[mk4] Odprowadzenie powietrza po puszczeniu hamulca nożnego

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mrkojiro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sty 07, 2017 09:44

[mk4] Odprowadzenie powietrza po puszczeniu hamulca nożnego

Post autor: mrkojiro » sob gru 01, 2018 14:47

Witam serdecznie,

Auto to Golf IV 1.4 16V 2001r.

Od około 2 miesięcy mam objaw, który powoli zdaje się nasilać: podczas jazdy gdy puszczam hamulec nożny, słychać wyraźne odprowadzenie powietrza właśnie z okolicy hamulca. Najczęściej jest ono adekwatne do szybkości i długości skoku pedału hamulca, jednak czasami powietrze uchodzi wolniej, z około półsekundowym opóźnieniem. Objaw ten nie występuje, gdy puszczam hamulcem na postoju. Czasami syk powietrza jest krótki i cichy jakby problemu prawie nie było, a czasami jest to bardzo ewidentne i niepokojące.

W zasadzie to koniec objawów, bo siła hamowania, skok hamulca, praca pedału itp są w porządku. Miałem uszkodzony przewód podciśnienia, który został najpierw zrobiony na patent, a dzisiaj wymieniłem go na nowy, jednak problem nie ustąpił.

Serwo do wymiany? Czy może problem jest bardziej trywialny niż się wydaje?

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Odprowadzenie powietrza po puszczeniu hamulca nożnego

Post autor: marcin7x5 » wt gru 04, 2018 16:58

Przecież powietrze po drugiej stronie serwa (od strony pedału hamulca) tez musi się jakoś "przemieszczać".



mrkojiro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sty 07, 2017 09:44

[mk4] Re: Odprowadzenie powietrza po puszczeniu hamulca nożnego

Post autor: mrkojiro » wt gru 04, 2018 19:40

marcin7x5 pisze:
wt gru 04, 2018 16:58
Przecież powietrze po drugiej stronie serwa (od strony pedału hamulca) tez musi się jakoś "przemieszczać".
Ja rozumiem, że powietrze nie znika magicznie i jakoś się musi przemieszczać, ale wcześniej nie było słychać absolutnie nic, a teraz ewidentnie ucieka powietrze. Ten objaw pojawił się 2 miesiące temu, a autem jeżdżę od ponad 2 lat.
Wpadłem na pomysł wymiany całego serwa ale nie wiem czy to zasadne. Generalnie pieniądze w błoto wyrzucić jest łatwo.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Odprowadzenie powietrza po puszczeniu hamulca nożnego

Post autor: marcin7x5 » wt gru 04, 2018 21:23

Serwo sprawdzisz w sposób znany czyli naciskając kilkukrotnie na pedał hamulca -musi być coraz wyżej i potem uruchamiasz silnik na wciśniętym pedale hamulca. Jak delikatnie wpadnie niżej to serwo jest sprawne. Podejrzyj pod obudową nad nogami co tam tak syczy. Może na wejściu do serwa już większy luz i dlatego głośniej słychać te uchodzące powietrze...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości