Jak wyczyścić układ hamulcowy???

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pasacik110
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: wt maja 15, 2007 15:41
Lokalizacja: Barcice, Sztum, Kwidzyn,Malbork
Kontakt:

Jak wyczyścić układ hamulcowy???

Post autor: pasacik110 » pn kwie 11, 2011 16:40

Mam zamiar wymienic wszystkie tarcze i klocki w aucie. zastanawiam sie jeszcze nad przewodami gumowymi i miedzianymi czy wymiana coś pomoże czy tylko wyczyścić układ i jak go wyczyścić???


<wymoderowano podpis niezgodny z regulaminem>

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Jak wyczyścić układ hamulcowy???

Post autor: italiano_83 » pn kwie 11, 2011 20:08

pasacik110 pisze:zastanawiam sie jeszcze nad przewodami gumowymi i miedzianymi czy wymiana coś pomoże czy tylko wyczyścić układ i jak go wyczyścić???
Jeśli nie ma wycieków i nie są uszkodzone to ja nie widzę powodów aby je wymieniać. Wymienisz płyn hamulcowy, odpowietrzysz układ i będzie dobrze.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
pasacik110
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: wt maja 15, 2007 15:41
Lokalizacja: Barcice, Sztum, Kwidzyn,Malbork
Kontakt:

Jak wyczyścić układ hamulcowy???

Post autor: pasacik110 » wt kwie 12, 2011 20:19

nom tak sie pytam bo mam zamiar zmienic pare rzecvzy w aucie i chce poprawic jego hamowanie.


<wymoderowano podpis niezgodny z regulaminem>

Matt_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 17:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Jak wyczyścić układ hamulcowy???

Post autor: Matt_GT » wt kwie 12, 2011 23:12

Często bywa tak że jak ktoś robił konserwacje podwozia to i Zakonserwował przewody miedzianie, Jeżeli tak jest i u Cibie to zedrzyj tą warstwę brudu i parz w jakim są stanie. Najbardziej korozja je łapie na zgięciach.



Profesjonalista
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 08:45

Jak wyczyścić układ hamulcowy???

Post autor: Profesjonalista » śr kwie 13, 2011 06:54

dokladnie , najczesciej ruda lapie na nzgieciach ; ) , tzn ruda.. miedz sie utlenia inaczej ale no ;D niech bd ruda , a jezeli chodzi o wyczyszczenie to tak jakbys odpowietrzal ; ) wychlap caly zbiorniczek i gotowe , nalej od nowa odpowietrz i gotowe ; ) u Mnie metr miedzianego przewodu hamulcowego kosztuje 12 zl i doginanie tego.. to nie tak latwo w sumie jest ;p



Awatar użytkownika
pasacik110
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: wt maja 15, 2007 15:41
Lokalizacja: Barcice, Sztum, Kwidzyn,Malbork
Kontakt:

Jak wyczyścić układ hamulcowy???

Post autor: pasacik110 » śr kwie 13, 2011 21:19

nom u mnie autko bylo konserwowane wiec musze zerknac w jakoi jest wszystko stanie. ale to że dam nowe przewody nie dadzą jakiejś lepszej drożności i poprawi sie hamowanie??


<wymoderowano podpis niezgodny z regulaminem>

Matt_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 17:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Jak wyczyścić układ hamulcowy???

Post autor: Matt_GT » śr kwie 13, 2011 21:48

Jeżeli kilka lat nie był wymieniany płyn hamulcowy to nie spodziewaj się że będzie on czysty. Na 99% przy odpowietrzaniu poleci brudny a jak odkręcisz przewód i przepompujesz to dopiero zobaczysz syf. Także jak masz trochę kasy na przewody to warto je wymienić bo brud osiadł na ściankach rurek i zmniejszył średnice przepływu płynu. Najważniejszą sprawą jest to w jakim są stanie rurki. Jak wyglądają w porządku to na pewno w środku będzie ok. Musisz sam ocenić i podjąć decyzję.



Profesjonalista
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 08:45

Jak wyczyścić układ hamulcowy???

Post autor: Profesjonalista » czw kwie 14, 2011 07:12

dokladnie to nie jest koszt tysiecy zlotych a jakby nie bylo hamulce to najwazniejsza rzecz w samochodzie , jak dla Mnie np ; )



Awatar użytkownika
kubavwujek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: śr maja 25, 2005 18:53
Lokalizacja: Sandomierz / Eindhoven
Kontakt:

Jak wyczyścić układ hamulcowy???

Post autor: kubavwujek » czw kwie 14, 2011 13:50

sprawdź może pierw zawartość wody w płynie hamulcowym, przewody gumowe "przepuszczają" wodę z otoczenia do wewnątrz, więc może jak układ stary, to warto gumowe elementy wymienić. Lecz z rozkręceniem często bywają problemy i można coś ukręcić i wypadnie że trzeba będzie i metalowe wymienić ;)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=182184]Cztery kółka kubyVWujka[/url]
[img]http://img37.imageshack.us/img37/4236/newvwfsig.jpg[/img]
[b]KR jeździ[/b]

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Jak wyczyścić układ hamulcowy???

Post autor: Gawior » pt kwie 15, 2011 12:34

Obejrzyj czy nie "po korodowane" przewody. Jak są w porządku i nie cieknie nigdzie, to zmień sam płyn.

Odciągnij strzykawką płyn ze zbiorniczka i nalej nowego. Druga osoba naciska hamulec i ty odkręcasz zaworek przy kole. Schodzi stary płyn, zakręcasz zaworek. Druga osoba puszcza i znowu naciska hamulec. Ty znowu upuszczasz stary płyn i tak do czasu, aż zacznie lecieć czysty, świeży płyn. Kontroluj zawartość płynu w zbiorniczku ( dolej co 2-3 upuszczenia, zęby go nie brakło, bo wtedy się zapowietrzy ). Powtarzasz tą czynność na każdym kole zaczynając od tego, które znajduje się najdalej pompy ( tył od str. pasażera ).
Robiąc tak nie zapowietrzysz układu, a nowy płyn wypchnie stary z syfem.
Płyn powinno się zmieniać co 2-3 lata. Jest on bardzo higroskopijny ( chłonie wilgoć ). Jeżeli ma dużo wody, wtedy jest bardziej podatny na sprężanie ( słabsze hamulce, trzeba mocniej deptać pedał itp. ) i obniża się punkt wrzenia płynu, co przy ostrej jeździe może się skończyć zagotowaniem płynu i jakąś tam utratą hamowania.
Płyn polecam JURID. Dobry i nie za drogi w opakowaniach po niecałe 0.5L i niecały 1L

W dużej mierze skuteczność hamulców zależy także od jakości samych klocków. Więc tutaj proponuję ci kupić sprawdzone, markowe klocki jak chcesz mieć pewność.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
pasacik110
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: wt maja 15, 2007 15:41
Lokalizacja: Barcice, Sztum, Kwidzyn,Malbork
Kontakt:

Jak wyczyścić układ hamulcowy???

Post autor: pasacik110 » pt kwie 15, 2011 21:59

to co planuje to klocki TRW na przód + tarcze nawiercane i nacinane mikoda a tyl klocki lukas i tarcze mikoda


<wymoderowano podpis niezgodny z regulaminem>

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Jak wyczyścić układ hamulcowy???

Post autor: Gawior » sob kwie 16, 2011 18:08

Mikoda, to trochę, a nawet bardzo średnio. Nie zdziw się jak się skrzywi tarcza :D Dodam że mój teściu pracował u Mikody.
Klocki TRW sobie bym darował, bo potrafią piszczeć i to bardzo często. Nie drogie są klocki BOSCH-a , a ja bardzo tanio kupiłem klocki ATE na przód do mojego GTi pod wentylowane tarcze ( 100zł ).


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości