Ubywanie płynu hamulcowego

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Ubywanie płynu hamulcowego

Post autor: Fastener » wt sty 14, 2014 02:52

Witam od jakiegoś czasu ubywa mi płyn hamulcowy - kiedyś podczas jazdy zaświeciła się kontrolka ręcznego migała piszczała więc dolałem płynu z myślą, że jest go mało jednak po jakimś czasie znowu to samo ... teraz to już w ciągu 3 miesięcy litr płynu poszedł na dolewkę. Hamulce hamują może nie jak nowe jednak bez problemu zatrzymują rozpędzony samochód. Wycieków nigdzie nie zauważyłem poza ... pod nogami kierowcy filc mam przemoknięty jakimś płynem ( tak już było od początku, myślałem, że poprzedni właściciel coś tam rozlał ). Dodam, że pada mi sprzęgło w tym tygodniu będzie wymieniane. Czyżby okolice serwa lały ? czy jakaś pompa ze sprzęgła ?
Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
bazylek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 24, 2013 14:25
Lokalizacja: warszawa

Ubywanie płynu hamulcowego

Post autor: bazylek » wt sty 14, 2014 09:38

Być może nieszczelny układ hamulcowy



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Ubywanie płynu hamulcowego

Post autor: marcin7x5 » wt sty 14, 2014 15:41

Skoro ci ubywa płyn to musisz dokladnie przejrzec 2 układy - hamulcowy i sterowanie sprzegłem. Wiadomo, że poziom płynu obniża się wraz ze zuzyciem klocków hamulcowych ale nie sa to takie ilości. Cudów nie ma musi gdzies uciekac. Obejrzyj okolice siłownika wysprzęglika oraz pompy ABS.



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Ubywanie płynu hamulcowego

Post autor: Fastener » wt sty 14, 2014 16:02

Dzięki marcin7x5 bo nie wiedziałem jaki płyn bierz udział w sterowaniu sprzęgłem wydawało mi się, że do wspomagania. Sprzęgło pada może gdzie wysprzęglik puszcza ? nie mam podnośnika także będzie ciężko zobaczyć ... w najbliższym czasie przy robocie sprzęgła zlece mechanikowi rzucenie okiem na układ hamulcowy i sterowania sprzęgłem.
Trochę poczytałem i wydaje mi się, że wysprzeglik zakończył swój żywot bądź pompa której nie podejrzewam ponieważ pedał twardo pracuje jedynie na początku ma trochę większy luz niż normalnie. Pod koniec tygodnia będę wszystko wiedział.



Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 628
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Ubywanie płynu hamulcowego

Post autor: areczek0000000 » wt sty 14, 2014 18:33

pompę sprzęgła masz przy pedale sprzęgła wewnątrz auta,skoro dywan mokry, zlany jakimś płynem to na bank pompa cieknie i dlatego ubywa płyn hamulcowy.


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Ubywanie płynu hamulcowego

Post autor: Fastener » wt sty 14, 2014 18:51

miałbyś rację ale przy pedałach i okolicy podstopia jest sucho a pod wycieraczką mokro i tłusto od jakiegoś płynu który ciągle jest w filcu. Gdyby pompa ciekła to przecież pod pedałem było by mokro ?



Grechuta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 14:20

Ubywanie płynu hamulcowego

Post autor: Grechuta » wt sty 14, 2014 20:24

Mokro i tłusto w tych okolicach to oznaki walniętej nagrzewnicy.



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Ubywanie płynu hamulcowego

Post autor: Fastener » wt sty 14, 2014 21:26

mokro i tłusto dokładnie to, postaram się wyciągnąć tą wilgoć przez jakieś gazety i papier potem starannie wysuszczyć dmuchawą potem zaobserwuje czy wilgoć dalej powstaje. Walnięta nagrzewnica ? u mnie grzeje jak trzeba, na pewno to by było to ? może kiedyś komuś nagrzewnica walnęła i ją naprawił a wilgoć została. Jakie są jeszcze oznaki uszkodzonej nagrzewnicy ?

Nie zauważyłem ubytku płynu chłodniczego tylko płynu hamulcowego. Z ciekawostek to może być właśnie stary płyn chłodniczy z uszkodzonej nagrzewnicy którą ktoś naprawiał ponieważ szyby mi dosyć potrafią przyparować ( czytałem, że to wina obecności płynu chłodzącego w środku auta ).



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Ubywanie płynu hamulcowego

Post autor: marcin7x5 » śr sty 15, 2014 14:28

Spróbuj odcisnąć na czystej jasnej szmatce, ręczniku papierowym w tym miejscu gdzie jest wilgotne. Jak będzie miało zabarwienie żóltaw lub zielone to może to być płyn hamulcowy- ma tez specyficzny zapach, jeżeli rózowe to może to byc płyn z nagrzewnicy. Niestety ale płyn hamulcowy jest taki tłustawy w dotyku.

Co do innych oznak nieszczelnej nagrzewnicy to silne parowanie/nalot na szybach o tez takiej lepkiej/tłustej konsystencji.



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Ubywanie płynu hamulcowego

Post autor: Fastener » śr sty 15, 2014 19:13

z latarką sprawdzałem dokładnie okolice pedału hamulca i sprzęgła jednak wszystko tam jest suche widać suchy tłoczek który wchodzi do pompy sprzęgła także pod pedałami obok podstopnicy jest sucho a cały kwadrat czyli pod wycieraczką jest duża plama płynu żółtego tłustego o specyficznym zapachu. Wygląda to tak jakby ktoś tam wylał taki olej w tej okolicy. Z tego co zauwazyłem brakuje mi osłony pod nad pedałami wnioskuje z tego, że raczej poprzedniemu właścicielowi ciekła pompa sprzęgła i była wymieniana. Napiszę co stwierdzi mechanik w weekend.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Ubywanie płynu hamulcowego

Post autor: marcin7x5 » czw sty 16, 2014 11:26

Jak masz żółty płyn o specyficznym zapachu to raczej jest własnie płyn hamulcowy.



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Ubywanie płynu hamulcowego

Post autor: Fastener » sob sty 18, 2014 12:45

Problem rozwiązany, ubywanie płynu spowodowane było przez lejący wysprzęglik, a płyn hamulcowy który znajdował się pod wycieraczką kierowcy został po poprzednim właścicielu któremu prawdopodobnie lała pompa sprzęgła. Pozostaje usunąć płyn z filcu pod wycieraczką ;)



maxtor NEO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob sty 31, 2009 09:02
Lokalizacja: ZAMOŚĆ

Re: Ubywanie płynu hamulcowego

Post autor: maxtor NEO » pn gru 22, 2014 23:02

mam podobny problem po ostatnim sprawdzeniu stanu płynów w borze (przy ostrym przyśpieszaniu zaczyna migać kontrolka ręcznego i włącza się sygnał dźwiękowy) postanowiłem dolać troszkę płynu hamulcowego, jakie było moje zdziwienie jak okazało się że po wlaniu 0,3 l zbiornik się nie przelewał, co więcej jego poziom nie chciał się zwiększyć ponad wężyk od sprzęgła. Po przeanalizowaniu kilku tematów na forum podejrzenie padło na układ hydraulicznego sprzęgła.
Jednak:
-nie zauważyłem pogorszenia w działaniu sprzęgła, hamulców
-brak wycieków przy pompie Obrazek
-brak wycieków przy wysprzęgliku Obrazek

Ma ktoś może jakieś inne pomysły diagnostyki problemu?



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Ubywanie płynu hamulcowego

Post autor: Fastener » pn gru 22, 2014 23:47

sprawdź wycieki w okolicy tylnych zacisków bądź układu kierowniczego.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości