[mk2] Przekładka hamulców z Passata B4

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MK2GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 05:24

[mk2] Przekładka hamulców z Passata B4

Post autor: MK2GTD » wt mar 06, 2018 19:08

Witam. Posiadam na części całego Passata B4 1.9 TDI AFN 1996r. Jako że Golf stał podczas mojego pobytu w Niemczech hamulce zrobiły się bardzo "tępe" i mam wrażenie jak by były tam zamontowane cztery bębny :)
Jako iż wyżej wspomniany Passat zakończył żywot przez stan blacharski zaczynam przekładke gratów do golfa. Jako że w golfie trzeba by robić tarcze i bębny po postoju chciałbym przełożyć tarcze przód i tył z tego właśnie passata, co trzeba dokupić by to zamontować?
Zakładam że wymusi to przejście z 4x100 na 5x100 (felgi chwilowo wziął bym z Passata do po składania) co jeszcze dokupić by założyć przednie i tylne tarcze do golfa?

Zdecydowałem się na ten zabieg ponieważ w passacie wymieniałem cały zestaw przód i tył. Chciałbym również przełożyć serwo i pompę (Passat posiada ABS) więc i tu proszę o wskazówki co trzeba dokupić by to założyć do golfa.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[mk2] Re: Przekładka hamulców z Passata B4

Post autor: Mavrick » pt mar 09, 2018 09:47

Generalnie wszystko powinno pasowac p&p. W pasku masz ABS?.



MK2GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 05:24

[mk2] Re: Przekładka hamulców z Passata B4

Post autor: MK2GTD » sob mar 10, 2018 22:17

Tak Passat posiada ABS więc nie wiem czy serwo lub pompa nie będą się różnić lub czy opcjonalnie nie będzie jakichś kłopotów jeśli systemu ABS nie będę w golfie uruchamiać w ogóle.

Czyli jak rozumiem zaciski przód powinienem bez problemu p&p przełożyć wraz z tarczami i klockami, serwo pompa również, a na tył nie trzeba czegoś dokupić? Chodzi o zamocowanie zacisków do belki? Golf na tyle posiada hamulce bębnowe.


P.S. Da się przełożyć dźwignię ręcznego? W golfie mam uszkodzoną tzn pękniętą a nie przyjrzałem się powiem bez bicia jak jest zamocowana do budy, pewnie na śrubę z nakrętka ale dopiero po weekendzie będę mógł zobaczyć osobiście.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[mk2] Re: Przekładka hamulców z Passata B4

Post autor: Mavrick » sob mar 10, 2018 23:17

Kup rurki miedziane i przeloz wszystko z absem (serwo tez). Dzieki temu bedziesz mogl wywalic regulator sily hamowania ktory zapewne po tylu latach nadaje sie do kosza. Jezeli masz tarcze 239 to przekladasz tylko to co napisales jezeli masz 256 to musisz cale zwrotnice przerzucic. Do tylu nie musisz nic kupowac. Procz tarcz musisz jeszcze przelozyc czopy bo w czopach od bebnow nie masz miejsca do zamocowania prowadnicy zacisku. Taka uwaga: do odpowietrzenia pompy abs bedziesz potrzebowal kompa. Reczny jest chyba przykrecony na 4 sruby. Ja jezdze juz dwa lata z wylaczonym abs-em i jest ok.



MK2GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 05:24

[mk2] Re: Przekładka hamulców z Passata B4

Post autor: MK2GTD » ndz mar 11, 2018 00:53

Na ABS mi nie zależy, przynajmniej nie aby uruchamiać go na już. Jak przełoże wszystko tj pompa, serwo, cały zestaw przód i tył to nie uruchamiając systemu ABS będę w stanie to odpowietrzyc klasyczna metodą?
Zależało by mi aby serwo i pompę też przerzucić bo w passacie mam AFN którego myślę na 150-180 konia będę kręcić po przejrzeniu i uszczelnieniu więc pompa i serwo z golfa może nie podołać.

Przewody będę wymieniać po całej długości bo jeszcze o dziwo stalowe pod autem siedzą :) korektor zgadza się stoi jest zapieczony.
Dziś zabrałem golfa żeby go przepalić, to z początku hamulec bardzo fajnie wchodził dość głęboko ale hamował ładnie, po chwili jednak już pedał twardy i hamulec mega tępy, jak by coś serwo nie dawało rady więc w miarę możliwości chce przerzucić całość z passata

P. S. tarcze w passacie z przodu są 256 bo jak zamawiałem dwa miesiące temu to w hurtowniach mi wmawiali że to Passat B5 (1996) bo nie mają w kompie B4 AFN 110 km i tego rozmiaru tarcz



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[mk2] Re: Przekładka hamulców z Passata B4

Post autor: Mavrick » wt mar 13, 2018 09:30

Teoretycznie klasycznie tez mozna ale z doswiadczenia wiem ze jest to praktycznie awykonalne...szkoda nerwow lepiej podlaczyc pod kompa i wcisnac jeden guzik;). No to jezeli masz tarcze 256 to musisz przerzucic calosc.



MK2GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 05:24

[mk2] Re: Przekładka hamulców z Passata B4

Post autor: MK2GTD » śr mar 14, 2018 19:51

Ok dzięki za całe info po weekendzie przekładam :D
Tylko jeszcze tak dla potwierdzenia - jeśli przełoże serwo i pompę gdzie passat posiada ABS, ale nie będę uruchamiać tego systemu w golfie to odpowietrzam klasycznie od najdalszego, do najbliższego koła? Czy również z kompa trzeba to zrobić? Myślę że nie bo w golfie nie ma do czego podłączyć kompa ale wolę zapytać :grin:



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[mk2] Re: Przekładka hamulców z Passata B4

Post autor: Mavrick » śr mar 14, 2018 22:14

Przeloz obd z paska. To sa 4 przewody k l + -. Generalnie mi slabo lecial plyn jak probowalem klasycznie. Dopiero jak przemielilo przez kompa to zaczelo leciec.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości