Przewody hamulcowe

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Adjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:29

Przewody hamulcowe

Post autor: Adjanek » pn mar 21, 2011 22:08

Witam. W weekend wymieniałem w moim golfie (mk2 1,6 benz. 89r.) bębny i szczęki. Myślałem że to już wystarczy żeby mój wariacik sobie bezproblemowo hamował ale wystąpiły pewne komplikacje... Okazało się że po lewej stronie jest dziurawy przewód hamulcowy a po prawej w cylinderku nie ma odpowietrznika. Ponad to na przodzie jeden cylinderek jest zapieczony. No i teraz kombinuje dalej:) Chciałem dzisiaj kupić cylinderki na tył ale sprzedawca mówił że są dwa rodzaje i różnią się średnicą, co powiecie na ten temat? Chciałem też kupić przewody na tył na jedną i drugą stronę. Problem w tym że zastanawiam się czy kupić miękkie czy może lepiej metalowe. bardziej jestem przekonany do tych miękkich ale chciałem się zapytać o opinię fachowców:) A może po prostu kupić do każdego cylinderka miękki taki 15-30 cm długości a dalej dać metalowy? Jak myślicie?



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Przewody hamulcowe

Post autor: Johnatan » pn mar 21, 2011 23:39

Cylinderki ? dwa modele? Połóż mu na stół i powiedz dawaj takie cylinderki. najtańsze 40zł na oś..hmm z tego co pamietam. A węzyki kup miedziane. Zmierz jakie długie potrzebujesz, zaprasują ci na końcu końcówki gwintowane i sobie ładnie dogniesz. Pozdro. Obrazek


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Adjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:29

Przewody hamulcowe

Post autor: Adjanek » wt mar 22, 2011 07:24

U mnie w sklepie najtańsze były za 22zł za szt. ale wstrzymałem się z kupnem ;) te twarde przewody jakoś mnie nie przekonują... Co powiecie o tych miękkich?



Adjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:29

Przewody hamulcowe

Post autor: Adjanek » wt mar 22, 2011 20:10

Zorientowałem się bardziej z sytuacją i muszę przyznać że trochę gafe strzeliłem z tymi pytaniami także przepraszam. Ale jak już temat powstał to zapytam o jedną rzecz, a mianowicie czy jeśli pójdę do sklepu z częściami to mam się pytać o konkretne przewody miedziane(twarde) na tył do mojego golfa czyli takie dwa odcinki od miękkiego przewodu do cylinderka (chodzi mi o to czy są takie gotowe przewody) czy mam po prostu zmierzyc ile mi potrzeba i zaprasują tak jak wspomniał Johnatan? Tylko z tym mierzeniem to nie taka prosta sprawa dlatego pytam czy może szukać gotowych odcinków i czy wogóle takie są.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Przewody hamulcowe

Post autor: Johnatan » wt mar 22, 2011 22:26

Ja jak chciałem właśnie na tylną oś to koleś mi powiedział że mam mu przynieść swoje bo jest 5 modeli. Wiec sobie odpuściłem. Wymiana była konieczna bo nie mogłem cylinderka odkrecić od węzyka i chciałem przeciąć. Na razie jexdze na starym. Z przodu podczas swapa, urwał mi sie wezyk od lewego przedneigo koła, zmierzyłem, kupiłem miekki, dogiąłem i pasuje wszystko :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Przewody hamulcowe

Post autor: jhosef » śr mar 23, 2011 17:01

Adjanek, ja jestem po wymianie kompletu na tył w mk3. Ogólnie jak zaczniesz w tym grzebać to zaczną pękać jak słone paluszki. Masz korektor hamowania, ABS czy nie?

Mając te dane powiem Ci jakie przewody masz kupić. Mnie komplet przewodów kosztował około 200 zł. Przewody: 2,7m, 2,8 m, 1,6 m, 0.9 m, i 0,15 m.
Ale to długości do mk3 z korektorem.



Adjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:29

Przewody hamulcowe

Post autor: Adjanek » śr mar 23, 2011 18:04

Nie mam ABSu. Może pękać nie zaczną bo będę podpinał tylko te kawałki od cylinderka do przewodu miękkiego. Byłem dzisiaj w sklepie i koleś powiedział że w katalogach nie maja podanych długości... Kazał mi zmierzyć i chyba to będzie jedyne rozwiązanie.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Przewody hamulcowe

Post autor: jhosef » śr mar 23, 2011 21:50

Adjanek, W bębnach na obie strony idą przewody po belce o długości 60 cm wg etki końcówki 10x1



Adjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:29

Przewody hamulcowe

Post autor: Adjanek » śr mar 23, 2011 22:01

jhosef dzięki bardzo za pomoc! jutro kupie przewody tej długości, mam nadzieję że się nie mylisz:)



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Przewody hamulcowe

Post autor: J.B.S. » śr mar 23, 2011 23:19

Pytaj bo w dobrych sklepach maja katalogi i tam są podane długości przewodów.
http://pwpnet.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; Masz tu stronę producenta przewodów.



Adjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:29

Przewody hamulcowe

Post autor: Adjanek » czw mar 24, 2011 21:01

Już po robocie:) wszystko git! Długości przewodów też dobre chociaż na lewą stronę bardziej by pasował 55cm bo trochę za dużo było. Byłem chyba w 6 sklepach i w każdym słyszałem to samo: ''nie ma tego w katalogu'' a na tej stronie http://pwpnet.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; nie znalazłem mojego modelu bo o ile się nie myle to 51KW PN robili od 86 do 91 lub 92 ale nie jestem pewien...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości