[mk3] Zacisk hamulcowy tył golf 2/3 - klocki i tarcze

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Montifer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: śr mar 21, 2012 18:38
Lokalizacja: Szczecin K.W.
Auto: Golf MK2

[mk3] Zacisk hamulcowy tył golf 2/3 - klocki i tarcze

Post autor: Montifer » czw maja 24, 2018 17:43

Witam.

Posiadam tylny zacisk hamulcowy najprawdopodobniej wyciągnięty z veto albo z golf 3 Ciężko powiedzieć. Dokładnie taki jak ten na zdjęciu z numerem 1 z dźwignia hamulca ręcznego umieszczoną wzdłużnie w stosunku do cylinderka zacisku. O średnicy tłoczka 38mm.

Moje pytanie brzmi jaka jest różnica (prócz umiejscowienia dźwigni hamulca ręcznego) od zacisku tego typu który częściej widuję na golfach 3 generacji. (Jak na zdjęciu 2.)

Obrazek

Zaciski te posiadają inne tarcze hamulcowe? Inne klocki? Czy jedno pasuje z drugiego i odwrotnie?

Pozdrawiam. :pub:

(edit: mam nadzieje, że teraz widać zdjęcia :bajer: )
Ostatnio zmieniony czw maja 24, 2018 19:14 przez Montifer, łącznie zmieniany 1 raz.


----------------------------Mój Madison----------------------------
Obrazek
----- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=499667 -----

merkava
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 10:30

[mk3] Re: Zacisk hamulcowy tył golf 2/3 - klocki i tarcze

Post autor: merkava » czw maja 24, 2018 18:54

Popraw fotki bo ich nie widać..


Bóg stworzył Volkswageny by pokazać czym jest doskonałość.
A inne samochody? Bo ma poczucie humoru..

Awatar użytkownika
Montifer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: śr mar 21, 2012 18:38
Lokalizacja: Szczecin K.W.
Auto: Golf MK2

[mk3] Re: Zacisk hamulcowy tył golf 2/3 - klocki i tarcze

Post autor: Montifer » ndz maja 27, 2018 20:22

Zacząłem grzebać jeszcze głębiej. Znalazłem w ETCE dwa numery zestawów klocków. Do golfa II/III tarcze tył wchodzą klocki o numerze 1H0698451F (GT, GTI) i 1H0698451H (16v, G60). Zaś już w passacie B3 zestaw klocków już jest tylko jeden o numerze 1H0698451H (16v, G60). Na domiar złego w Vento rodzajów klocków jest chyba z 6. Różniące się tylko ostatnią literą w numerze.

Widzę też, że w golf II/III, passat B3, vento jest to samo jarzmo.

Zestawiałem sobie tych samych producentów klocków o powyższych numerach zauważyłem, jedyną różnicę w grubości klocka na poziomie 2mm. Jednak zestawiając je dalej zauważyłem, że co producent to inne wymiary tego samego klocka (różnice bardzo małe na poziomie 1-2 mm w długości szerokości itd.). Poza tym podają, że pasują zamiennie z wyżej wymienionymi numerami (także te z vento).

Zestawy klocków o numerach: 1H0698451H, 1H0698451F, 1H0698451G, 1H0698451B czymś się w ogóle różnią?


----------------------------Mój Madison----------------------------
Obrazek
----- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=499667 -----

merkava
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 10:30

[mk3] Re: Zacisk hamulcowy tył golf 2/3 - klocki i tarcze

Post autor: merkava » wt cze 19, 2018 16:59

Zacisk o numerze 1 to "starszy" typ, zaś 2 - nowszy. Mają swoje plusy i minusy, i ciężko mi określić które są lepsze..
1 na plus ma prostszą budowę, ale na minus - więcej ruchomych części. 2 odwrotnie - jest nieco bardziej skomplikowany (sprzęgiełko wewnątrz zacisku to jeden nierozbieralny element, więc w razie W musisz wymienić całą część), ale dzięki temu ruch dźwigni ręcznego jest przenoszony bezpośrednio na śrubę przesuwającą tłoczek. Drugim plusem jest sprężyna odciągająca dźwignię ręcznego schowana wewnątrz, więc jeden element mniej do rdzewienia (i to chyba dość istotny dla działania ręcznego). Same zaś klocki - wybór jest przeogromny, ale generalnie zależy od użytej tarczy hamulcowej (suma wymiarów dwóch klocków plus grubość tarczy jest mniej więcej jednakowa dla tarcz pełnych i wentylowanych) - więc nie ma się co sugerować tym co podaje etka.


Bóg stworzył Volkswageny by pokazać czym jest doskonałość.
A inne samochody? Bo ma poczucie humoru..

Awatar użytkownika
Montifer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: śr mar 21, 2012 18:38
Lokalizacja: Szczecin K.W.
Auto: Golf MK2

[mk3] Re: Zacisk hamulcowy tył golf 2/3 - klocki i tarcze

Post autor: Montifer » czw cze 21, 2018 00:54

To ciekawe. Patrząc na to przez pryzmat nowy stary sądziłem, że zacisk pierwszy jest nowszy od tego z numerem 2. Generalnie samochód od 2 lat nie widział deszczu i od jeszcze więcej śniegu więc ewentualna rdza szybko mu nie grozi. :okej:

Udało mi się zamontować jedną stronę. Klocki kupiłem w końcu ATE. Generalnie nowe części brałem z tej średniej półki. Wolałem nie ryzykować utraty paru stówek przy ewentualnej spierdo :grrr: czegoś czy ewentualnego nie pasowania. Z czasem może pomyśli się o czymś lepszym

Obrazek

Pozdrawiam.


----------------------------Mój Madison----------------------------
Obrazek
----- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=499667 -----

merkava
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 10:30

[mk3] Re: Zacisk hamulcowy tył golf 2/3 - klocki i tarcze

Post autor: merkava » czw cze 21, 2018 10:49

Mówiąc nowy / stary miałem na myśli czas wymyślenia, bo produkcyjnie obydwa rozwiązania są w użyciu.
Nie boisz się że tłoczki 38mm będą nadmiernie obciążać pompę? Mam dwa zaciski na stole - jak z numerem 1 o średnicy 34, i z numerem 2 o średnicy chyba 38. Mimo iż obydwa są oczyszczone i w zasadzie wyremontowane na gotowo, i obydwa pasują pod to samo jarzmo - myślę o zamontowaniu "starszego" rozwiązania właśnie z powodu mniejszej średnicy tłoczka.


Bóg stworzył Volkswageny by pokazać czym jest doskonałość.
A inne samochody? Bo ma poczucie humoru..

Awatar użytkownika
Montifer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: śr mar 21, 2012 18:38
Lokalizacja: Szczecin K.W.
Auto: Golf MK2

[mk3] Re: Zacisk hamulcowy tył golf 2/3 - klocki i tarcze

Post autor: Montifer » czw cze 21, 2018 16:32

Pompa u mnie w samochodzie przepuszcza i nadaję się do kosza. Dlatego chcę tam wrzucić pompę od Transportera T4 22mm.


----------------------------Mój Madison----------------------------
Obrazek
----- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=499667 -----

arka10
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pt lip 21, 2006 20:45
Lokalizacja: Poznań

[mk3] Re: Zacisk hamulcowy tył golf 2/3 - klocki i tarcze

Post autor: arka10 » pn cze 25, 2018 19:03

Oba zaciski 1 i 2 mają średnicę 38 mm. Były jeszcze 36 ale montowane w Golfie 2 i Audi 80 z początku produkcji. O 34 nigdy nie słyszałem.



merkava
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 10:30

[mk3] Re: Zacisk hamulcowy tył golf 2/3 - klocki i tarcze

Post autor: merkava » pn cze 25, 2018 19:49

Ależ ja nie pisałem że mówię o DOKŁADNIE tych zaciskach, ale TAKICH w sensie rozwiązania mocowania ręcznego:)


Bóg stworzył Volkswageny by pokazać czym jest doskonałość.
A inne samochody? Bo ma poczucie humoru..

Awatar użytkownika
Montifer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: śr mar 21, 2012 18:38
Lokalizacja: Szczecin K.W.
Auto: Golf MK2

[mk3] Re: Zacisk hamulcowy tył golf 2/3 - klocki i tarcze

Post autor: Montifer » pt cze 29, 2018 22:39

Skoro wspomniałem już o pompie hamulcowej z T4 bez ABS 22mm to może ktoś wie czy zbiorniczek wyrównawczy pasuje z tej mniejszej pompy z golfa 2 ?


----------------------------Mój Madison----------------------------
Obrazek
----- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=499667 -----

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości