Problem z ESP Golf iv tdi PROSZĘ POMÓŻCIE

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gulfik1999tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lis 20, 2017 19:55
Lokalizacja: Opatów

Problem z ESP Golf iv tdi PROSZĘ POMÓŻCIE

Post autor: Gulfik1999tdi » pn lis 20, 2017 20:05

Witam jestem nowy jeśli zły dział proszę o przeniesienie, problem dotyczy golf iv tdi 115km.
od 3 dni świeci sie kontrolka od esp ABS działa poprawnie . byłem u kolegi który posiada kompa i wyszły trzy błędy . i tu jest problem.
pozatym czytałem kilka tematów o tym ale nigdzie niema dosłownie gdzie możne być usterka lub temat zakończony bez odpowiedzi jestem zielony wiec proszę o pomoc. To pierwsza taka awaria od kupna samochodu

Obrazek



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Problem z ESP Golf iv tdi PROSZĘ POMÓŻCIE

Post autor: Garrison » pn lis 20, 2017 21:33

Gulfik1999tdi pisze:Witam jestem nowy jeśli zły dział proszę o przeniesienie, problem dotyczy golf iv tdi 115km.
od 3 dni świeci sie kontrolka od esp ABS działa poprawnie . byłem u kolegi który posiada kompa i wyszły trzy błędy . i tu jest problem.
pozatym czytałem kilka tematów o tym ale nigdzie niema dosłownie gdzie możne być usterka lub temat zakończony bez odpowiedzi jestem zielony wiec proszę o pomoc. To pierwsza taka awaria od kupna samochodu

Obrazek
https://www.a3-club.net/forum/showthrea ... %B1d-01314" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.a3-club.net/forum/showthrea ... co-to-jest" onclick="window.open(this.href);return false;



Gulfik1999tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lis 20, 2017 19:55
Lokalizacja: Opatów

Problem z ESP Golf iv tdi PROSZĘ POMÓŻCIE

Post autor: Gulfik1999tdi » pn lis 20, 2017 21:48

Witaj i tak z tego nic nie moge zrozumieć. gdzie zacząć szukac przyczyny?



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Problem z ESP Golf iv tdi PROSZĘ POMÓŻCIE

Post autor: Garrison » pn lis 20, 2017 22:08

Gulfik1999tdi pisze:Witaj i tak z tego nic nie moge zrozumieć. gdzie zacząć szukac przyczyny?
1. Rozłączone wtyczki lub niewystarczająco dobry styk w tychże.
2. Czujnik pod hamulcem do sprawdzenia.
3. Jak niedawno był ruszany rozrząd, to i w tym należy szukać przyczyny (błąd 01314 rzekomo informuje, że należy sprawdzić co się dzieje ogólnie z silnikiem)
4. Słaby akumulator, niesprawny alternator - nie trzyma napięcia.
5. Brak masy (czyli przejrzeć miejsca, gdzie u Ciebie masa jest "brana" i na wszelki wypadek przeczyścić miejsca styku.

Jako, iż u Ciebie zapala się kontrolka ESP, ale działa Ci ABS... Może faktycznie należałoby przyjrzeć się trzeciemu błędowi, czyli temu od czujnika temperatury powietrza. Swoją drogą błędy można wykasować, czy próbowaliście, ale wracają od razu/po jakimś czasie?

Jeszcze inny przypadek, właśnie z działającym ABS:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1538589.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Powoli bo powoli, ale dojdziemy do przyczyny :bigok:



Gulfik1999tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lis 20, 2017 19:55
Lokalizacja: Opatów

Problem z ESP Golf iv tdi PROSZĘ POMÓŻCIE

Post autor: Gulfik1999tdi » pn lis 20, 2017 22:14

tak błędy wracają odrazu . rozrząd nie ruszany wogule.
czujnik temperatury powietrza gdzie on sie znajduje?



Gulfik1999tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lis 20, 2017 19:55
Lokalizacja: Opatów

Problem z ESP Golf iv tdi PROSZĘ POMÓŻCIE

Post autor: Gulfik1999tdi » pn lis 20, 2017 22:19

Ale słuchaj teraz mi sie przypomniało po wyjęciu bezpiecznika nr 29 ( sterownik silnika) cos takiego. po przekręceniu kluczyka zapala się esp i abs ale za chwile gasną ( tak jak powinno być )a jak włożę bezpiecznik to odrazu esp sie zaświeca.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Problem z ESP Golf iv tdi PROSZĘ POMÓŻCIE

Post autor: Garrison » pn lis 20, 2017 22:28

Pamiętasz może w jakich okolicznościach się zapaliły te kontrolki? Nie latałeś może na ręcznym? :D Zdarzyło im się przez te 3 dni zgasnąć?

Czujnik znajduje się na rurze od intercoolera. Takie coś zdaje się:

Obrazek

Z kolei wyjmowaniem bezpiecznika bym się nie kierował... Zawsze możesz spróbować go podmienić z drugim o tej samej wartości, ale na chłopski (i wołający o sen) rozum... Wyjęcie bezpiecznika równe zniknięciu problemu z ESP to jak te powiedzenie "odłączam akumulator i błędy same znikają" :helm:
Ostatnio zmieniony pn lis 20, 2017 22:45 przez Garrison, łącznie zmieniany 1 raz.



Gulfik1999tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lis 20, 2017 19:55
Lokalizacja: Opatów

Problem z ESP Golf iv tdi PROSZĘ POMÓŻCIE

Post autor: Gulfik1999tdi » pn lis 20, 2017 22:40

nie nie latałem , jeszcze śniegu niema xD.
pozatym to raz mi zgasło esp ale co zrobiłem to sam nie wiem coś grzebałem ruszałem kilkoma elementami i przejechałem 50 km bez problemu postało auto z 2 godziny i znowu to samo aż do dziś. dziwna sytuacja bo nikt tak nie miał :-k :-k :-k



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Problem z ESP Golf iv tdi PROSZĘ POMÓŻCIE

Post autor: Garrison » pn lis 20, 2017 22:51

W sumie... Jakby tak spojrzeć na to, że bezpiecznik nr29 jest od sterowania silnikiem i po odebraniu mu jednego z ogniw (bo taki nr32 bodajże też jest powiązany z ECU), to bym sprawdził właśnie kablotekę w tym zakresie. Wszystko to, czyli kontrolka ESP, błąd związany z CAN i bezpiecznik wskazywały na problem właśnie gdzieś przy sterowniku.

A pamiętasz te elementy, którymi ruszałeś? To by mogło wskazywać właśnie na problem ze stykiem, o ile elementy będą pasować :D

Swoją drogą jeszcze mało inwazyjnie można spróbować zweryfikować to:
Kolego ten błąd 01314 musisz wykasować we wszystkich zapamiętanych miejscach czyli we wszystkich sterownikach Can-get a way, bordez, licznik, wspomaganie itd. Jeśli zostawisz go choć w jednym sterowniku to on powróci w każdym następnym mimo że go wykasowałeś.



Gulfik1999tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lis 20, 2017 19:55
Lokalizacja: Opatów

Problem z ESP Golf iv tdi PROSZĘ POMÓŻCIE

Post autor: Gulfik1999tdi » pn lis 20, 2017 22:54

(Z kolei wyjmowaniem bezpiecznika bym się nie kierował... Zawsze możesz spróbować go podmienić z drugim o tej samej wartości, ale na chłopski (i wołający o sen) rozum... Wyjęcie bezpiecznika równe zniknięciu problemu z ESP to jak te powiedzenie "odłączam akumulator i błędy same znikają" :helm:)


No masz racje to takie oszukanie komputera tylko że jak sie wypnie to auto nie odpala ale takie coś zauważyłem ogólnie



Gulfik1999tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lis 20, 2017 19:55
Lokalizacja: Opatów

Problem z ESP Golf iv tdi PROSZĘ POMÓŻCIE

Post autor: Gulfik1999tdi » pn lis 20, 2017 22:58

No grzebałem tam pod kierownicą co są te kostki od hamulca od czujnika g sensor, przy akumulatorze no czujniki przy kołach ale to sprawne nie ruszam bo parametry są dobre bo sprawdzaliśmy.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Problem z ESP Golf iv tdi PROSZĘ POMÓŻCIE

Post autor: Garrison » pn lis 20, 2017 22:58

No to spisuj wymienione przyczyny i sprawdzaj po kolei. Od robót przy komputerze po sprawdzanie organoleptyczne. Zarzucę jeszcze czymś takim, co ma jakieś odzwierciedlenie u Ciebie, bo też masz błąd tego czujnika :D
a wszystko co nie dzialalo czyli abs asr i to ze byl zamulony odpowiedzialne bylo :
17564 - Manifold Pressure Sensor (G71): Open/Short to Ground
P1156 - 35-10 - - - Intermittent
17569 - Manifold Temp Sensor (G72): Open or Short to Plus
P1161 - 35-00 - -
po prostu czujnik byl wyczepiony.
Tym, że mowa o nie działającym ABS itp. itd. bym się nie przejmował. Właśnie zdałem sobie sprawę, że mnóstwo ludzi dalej nie ma pojęcia jak działa system ABS :grin:



Gulfik1999tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lis 20, 2017 19:55
Lokalizacja: Opatów

Problem z ESP Golf iv tdi PROSZĘ POMÓŻCIE

Post autor: Gulfik1999tdi » pn lis 20, 2017 23:02

17564 - Manifold Pressure Sensor (G71): Open/Short to Ground
P1156 - 35-10 - - - Intermittent
17569 - Manifold Temp Sensor (G72): Open or Short to Plus
P1161 - 35-00 - -
wytłumaczysz ?
sory że tak cie nękam .



Gulfik1999tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lis 20, 2017 19:55
Lokalizacja: Opatów

Problem z ESP Golf iv tdi PROSZĘ POMÓŻCIE

Post autor: Gulfik1999tdi » pn lis 20, 2017 23:05

Ja jutro po pracy podjadę jeszcze raz na kompa niech przejrzy całe auto pod kontem błędów wykasujemy je. Zobaczymy co będzie dam znać zrobię zdiecia wrzucę tutaj
Ostatnio zmieniony pn lis 20, 2017 23:11 przez Gulfik1999tdi, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości