stukanie przy zaciskach hamulcowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz2017
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: czw paź 21, 2010 22:10

stukanie przy zaciskach hamulcowych

Post autor: lukasz2017 » ndz maja 29, 2011 14:31

Witam ...mam następujący problem...przy jeździe na dolach słychać takie stukanie przy kolach w okolicy zacisków hamulcowych...stukanie ustanie gdy tylko lekko naciśnie się pedał hamulca...mechanik powiedział ze muszę kopic jakieś gumki do śrub imbusowych które trzymają zacisk...lecz nie bardzo wiem jak to wygląda, gdzie to włożyć i jak wytłumaczyć w sklepie...Wie ktoś może o co chodzi?? może jakieś zdjęcia...



Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

stukanie przy zaciskach hamulcowych

Post autor: Progresywny » ndz maja 29, 2011 15:59

Zobacz kolego czy czasem Ci nie powypadały blaszki które "trzymają" klocki hamulcowe. Bo wszystko na to wskazuje! Klocki są luźne- a kiedy przycisniesz hamulec to tłoczek je dociska do tarczy- dlatego klekotanie ustaje ;)



Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

stukanie przy zaciskach hamulcowych

Post autor: Krystian GTD » pn maja 30, 2011 14:25

lukasz2017 jak masz typ kloców asymetrycznych to najprawdopodobniej nie masz założonych blaszek, sprężyn mocujących między klockiem a zaciskiem albo stare już nie trzymają. Blaszki są właśnie po to aby klocek nie latał luźno w jarzmie. Koszt blaszek na prawą i lewą stronę 10 zł i godzinka pracy.
http://www.vwgolf.pl/porady/wymiana-bla ... hamulcowe/" onclick="window.open(this.href);return false;
pozdro



lukasz2017
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: czw paź 21, 2010 22:10

stukanie przy zaciskach hamulcowych

Post autor: lukasz2017 » wt cze 07, 2011 13:36

u mnie te blaszki sa? moga one sie powycierać czy cos??u mnie luz ma zacisk nie od strony tych blaszek ale raczej z drugiej strony od srodka....tak mi sie wydaje...



Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

stukanie przy zaciskach hamulcowych

Post autor: Krystian GTD » wt cze 07, 2011 14:55

lukasz2017 blaszki mogą być już skorodowane lub nie mają sprężystości i wtedy będą stukać. Możesz jeszcze mieć wyrobione prowadnice zacisku tzn śruby wraz z tulejkami. Pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości