problem z zaciskiem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

knap222
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw maja 28, 2009 14:57
Lokalizacja: lubuskie

problem z zaciskiem

Post autor: knap222 » ndz paź 03, 2010 11:33

koledzy mam do was prośbe odkręcałem dziś zacisk tylny hamulcowy i obrobiły mi się te dwie śruby imbusowe ta górna to tak dokumentnie czy jak je obetnę fleksą to zacisk zejdzie ? konkretnie chodzi mi o to czy w części wystającej z belki do której przykręca się zacisk jest gwint? czy obejdzie się bez wiercenia??? dodam że mam już drugi zacisk używany kupiony tylko kwestia wymiany. samochód to vw bora 1.9 tdi AHf 99r.



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

problem z zaciskiem

Post autor: zikr6 » ndz paź 03, 2010 21:17

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie zacisk trzyma się na 2 śrubach na klucz 13,które wkręcone są w zacisk.Natomiast śruby na imbus są śrubami trzymającymi jarzmo zacisku i są wkręcane w belkę(po ucięciu fleksą trzeba będzie wiercić i gwintować).Aby zdemontować sam zacisk lub wymienić klocki nie trzeba odkręcać jarzma tylko 2 śruby na klucz 13 i trzymać kluczem 15 aby się prowadnice nie obracały.



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Re: problem z zaciskiem

Post autor: wielblad2 » śr paź 13, 2010 18:46

zikr6 pisze:Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie zacisk trzyma się na 2 śrubach na klucz 13,które wkręcone są w zacisk.Natomiast śruby na imbus są śrubami trzymającymi jarzmo zacisku i są wkręcane w belkę(po ucięciu fleksą trzeba będzie wiercić i gwintować).Aby zdemontować sam zacisk lub wymienić klocki nie trzeba odkręcać jarzma tylko 2 śruby na klucz 13 i trzymać kluczem 15 aby się prowadnice nie obracały.
to całkiem ciekawe ale wiele razy robiłem mk4 tył i nie spotkałem śrub na 13 tylko po odkręceniu dwóch na imbus 7 zacisk zchodził bez oporu .


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

problem z zaciskiem

Post autor: zikr6 » śr paź 13, 2010 19:42

Zależy który rok masz auto.Ja mam z 98 roku i zacisk trzyma się na 2 śrubach 8 na klucz 13 z kołnierzem.Natomiast śruby na imbus mam przy jarzmie zacisku.
Tak jak na zdjęciu
http://allegro.pl/zacisk-zaciski-tyl-ha ... 83487.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości