tarcie i pulsowanie hamulca

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

erem2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 14, 2008 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

tarcie i pulsowanie hamulca

Post autor: erem2 » pt paź 01, 2010 10:29

Witam,

Mam problem, który pojawił się nie wiadomo skąd :) Tzn. na początku czerwca wyruszyłem swoją golfiną na dłuższą przejażdźkę (w sumie ok 1600km). Wszystko było ok. Od tamtej pory autko stoi praktycznie niejeżdżone pod chmurką. Kilka razy tylko je odpalałem, żeby trochę silnik popracował, a jakieś półtora miesiąca temu przejechałem się jakieś 500m. Wydawało mi się wtedy, że hamulce trochę słabo łapią, ale nic poza tym.

Wczoraj postanowiłem się trochę przejechać. Podczas jazdy słychać dość głośne huczenie/tarcie, takie falujące. Z początku pomyślałem, że to może łożysko, ale dźwięk jest nieco inny, falujący wraz z obrotem kół. Do tego przy hamowaniu na pedale hamulca czuć dość mocne pulsowanie, które jakby pokrywa się z huczeniem. I wydaje mi się, że hamulce jakies takie słabowate są(trudno mi to jednoznacznie stwierdzić, bo na codzień jeźdżę nowszym autkiem, gdzie hamulce są jak brzytwa).

Co się mogło podziać podczas stania auta? Mogło może coś przyrdzewieć i teraz obciera? Tarcze były ok, wymieniane jakies półtora roku temu. Coś ze szczękami może? Patrząc przez felgi nic tam nie widać dziwnego. Dzisiaj Odkręcę koła i popatrzę dogłębniej, ale może macie jakieś sugestie?

Auto bez ABS.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam,
Erem



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

tarcie i pulsowanie hamulca

Post autor: jhosef » pt paź 01, 2010 12:14

Jeśli auto długo stało to powierzchnia tarcia bębnów i tarcz pokryła się niezłą rdza. Musi się niestety zadrzeć przy hamowaniu. Musisz trochę pohamować, stopniowo aby usunąć rdzę. Ja niedawno jeździłem autem które stało nawet więcej bo prawie rok i kilka hamowań zeszło zanim ruda do końca zeszła. Jeszcze są widoczne małe wżerki na tarczy.

Jeśli problem nie ustąpi sam po hamowaniuach to będziesz musiał przyjrzeć się hamulcom. Zrzucić bębny i zobaczyć co się dzieje.



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: tarcie i pulsowanie hamulca

Post autor: red_devil25 » sob paź 02, 2010 16:20

Mialem podobnie w mk3 z tym,ze jezdzilem codziennie dystansy po 200km przez 10dni i mialem tarcze z przodu do wymiany ,a powodem bylo dostanie sie wody na atrcze i ich skrzywienie ,a jezdzilem wtedy full napakowanym autem.


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

tarcie i pulsowanie hamulca

Post autor: inż. Mk2_marcin » sob paź 02, 2010 18:31

autko stało w garażu czy na zewnątrz?


Obrazek
Obrazek

erem2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 14, 2008 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

tarcie i pulsowanie hamulca

Post autor: erem2 » sob paź 02, 2010 22:00

Stało na zewnątrz.

Ale chyba chodzi o tą rdzę na tarczach i bębnach. Pojeździłem troszkę i pohamowałem mocno i jest zdecydowanie lepiej. Polepsza się z każdym kilometrem :)



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

tarcie i pulsowanie hamulca

Post autor: inż. Mk2_marcin » sob paź 02, 2010 23:07

czyli wilgoć zadziałała na tarcze i rdza się pojawiła, musiałbyś z 20 km po mieście pojeździć aby tarcze się wyrobiły tak jak trzeba razem z kostkami, a jak tam hamulec ręczny trzyma?


Obrazek
Obrazek

erem2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 14, 2008 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

tarcie i pulsowanie hamulca

Post autor: erem2 » pn paź 04, 2010 08:02

Ręczny jest ok.

Chodziło o rdzę. Pojeździłem jeszcze trochę i już jest wszystko git. A z początku autko prawie jak bez hamulców było. Sprawdza się powiedzenie, że samochód bardziej niszczeje jak stoi niż jak jeździ :)

Dzięki Wam za pomoc.

Pozdrawiam,
Erem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości