[mk2] Piszczą bębny podczas hamowania

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Naomi210
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn kwie 28, 2014 11:10

[mk2] Piszczą bębny podczas hamowania

Post autor: Naomi210 » pt wrz 07, 2018 17:52

Hej

mam pytanie. Jak poradzić sobie z piszczącymi bębnami podczas hamowania? Nadmienię, że kilka miesięcy temu wymieniłam bębny i okładziny na nowe. Problem pojawił się po jakimś czasie po wymianie. Ma ktoś jakiś pomysł?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk2] Re: Piszczą bębny podczas hamowania

Post autor: marcin7x5 » ndz wrz 09, 2018 12:16

Pewnie w okładzinach szczęk hamulcowych jest sporo metalowych wtrąceń i dlatego piszczą. Czy jak się rozgrzeją hamulce to piszczą bardziej/słabiej?



Naomi210
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn kwie 28, 2014 11:10

[mk2] Re: Piszczą bębny podczas hamowania

Post autor: Naomi210 » pn wrz 10, 2018 18:49

nie ma reguły. Bębny zostały rozebrane, rzeczywiście było sporo syfu w środku. Dodam, że jak zaciągnięty jest ręczny, pisku przy doduszaniu hamulca nie ma. Niestety po rozebraniu hamulce piszczą dalej, i dodatkowo jak się okazało trzeba wymienić cylinderki, bo jedna z gumek jest już nieszczelna. No nic czeka mnie wymiana plus odpowietrzanie układu. Po całości operacji dam znać jak wygląda sytuacja z piszczeniem i ogólnie hamowaniem, bo ono także pozostawia teraz jak i wcześniej bardzo dużo do życzenia.



Naomi210
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn kwie 28, 2014 11:10

[mk2] Re: Piszczą bębny podczas hamowania

Post autor: Naomi210 » pt wrz 21, 2018 14:27

Hej
Ja już po wymianie cylinderków. To była najlepsza decyzja, ponieważ hamowanie w golfiku powróciło. Dosłownie powróciło, bo nie przypominam sobie, żeby było kiedykolwiek takie :-). Piszczy teraz tylko czasem, ale to już jest najmniejszy problem. Nauczka na przyszlość jest taka - jak wymieniasz szczęki wymień też cylinderki. Pozdrawiam :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości