[inny] Słabe hamulce

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

[inny] Słabe hamulce

Post autor: black raven » pn lis 12, 2018 16:29

Witam wszystkich.

Opiszę po krótce o co chodzi bez zbędnego wstępu. Otóż.

Pacjent: VW Sharan z silnikiem 1.9 TDI 130 KM ASZ ( standard bez żadnego chipu )
Objawy: Słabe hamulce. Niby działają ok, samochód zatrzymuje się za 1 razem po ich wciśnięciu ale robi to ospale i jadąc nawet 40 km / h po nagłym wciśnięciu hamulca zwalnia ospale a o konieczności włączenia się ABS - u nie ma mowy.

Czy to może świadczyć o wadliwie działającej pompie vacum? Dodam jeszcze, że gdy było ciepło na włączonej klimie na biegu jałowym szarpało obrotami silnika. Po wyłączeniu klimy objawy ustępowały ( gazu jest tyle ile trzeba ).



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[inny] Re: Słabe hamulce

Post autor: muszkatobiasz » pn lis 12, 2018 22:59

zacznij od sprawdzenia przewodów od pompy vacum do serwa ten gruby i do tych podciśnień te cienkie wystarczy małe przetarcie i jest słabo z hamowaniem. najszybciej odłączyć cienki przewód od grubego i go zaślepić i próba ale najpierw sprawdź ten gruby przewód



black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

[inny] Re: Słabe hamulce

Post autor: black raven » wt lis 13, 2018 08:50

Dzięki. Sprawdzę.



Robertpassatb3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 23, 2019 11:03

[inny] Re: Słabe hamulce

Post autor: Robertpassatb3 » czw maja 23, 2019 11:09

Witam Panowie pomozcie. Mam problem z układem hamulcowym. Walczę z tym już od dłuższego czasu. Passat b3 bez ABS po swapie na 2.3 v5 aqn. Hamulce seryjne miały ten problem ze bardzo głęboko brał pedal hamulca. Zmieniłem pompę hamulcowa na nową 22mm i serwo sytuacja dalej ta sama. Zarobiłem wszystkie nowe przewody miedziane plus wymiana elastycznych. Sytuacja się nie zmienila Teraz założyłem zaciski z audi s2 dwutlokowe girling 60 sytuacja bez zmian. Zainwestowałem w największe możliwe serwo i pompę z vw t4. Włożyłem to i sytuacja dalej jest taka że na zgaszonym pedal robi się twardy, a na odpalonym powoli wpada aż po grodź. Układ odpowietrzaly setki razy bez grama powietrza. Nawet zaslepilem tylna sekcje i próbowałem ogarnąć sam przód sytuacja bez zmian. Podmiany serw i pomp były już 3 razy i dalej ta sama sytuacja. Samochód hamuje ale pedal bierze strasznie nisko. Nie ważne jaki zestaw założę to sytuacja ta sama. Płynu nie ubywa ani nigdzie nie ucieka, a zaciski dwutlokowe regenerowane w profesjonalnej firmie



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[inny] Re: Słabe hamulce

Post autor: muszkatobiasz » pt maja 24, 2019 00:32

z tyłu jest tarcz czy bęben? jeśli bęben to możliwe że jest duży luz między szczękami a bębnem zrób test zaciągnij ręczny jeśli jest sprawny i wtedy sprawdź jaki jest pedał



Robertpassatb3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 23, 2019 11:03

[inny] Re: Słabe hamulce

Post autor: Robertpassatb3 » pt maja 24, 2019 14:28

Tarcze są z tyłu



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[inny] Re: Słabe hamulce

Post autor: muszkatobiasz » pt maja 24, 2019 23:00

to zaciągnij ręczy i też sprawdź czy będzie lepiej



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości