[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Jakie tarcze i klocki hamulcowe polecasz? (1 głos - klocki, 1 głos - tarcze)

Brembo (tarcza)
7
5%
Mikoda (tarcza)
3
2%
ATE (tarcza)
29
21%
Textar (tarcza)
6
4%
Bosch (tarcza)
4
3%
Zimmermann (tarcza)
8
6%
TRW (tarcza)
14
10%
Ferodo (klocki)
6
4%
ATE (klocki)
27
20%
Bosch (klocki)
3
2%
Zimmermann (klocki)
5
4%
TRW (klocki)
14
10%
Textar (klocki)
8
6%
Inne... (napiszę w temacie)
4
3%
 
Liczba głosów: 138

Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: RA_FEEL_IT! » ndz sie 14, 2011 19:06

Na 1 montaż u VW Brecki? 1 słysze... nie ATE czasem? :chytry:



mavric
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pt lut 13, 2009 19:38
Lokalizacja: Zabrze

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: mavric » śr sie 17, 2011 14:37

Od niespełna 1k km posiadam zestaw tarcz P/T firmy Mikoda, nacinane i nawiercane, które ocierają się o klocki Textara. Na razie jestem bardzo zadowolony ze skuteczności hamulców. Popiskiwanie się zdarza sporadycznie i tylko gdy jest mokro. Klocki w tym zestawie w zasadzie nie pylą :)
W porównaniu z poprzednimi klockami TRW (przez które nie było szans utrzymania felg w czystości) i tarcz jeszcze po Helmucie, obecny zestaw hamuje wyśmienicie.



Awatar użytkownika
Pasik
Grupa Dolny Śląsk!!
Grupa Dolny Śląsk!!
Posty: 447
Rejestracja: wt paź 30, 2007 16:23
Lokalizacja: Żerniki Małe/Kobierzyce/Wrocław
Kontakt:

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: Pasik » czw sie 18, 2011 10:58

zakupiłem tarcze mikoda i klocki bosh - zobaczymy jak to się bedzię hamowało. A terqz pytanie ile km trzeba docierac taki zestaw? tzn spokojna jazda, brak mega hamowań itp


http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=81114Passat! :)
Wołga na FB - lajkować!!!
Golf mk3GT na części!PW!
Gas Grass or Ass - Nobody Rides for Free
Kom:604-341-885[/b]

Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: RA_FEEL_IT! » czw sie 18, 2011 11:41

300-400km :bigok:



mavric
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pt lut 13, 2009 19:38
Lokalizacja: Zabrze

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: mavric » pt sie 19, 2011 22:16

dobry sposób na ułożenie nowych zestawów tarcz i klocków:
Docieranie pozwala hamulcom osiągnąć ich 100% skuteczność. Nowe hamulce odpowiednio nie dotarte objawiają sie później ; piszczeniem , wibracjami na pedale , wysoka twardość pedała hamulca i oczywiście gorszą skutecznością hamowanie.

Przystąpić do takiego ''zabiegu'' należy wczesnym porankiem gdy ruch uliczny jest jak najmniejszy.

1. Z około 100 kilometrów na godzinę delikatniej przyhamowuj , powtórz to kilkakrotnie, ale pamiętaj masz je tylko delikatnie wcisnąć nie hamować tylko użyć ich aby złapały temperaturę operacyjna aby nie doprowadzić ich w następnym podpunkcie do szoku termicznego.

2. Przeprowadź serię 8 hamowań ze 100km/h do około 20km/h , zrób to mocno ale delikatnie aby nie doprowadzić do zblokowania hamulców lub aktywowania systemu ABS. Po każdym prawie zatrzymaniu się natychmiast przyśpiesz do 100km/h. Jesli doprowadzicie w tym punkcie do pełnego zatrzymania się powłoka klocka przypali się na stale do tarczy co spowoduje wibracje , szybsze zużycie tarcz i klocków lub nawet ich zniszczenie.

3. Przy 7 , 8 z kolei prawie zatrzymaniu hamulce mogą zrobić sie gumowe , to minie ale nie całkowicie dopóki nie ostudzimy tarcz. Mocny zapach spalenizny jak i dym jest rzeczą normalna w tym przypadku.

4. Teraz po skończonej fazie docierania wstępnego (podpunkt 2) należy ostudzić hamulce robiąc sobie przejażdżkę unikając korków i hamując jak najbardziej delikatnie przez około 10 minut.

5. Po tych cyklach hamowań powinien być lekki nalot niebieski na tarczy jak i ''film'' koloru szarego od startych klocków. To jest to czego szukamy. W tym wypadku jest to starty klocek na tarczy co zmniejsza prawdopodobieństwo piszczących klocków , zwiększa silę hamowania jak i wydłuża żywotność klocków i tarcz.

6.Jest możliwość że pierwsza seria nie wystarczyła na pełne ich dotarcie i w razie potrzeby ponawiamy drugi raz cala procedurę oczywiście po wystudzeniu hamulców. Przy zestawach (całych kompletach) sportowych należy zwiększyć ilość powtórzeń
Osobiście sprawdziłem w dwóch autach i się sprawdził w obu przypadkach.



rezerter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lip 14, 2011 20:44

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: rezerter » pn wrz 05, 2011 17:54

Co sądzicie o tarczach firmy JURID. Bo słyszałem, że dobre i nie mam jak tego zweryfikować. A komplet z klockami na tył do mk4 kosztuje 160zł na allegro.



Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

Re: [Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: damian_piaski » pn wrz 05, 2011 23:49

:confused:
mavric pisze:dobry sposób na ułożenie nowych zestawów tarcz i klocków:
Docieranie pozwala hamulcom osiągnąć ich 100% skuteczność. Nowe hamulce odpowiednio nie dotarte objawiają sie później ; piszczeniem , wibracjami na pedale , wysoka twardość pedała hamulca i oczywiście gorszą skutecznością hamowanie.

Przystąpić do takiego ''zabiegu'' należy wczesnym porankiem gdy ruch uliczny jest jak najmniejszy.

1. Z około 100 kilometrów na godzinę delikatniej przyhamowuj , powtórz to kilkakrotnie, ale pamiętaj masz je tylko delikatnie wcisnąć nie hamować tylko użyć ich aby złapały temperaturę operacyjna aby nie doprowadzić ich w następnym podpunkcie do szoku termicznego.

2. Przeprowadź serię 8 hamowań ze 100km/h do około 20km/h , zrób to mocno ale delikatnie aby nie doprowadzić do zblokowania hamulców lub aktywowania systemu ABS. Po każdym prawie zatrzymaniu się natychmiast przyśpiesz do 100km/h. Jesli doprowadzicie w tym punkcie do pełnego zatrzymania się powłoka klocka przypali się na stale do tarczy co spowoduje wibracje , szybsze zużycie tarcz i klocków lub nawet ich zniszczenie.

3. Przy 7 , 8 z kolei prawie zatrzymaniu hamulce mogą zrobić sie gumowe , to minie ale nie całkowicie dopóki nie ostudzimy tarcz. Mocny zapach spalenizny jak i dym jest rzeczą normalna w tym przypadku.

4. Teraz po skończonej fazie docierania wstępnego (podpunkt 2) należy ostudzić hamulce robiąc sobie przejażdżkę unikając korków i hamując jak najbardziej delikatnie przez około 10 minut.

5. Po tych cyklach hamowań powinien być lekki nalot niebieski na tarczy jak i ''film'' koloru szarego od startych klocków. To jest to czego szukamy. W tym wypadku jest to starty klocek na tarczy co zmniejsza prawdopodobieństwo piszczących klocków , zwiększa silę hamowania jak i wydłuża żywotność klocków i tarcz.

6.Jest możliwość że pierwsza seria nie wystarczyła na pełne ich dotarcie i w razie potrzeby ponawiamy drugi raz cala procedurę oczywiście po wystudzeniu hamulców. Przy zestawach (całych kompletach) sportowych należy zwiększyć ilość powtórzeń
Osobiście sprawdziłem w dwóch autach i się sprawdził w obu przypadkach.
:shock: #-o =;

ostatnio montowałem klocki i tarcze Ate. W isntrukcji było napisane aby srobić kilkaset km beż ostrego hamowania.


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

mavric
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pt lut 13, 2009 19:38
Lokalizacja: Zabrze

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: mavric » wt wrz 06, 2011 09:06

Powyższy opis który zacytowałem, znalazłem tutaj na forum z informacją że jest to całkiem dobry sposób "docierania" nowych hamulców. Wydaje mi się że opisany proces skraca tak zwane "docieranie poprzez spokojną jazdę" zachowując pewne warunki, tj.:
1. Z około 100 kilometrów na godzinę delikatniej przyhamowuj , powtórz to kilkakrotnie, ale pamiętaj masz je tylko delikatnie wcisnąć nie hamować tylko użyć ich aby złapały temperaturę operacyjna aby nie doprowadzić ich w następnym podpunkcie do szoku termicznego.
oraz i to chyba najważniejsze
4. Teraz po skończonej fazie docierania wstępnego (podpunkt 2) należy ostudzić hamulce robiąc sobie przejażdżkę unikając korków i hamując jak najbardziej delikatnie przez około 10 minut.
U mnie się sprawdziło już w 2 autach, a to chyba najważniejsze :)



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: Fahoo » wt wrz 06, 2011 21:41

rezerter, tarcze tego producenta montowane są seryjnie w bmw
daj namiar na aukcje z juridami


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

romanek84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:39
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: [Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: romanek84 » czw wrz 08, 2011 22:01

Witam
ja mam pytanie jakie klocki przód do MK4 TDI z czujnikiem. A więc zaczne opisywać posiadam teraz ATE ale zrobiłem na nich ok. 30 tyś km (może na jakieś chińskie trafiłem) i się kończą więc wydaje mi się że dość szybko??. A więc pytanie jakie są jeszcze dobre klocki ja tez nie mówie że szybko się zdarły może z innymi też tak jest nie wiem. Czy ponownie postawić na ATE?? na hamulce nie narzekałem. I jeszcze pytanie na alledrogo sprzedają oryginały VW AUDI za taką samą cene jak np ATE w intercarsie co o tym sądzicie?? czy to jakaś podróbka czy co?? Może ktoś kupował??



Awatar użytkownika
Pasik
Grupa Dolny Śląsk!!
Grupa Dolny Śląsk!!
Posty: 447
Rejestracja: wt paź 30, 2007 16:23
Lokalizacja: Żerniki Małe/Kobierzyce/Wrocław
Kontakt:

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: Pasik » pt wrz 09, 2011 07:03

rezerter, Jurid ma dwie linie produkcyjne i na allegro jest sprzedawana ta druga linia... Można to rozpoznać po ostatniej literce na oznaczeniu części. Są to literki J i D ale musisz sobie troche pogooglować która jest lepsza linia a która gorsza bo nie chcę Cię w błąd wprowadzać. Ale powiem Ci, że ta gorsza to jest największe dziadostwo!


http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=81114Passat! :)
Wołga na FB - lajkować!!!
Golf mk3GT na części!PW!
Gas Grass or Ass - Nobody Rides for Free
Kom:604-341-885[/b]

rezerter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lip 14, 2011 20:44

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: rezerter » pt wrz 09, 2011 08:15

Fahoo, to sa aukcje z tarczami JURID http://allegro.pl/listing.php/search?st ... ce82fe39d8" onclick="window.open(this.href);return false;

Pasik, a te tarcze co podałem wyżej nadadzą się czy lepiej dołozyć i wziąść ATE za 240zł ??
http://allegro.pl/ate-tarcze-klocki-tyl ... 94800.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/tarcze-klocki-ate-tyl ... 64498.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: Fahoo » pt wrz 09, 2011 09:42

rezerter, dzieki bo jak ja szukałem to ich nie było z 2 miesiace temu


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: Fahoo » pt wrz 09, 2011 21:42

Pasik, cos google milczą albo znalesc nie moge
J czy D?


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości