Tylne zaciski hamulcowe - montaż - jak?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tylny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Tylne zaciski hamulcowe - montaż - jak?

Post autor: tylny » śr lut 23, 2011 20:32

Cześć. Temat zacisków mam w miarę opanowany, ale dziś natrafiłem na problem wymagający wyjaśnienia ;)
Otóż jak powinien być zamontowany zacisk?
Tak:
Obrazek
Czy tak:
Obrazek
w tym temacie widać lepiej to zamontowanie:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... +zacisk%2A" onclick="window.open(this.href);return false;

Kwestia jest w tym, czy linka od ręcznego ma iść dołem (1 zdjęcie) czy górą (2 zdjecie i temat), lub inaczej, czy przewód hamulcowy musi iśc górą (1 zdjęcie) czy dołem (2 zdjęcie i temat). Właśnie zmieniałem u sebie zaciski i opcja bya ta pierwsza, ale po looknięciu do książki (jeszcze innej, nie ma tu skanów) wg zdjć montaz jest odwrotny... Od czego to zależy? Jak ma być prawidowo? Mając komplet zacisków można zaloyć i tak i tak, trzeba tylko zamienić stronami.


Sporo różnych drobiazgów do mk2 ;)

Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

Tylne zaciski hamulcowe - montaż - jak?

Post autor: golfista_1993 » śr lut 23, 2011 21:30

tylny Witam ! Nie wiem jak u ciebie ale w moim Mk2 1.8L GTI 85r 3D wygląda to tak że obojętnie która strona, linka jest u góry a wężyk z płynem u dołu. I chyba inaczej nie da się tego zamontować :foch: bo wężyk jest mocowany na dole pod amorkiem i niema opcji chyba żeby to szło inaczej :bigok:

Pozdrawiam ! ar_gos.



Awatar użytkownika
tylny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Tylne zaciski hamulcowe - montaż - jak?

Post autor: tylny » śr lut 23, 2011 21:54

golfista_1993, hmmm widzisz, da się to zmontować odwrotnie. Ja w GTI 16V z 91 roku mam linkę na dole a przewód hamulcowy u góry. Mam też drugą belkę i tam też są zaciski założone w ten sam sposób.
Piszesz o mocowaniu - to mocowanie (blaszka wygięta, bo chyba o to chodz) bez problemu może być też zamontowane odwrotnie. Może to od rocznika zależało? Chociaż mało prawdopodobne. Dodam jeszcze, że mam tłoczki 38mm.
Dodatkowo wydaje mi się, że rozwiązanie linka z dołu/wężyk u góry jest bezpieczniejsze - mniejsze ryzyko przetarcia wężyka. Ale dalej nie wiadomo - jak to z tym jest?????

Już chyba na coś wpadłem - kwestia chyba jest w odpowietrznikach, bo widzę po zdęciach, że są różnie usytuowane... Może zaciski z tłoczkami 36mm były ustawione linka u góry/przewód na dole, a 38mm odwrotnie?


Sporo różnych drobiazgów do mk2 ;)

Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

Tylne zaciski hamulcowe - montaż - jak?

Post autor: golfista_1993 » śr lut 23, 2011 23:35

tylny Tak zgadza się, mówiąc o mocowaniu mam na myśli tą blaszkę bo ona trzyma wężyk a zarazem jest tam ''reduktor'' w który wchodzi przewód hamulcowy a wychodzi gumowy do zacisku :-). A co do tłoczków to nie wiem jakie mam, czy 36mm czy 38mm nie pamiętam dokładnie chociaż je mierzyłem, ale nie chce cie wprowadzać w błąd :-( . Zrobiłem kilka fotek dla ciebie jak to wygląda u mnie. A żebyś mógł to zamienić to raczej należy zmienić zacisk... Ale czy ja wiem czy to coś pomoże - odwrócenie przewodu/linki... Nie wiem :bigok:

Oto link do fotek mojego zacisku - jak to u mnie wygląda: http://img163.imageshack.us/g/dsc00505gk.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;


Pozdrawiam ! :D



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Tylne zaciski hamulcowe - montaż - jak?

Post autor: Paweł Marek » ndz lut 27, 2011 00:24

tylny pisze:Od czego to zależy?
od zacisków, jak je weźmiesz np od mk3 to linka dołem węzyk górą A jak od mk2 to jak na fotce kolegi wyżej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Tylne zaciski hamulcowe - montaż - jak?

Post autor: Lucki » ndz lut 27, 2011 00:47

Zaglądnij tu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=265415" onclick="window.open(this.href);return false;


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Awatar użytkownika
tylny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Tylne zaciski hamulcowe - montaż - jak?

Post autor: tylny » ndz lut 27, 2011 13:07

Lucki, na zdjęciach z Twojego tematu widać, że linka idzie dołem a przewód hamulcowy górą, czyli tak jak u mnie.
Paweł Marek, no nie wiem, mam zaciski z mk2 i linka idzie dołem a przewody górą (u kolegi Lucki też tak jest).
Czyli dalej nie wiadomo od czego to zależy.
Jeszcze jest jedna sprawa -odnośnie blachy osłaniajcej taczę. W temacie kolegi Lucki, widać, że blacha jest "wywinięta" w stronę tarczy hamulcowej, natomiast u kolegi golfista_1993 ta blacha jest "wywinieta" w drugą stronę (u mnie też tak jest). Sprawdzałem i ta blacha wchodzi tylko w jedną pozycję, nie ma możliwości innego montażu. Wychodzi na to, że są rożne rodzaje tych blach i różne kombinacje montażu zacisków....


Sporo różnych drobiazgów do mk2 ;)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Tylne zaciski hamulcowe - montaż - jak?

Post autor: Paweł Marek » ndz lut 27, 2011 23:35

W ETCE widać, w sewisówce widać oraz w tym temacie z pierwszego postu, że sprężyna dźwigni ręcznego jest od góry a przewód od dołu. Więc już nie wiem skąd te różnice. Może była jakaś zmiana nie mam pojęcia. Raczej sądzę że odwrotne ułożenie zdarza się przy samodzielnym montażu zacisków, pewien nie jestem. Działa tak i tak to nie widzę problemu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości