Bicie kierownicy po wymianie tarcz i klockow

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

trans7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 30, 2014 01:47

Bicie kierownicy po wymianie tarcz i klockow

Post autor: trans7 » wt lis 01, 2016 15:08

Witam samochód to Golf 4 2.0 115 km. Skończyły się tarcze i klocki okej wymieniłem tarcze na ferrodo i klocki również firmy ferrodo .Po spokojnym przejechaniu 400 km i przy delikatnym hamowaniu z prędkości 120 km/h jest odczuwalne drganie na kierownicy po mocniejszym wciśnięciu pedału hamulca drganie jest o wiele mniejsze ale ono jest . Zawieszenie sprawdzane na 2 stacjach diagnostycznych na szarpakach i nic.Prowadnice zacisku nasmarowane jarzmo czyszczone bicie tarcz i piasty sprawdzane wszystko okej .Po bardzo ostrym hamowaniu np z 140 km/h tarcza robi się sina .I teraz mam pytanie czy jest taka możliwość ze tarcza i klocek firmy ferrodo wytwarza takie bicie powstające na kierownicy może po prostu źle dobrane klocki do tarcz co o tym myślicie ?



Adam1003
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt sie 12, 2016 09:16

Bicie kierownicy po wymianie tarcz i klockow

Post autor: Adam1003 » czw lis 03, 2016 00:50

Polecam jak najprędzej wrócić do mechanika bo może jednak nie doczyścił dobrze piasty i sprawa jest do uratowania.
No chyba, że przegrzane tarcze czego też mogą być różne powody, np:
- blokujący się tłoczek
- zacisk blokuje się na suwakach
- uwalona pompa

Na pewno nie jest to źle dobrany klocek do tarczy.



trans7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 30, 2014 01:47

Re: Bicie kierownicy po wymianie tarcz i klockow

Post autor: trans7 » czw lis 03, 2016 20:03

Zakładałem samodzielnie wiec powiem ze ta akurat część zadania była wykonana prawidłowo a pompka odpada bo na starych wszystko było okej a po założeniu nowych się to zaczęło a bicie tarcz i piasty było sprawdzane i się mieści w granicach .



dawidhorno10
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz wrz 11, 2016 15:38

Bicie kierownicy po wymianie tarcz i klockow

Post autor: dawidhorno10 » ndz lis 06, 2016 14:08

masz te srubki male ktore trzymaja tarcze do piasty ? u mnie bylo to samo, nie bylo tych malych srubek i bylo bicie, nagwintowalem i dalem nowe i problem ustal



trans7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 30, 2014 01:47

Re: Bicie kierownicy po wymianie tarcz i klockow

Post autor: trans7 » ndz lis 06, 2016 15:06

Tak te śrubki są nawet zdejmowałem i czyściłem jeszcze raz piastę dla pewności i dałem nowe śrubki i nic dalej jest ten sam problem :(



michal656
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 19, 2016 21:45

Bicie kierownicy po wymianie tarcz i klockow

Post autor: michal656 » czw lis 10, 2016 01:28

Miałem to samo w mondeo. Przed wymiana było ok. Po wymianie tarcz i klocków zaczęło lekko trzasc kierownicą. Doczyscilem piaste i niby trochę się zmniejszyło. Polecono mi jeszcze abym wyważył koła ale u dobrego wulkanizatora. Podobno to jest przyczyną.



trans7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 30, 2014 01:47

Re: Bicie kierownicy po wymianie tarcz i klockow

Post autor: trans7 » pt lis 11, 2016 16:54

I doszedłeś do tego czy dalej masz ten problem ? Bo pracowałem w wulkanizacji sam sobie wywarzałem i u trzech innych ustaje nie powiem ale na krotki czas .



michal656
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 19, 2016 21:45

Bicie kierownicy po wymianie tarcz i klockow

Post autor: michal656 » pt lis 11, 2016 19:33

Aktualnie jestem po wymianie opon na zimowe w golfie. Przed wymiana wszystko było ok auto szlo idealnie teraz przy 110 120 km/h trzęsie kierownica. Zimowowki założone na stare felgi. Wyważanie wywazaniu nie równe



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Bicie kierownicy po wymianie tarcz i klockow

Post autor: Garrison » pt lis 11, 2016 21:50

michal656 pisze:Aktualnie jestem po wymianie opon na zimowe w golfie. Przed wymiana wszystko było ok auto szlo idealnie teraz przy 110 120 km/h trzęsie kierownica. Zimowowki założone na stare felgi. Wyważanie wywazaniu nie równe
Jeśli opony używane, to może źle składowane? Ja przy wymianie opon jadę dodatkowo na geometrię i do kompresora. Pompuję opony (oczywiście zimne) do 2.3. Pamiętam jak we wrześniu mi strasznie telepało od 100km/h. Okazało się, że miałem w każdym kole inne ciśnienie, od 1.9 do 2.2. Po wizycie przy pompce, jak ręką odjął :bigok:



michal656
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 19, 2016 21:45

Bicie kierownicy po wymianie tarcz i klockow

Post autor: michal656 » sob lis 12, 2016 09:50

Oczywiście takie rzeczy jak ciśnienie w kołach to jest pierwsze co sprawdzam. No tak racja jest taka możliwość ze jest to wina opon. Opony kleber z 2010r. Można jeszcze się pobawić z zamiana tylu na przod aby wykluczyć opony. Ale nie wiem czy nie sklanial bym się bardziej w kwestii wyważenia kół. A dlaczego ? No mam przykład z mondeo gdzie wszystko rozbieralem drugi raz i czyscilem. Stare felgi te same opony nowe klocki ate i tarcze brembo.



trans7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 30, 2014 01:47

Re: Bicie kierownicy po wymianie tarcz i klockow

Post autor: trans7 » sob lis 12, 2016 12:27

Wyważanie wyważaniu nie równe tak samo na wyważarce ustawisz felgę wyważysz potem przekręcisz felgę względem walka na wyważarce i już będzie od środka 20 g od zewnątrz 10 g niedowagi wiem bo pracowałem w tym zawodzie i nie raz ludzie prosili o takie przekręcenie i składali ze źle wyważam a tak naprawdę to jest nie doczyszczona powierzchnia na feldze i czasem sprzęt dawno nie kalibrowany ale wiadomo nikt nie będzie stał i czyścił felgi :D Ale w moim Golfie odczuwam jakby klocki dawały oznakę bicia bo przy niższych prędkościach jest takie nie równe jak by zbieranie przy delikatnym wciśnięciu pedału hamulca lecz tarcze i piasty sprawdzane czujnikiem zegarowym :D Zresztą części teraz jakiej marki by nie były nie są najlepszej jakości :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości