[mk4] Czy vag com odpowietrzę pompę ABS ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Grzegorz6018
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz maja 15, 2016 23:45
Auto: Golf iv
Silnik: BCB

[mk4] Czy vag com odpowietrzę pompę ABS ?

Post autor: Grzegorz6018 » pt wrz 28, 2018 18:10

Vcds wiem że się da natomiast czy vag com ?
Jak się da to prosiłbym o mały opis.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Czy vag com odpowietrzę pompę ABS ?

Post autor: wesol » pt wrz 28, 2018 20:01

Jest tylko test pompy i elektrozaworki poszczególne. Ale odpowietrzenie to tradycyjnie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[mk4] Re: Czy vag com odpowietrzę pompę ABS ?

Post autor: riccardoa » pt wrz 28, 2018 20:25




Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Czy vag com odpowietrzę pompę ABS ?

Post autor: wesol » pt wrz 28, 2018 20:59

Robiłem to setki razy kolego. Powietrze niby gdzie ma ci uciec? Możesz to wyjaśnić?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[mk4] Re: Czy vag com odpowietrzę pompę ABS ?

Post autor: riccardoa » ndz wrz 30, 2018 18:03

wesol pisze:
pt wrz 28, 2018 20:59
Robiłem to setki razy kolego.
Ale Vagiem ani razu,a może warto by było spróbować ?
wesol pisze:
pt wrz 28, 2018 20:59
Powietrze niby gdzie ma ci uciec? Możesz to wyjaśnić?
Zapytaj panów z Adako nie ja wymyśliłem tą procedurę.
Po za tym nie służy to do odpowietrzenia całego układu tylko pompy ABS,o co pytał kolega i jest to opisane w procedurze,jakbyś nie mógł znaleźć to proszę:
Procedura ta wyjaśnia jak odpowietrzyć pompę systemu ABS. Korzystanie z omówionego tu sposobu odpowietrzania nie jest konieczne, o ile pompa ABS'u nie została kompletnie "osuszona" np. po zupełnym wycieku płynu. Procedura ta nie musi też być wykonywana po zwykłej wymianie klocków hamulcowych, przewodów hamulcowych czy też nawet po wymianie płynu hamulcowego. Procedura ta nie jest też w stanie zastąpić tradycyjnej i chyba najpewniejszej metody odpowietrzania układu hamulcowego, polegającej na zespołowej pracy dwóch osób, z których jedna naciska pedał hamulca zwiększając ciśnienie w układzie, a druga luzuje odpowietrzniki usuwając w ten sposób ewentualne powietrze.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Czy vag com odpowietrzę pompę ABS ?

Post autor: wesol » ndz wrz 30, 2018 19:28

Vagiem też robiłem. Tyle że już tak dawno dawno temu że niewiele pamiętam. Jedno wuem, tak nie odpowietrzysz nic. Trzeba i tak manualnie. Najlepiej to odsysarka każde koło kolejowa na podnośniku jak jest auto.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[mk4] Re: Czy vag com odpowietrzę pompę ABS ?

Post autor: riccardoa » ndz wrz 30, 2018 21:16

Jak zwykle wszystko wiedzący Wesoł kontra reszta świata, https://vwpoloklub.pl/forum/index.php?topic=24146.0. https://www.a3-club.net/forum/showthrea ... lce-Vagiem . . Więcej nie będę z tobą dyskutował.Pewnie znajdzie się więcej takich wpisów,ale ty i tak wiesz swoje,więc szkoda czasu na polemikę.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Czy vag com odpowietrzę pompę ABS ?

Post autor: wesol » ndz wrz 30, 2018 21:53

To weź wymień pompę abs, i przy okazji zapowietrzony jeszcze całą resztę układu i tym sposobem odpowietrz układ z poziomu vag com. Ja ci mówię że to robiłem kiedyś i kupa to dało. Trzeba odpowietrzac tradycyjnie. Mogą sobie to nazywać odpowietrzniem a to i tak nie ma z tym nic wspólnego. Tak jak walczę zawsze i będę walczył dalej jak ktoś pisze że w dieslu mu szwankuje przepustnica. To jest klapą gaszaca i tyle. To że na allegro czy Inter carsie sprzedają pod tytułem przepustnica to nie znaczy że tak jest.

A najciekawsze z tego wszystkiego to pod jakim klawiszem masz uruchamianie tej pompy ABS? Jako odpowietrzanie czy jako TEST?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[mk4] Re: Czy vag com odpowietrzę pompę ABS ?

Post autor: riccardoa » ndz wrz 30, 2018 22:06

wesol pisze:
ndz wrz 30, 2018 21:53
To weź wymień pompę abs, i przy okazji zapowietrzony jeszcze całą resztę układu i tym sposobem odpowietrz układ z poziomu vag com.
Ty w ogóle czytasz ze zrozumieniem,czy masz problem z czytaniem po polsku?Jaki jest tytuł wątku czy VAG comem odpowietrzę pompę ABS, czy odpowietrzę cały układ?Gdzie w mojej odpowiedzi lub w procedurze Adako jest napisane,że odpowietrzysz tym sposobem cały układ ?Do pewnego momentu myślałem,że wiesz o czym piszesz,ale ty nie masz pojęcia o czym piszesz.Nie możesz pojąć nawet tego,że Vag steruje w tym celu wszystkie zaworki w pompie ABS,aby ją odpowietrzyć.I aby dalsze tradycyjne odpowietrzanie układu było łatwiejsze.Amen.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Czy vag com odpowietrzę pompę ABS ?

Post autor: wesol » pn paź 01, 2018 06:27

No to weź mi wytłumaczyć jak odpowietrzysz pompę gdzie drugi koniec układu jest zaślepiony. Jak ma to powietrze wyjść? Może daj mi jakąś cenną radę bo w tygodniu wymieniam pompę w focusie, żebym jej nie zapowietrzyl. Wiesz oco się boje? Boje się by mi puściły przewody przy pompie bo sporo już widziałem ukreconych przy demontażu. To mnie martwi.
Ty czemu osobno każdy zaworek wysterowuje? Nie może wszystkich naraz tak jak podczas normalnej pracy ABS ESP że działa kilka jednocześnie? Ty weź mi podowiedz co mam zrobić z focusem. Ja tylko robiłem w Bemowo Motorsport i w oplu w Szczecinie. Jako ten znający ten temat konkretnie to daj jakaś cenną radę.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[mk4] Re: Czy vag com odpowietrzę pompę ABS ?

Post autor: Mavrick » ndz paź 14, 2018 22:09

Odpowietrzysz...poszukaj na necie gdzies na forum chyba passeratti jest procedura. Laczysz sie z pompa wchodzisz w odpowiedni blok pomiarowy dostajesz informacje ze masz poluzowac odpowietrzniki przednich kol, klikasz ok i mieli, potem kaze Ci je zakrecic w odpowiedniej kolejnosci i tyle...tyl musisz odpowietrzyc tradycyjnie (ja przod tez pozniej jeszcze tradycyjnie zrobilem). Bez vaga ani rusz:) (walczylem z tym metoda tradycyjna z dobra godzine i nawet kropla plynu nie wyleciala, po uzyciu vaga 5 min i gofer pojechal na jazde testowa).

U nas tez cos jest na ten temat:

viewtopic.php?t=212343



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Czy vag com odpowietrzę pompę ABS ?

Post autor: wesol » ndz paź 14, 2018 23:52

No tu podają że odpowietrzniki mają być zakręcone. To jak w końcu to ma być?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[mk4] Re: Czy vag com odpowietrzę pompę ABS ?

Post autor: Mavrick » ndz paź 14, 2018 23:59

Z tego co pamietam to vag wyswietli Ci informacje o odkreceniu odpowietrznikow.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości