nigdzie nie znalazłem opisów bloków do AQY, dlatego porównywałem te od silnika 1.8 (są bardzo podobne).
Opis grup brałem z chomika http://chomikuj.pl/xoslox/A6+C5/Opis+Gr ... 526038.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Grupa 1 u mnie wygląda tak:
Obrazek

JAk widać obroty są jakby za niskie. Czy można je podnieść? Dodatkowo w bloku 4 z jedynkami trzecia z nich wskazuje uruchomienie klimatyzacji. Widnieje tam 1 chociaż klimatyzacja jest wyłączona.

Obrazek

Grupa 4, tutaj wartości 3 i 4 są równe chociaż wskazują dwie różne temperatury. Czy któryś czujnik jest uszkodzony? Dodam, że w grupie pierwszej blok 2 temperatura jest normalnie wskazywana.

Obrazek

Grupa 10 tutaj blok 3 pokazuje uchylenie klapy przepustnice, wartość jest poza normą, zaś w bloku 4 kąt wyprzedzenia zapłonu jest poniżej wymaganego progu. Dodatkowo obciążenie (blok 2) na biegu jałowym jest również poza tolerancją.


Czy wszystkie te odchyły wynikają z uszkodzonego czujnika temperatury? Czy może czujnik położenia wałka/wału?



feelsyou
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt gru 20, 2013 09:59

Bora. Climatronik i szarpanie silnika.

Post autor: feelsyou » śr sie 26, 2015 07:32

A może chociaż ktoś poda na priv swoje wartości logów dla grupy 4 silnika 2.0. Chce tylko wiedzieć czy temperatury w tym bloku mają być równe.



Awatar użytkownika
Miętus89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 626
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 14:18
Lokalizacja: Oleśnica

Bora. Climatronik i szarpanie silnika.

Post autor: Miętus89 » ndz wrz 06, 2015 21:04

ja mam bore 2.0 APK 2000r i ten sam problem co opisałeś w pierwszym poście tego tematu objawy dokładnie te same
ostatnio robili mi w serwisie ozonowanie, nabicie czynnika, wymiana filtra i dalej to samo nie wychwycili nic poderzanego


2008-2010 mk3 AAZ
2010-2011 mk3 2E
2011-2012 mk2 NZ
2011-... bora APK
2018-2019 mk3 AHU

feelsyou
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt gru 20, 2013 09:59

Re: Bora. Climatronik i szarpanie silnika.

Post autor: feelsyou » śr mar 14, 2018 09:30

Problem chyba rozwiązany. W aplikacji STAG obniżyłem korekcję wtryskiwaczy o ok 15%, ale tylko dla zakresu wolnych obrotów i auto pracuje równo. Warto regulować z vagiem i blokiem podajże 33 (wskazania korekcji dawki sondy lambda). U mnie przy szarpaniu było +25%. Korygowałem czas wtrysku do uzyskania wartości bliskiej 0%



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości