[mk5] nie odbija do końca zacisk golf 5 tył

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dareku22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 20, 2019 19:29

[mk5] nie odbija do końca zacisk golf 5 tył

Post autor: Dareku22 » ndz kwie 14, 2019 20:23

Witam. Mam taki otóż problem z blokującym się tylnym prawym kołem, że tłoczek nie cofa się tak jak powinien i klocki lekko trzymają. Nie jest to jakoś bardzo mocno, ale wyczuwalnie: koło lewe dużo lżej chodzi od prawego i mniej się grzeje zwłaszcza po mocnym hamowaniu. Do tej pory odkręciłem i poczyściłem zacisk, nasmarowałem, sprawdziłem również tłoczek tzn wycisnęłem go trochę - gumka jest cała - nie ma żadnego syfu i brudu. jedynie gumka na jednej prowadnicy ma pęknięcie ale obie chodzą dobrze, tzn luźno.

I teraz tak, jak nacisnę hamulec to prawe koło chodzi ciężej od lewego. Ale wystarczy popukać w zacisk i już chodzi luźno - tak jakby coś się zawieszało. Miałem zamiar kupić cały zestaw naprawczy, tzn tłoczek + gumki ale tak myślę że skoro tłoczek chodzi lóźno (wkręcam go kluczem od szlifierki przy użyciu siły ręki) to może pomyślałem że np. prowadnice się zużyły i się zacinają w gnieździe albo zapowietrzony jest i jakiś bąbel nie pozwala na cofnięcie tłoczka do końca ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości