[mk2] Swap bębnów z Passata B4?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MK2GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 05:24

[mk2] Swap bębnów z Passata B4?

Post autor: MK2GTD » pt lip 06, 2018 19:27

Witam, czy da się przełożyć bębny hamulcowe z Passata B4 do Golfa 2? Passat bodajże 1.8 z ABS, Golf 1.6 TD bez ABS. Co ewentualnie potrzeba do przełożenia po ściągnięciu całego zestawu z Passata będzie wszystko pasować by przykręcić do belki w golfie? W planach jest swap na tarcze, ale jako że jest passat do kasacji który ma nówki hamulce z tyłu (bębny, szcżęki, cylinderki, linki) a u mnie tył nie hamuje w ogóle, i z okazji zbliżającego się przeglądu "na chwilę" chciałbym założyć ten zestaw z paska.

Jak jest ewentualnie z linkami? Zostają te od golfa czy wyszarpać z passata? Oraz korektor siły hamowania - u mnie stoi na amen, tamten jest dość zdrowy a z tego co wiem, również przez to mogę mieć problemy z prawidłowym odpowietrzeniem układu w golfie. Czy ewentualnie zastosować na każde koło takie "uniwersalne" korektorki ? Chodzi o to, aby przy hamowaniu tył nie piszczał a przód w tym czasie ledwie łapał...



Awatar użytkownika
hrabia0121
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw lip 27, 2017 03:05
Auto: Golf MKII & Polo R6

[mk2] Re: Swap bębnów z Passata B4?

Post autor: hrabia0121 » pt lip 06, 2018 22:42

Czy da się? Tak
Wszystko pasuje. Chociaż, nie jestem pewny co do czopu (podobno jest inny)
Jeśli tak, to i tak bez problemu zaadaptujesz ten z MKII :D
Linki zostaw swoje jeśli są w dobrym stanie.
Co do korektora... Wydaje mi się ze jest ten sam.
Gorzej z jego wyjęciem i ustawieniem ale jak to mówią "Dla chcącego nic trudnego"



MK2GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 05:24

[mk2] Re: Swap bębnów z Passata B4?

Post autor: MK2GTD » pt lip 06, 2018 23:46

Ok dzięki pytanie było na szybko, całe info uzyskałem także dziękuję za pomoc a temat do zamknięcia :)

I podkreślę raz jeszcze, w planach jest swap tarcz na tył, ale jako że przegląd się zbliża, a moje hamulce z tyłu nie żyją postanowiłem zrobić ten dziwny zabieg swapu na inne (nieco większe) bębny. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[mk2] Re: Swap bębnów z Passata B4?

Post autor: Mavrick » śr lip 25, 2018 20:59

Posejrzewam ze problemem jest uszkodzony regulator wiec tez go wymien.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości