[Mk3 - Golf] HAMULCE element tloczka lucas38

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
woncek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 483
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 17:54

[Mk3 - Golf] HAMULCE element tloczka lucas38

Post autor: woncek » sob wrz 25, 2010 10:19

Witam,

czy ktos wie gdzie i czy wogole mozna dostac element ze zdjec ponizej? Z tego co podpowiada mi zdrowy rozsadek mosiezna tuleja ktorej kolnierz u mnie sie urwal powinna swobodnie poruszac sie po osi z wielowpustem. W moim przypadku wszystko sie zespawalo ze starosci.

Jesli ktos wie gdzie mozna cos takiego kupic bardzo prosze o info

Obrazek,Obrazek,Obrazek


pozdraVWiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

[Mk3 - Golf] HAMULCE element tloczka lucas38

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 25, 2010 11:37

Na szrocie dostaniesz cały zacisk, nikt się raczej nie bawi w rozmontowywanie. To co na fotkach to już szmelc. Szukaj tematów o wymianie zacisków od mk4, te od mk3 to nieporozumienie, problemem jest głównie korozja wałka tuż za wielowypustem pod dźwignię ręcznego, którą widać na fotkach, chyba że ktoś pamięta żeby to przesmarować czasem. Chociaż mnie się udało za stówkę kupić zacisk na allegro całkiem sprawny


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
woncek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 483
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 17:54

[Mk3 - Golf] HAMULCE element tloczka lucas38

Post autor: woncek » sob wrz 25, 2010 15:54

4 zaciski nie pasuja. Mialem i sprzedalem. Na szrocie raczej nie bede kupowal bo odnawilem cale zaciski i mam wszystko zrobione na tip top i szukam teraz tego co brakuje. Nie mialo by sensu wkladanie takiego samego szmelcu ze szrotu jaki mam w odnowiony zacisk.

Szukam dalej :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

[Mk3 - Golf] HAMULCE element tloczka lucas38

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 25, 2010 20:43

Nie kupisz tego i tyle, to jest zasadnicza część tylnego zacisku i bez tego to jakbyś nie miał go wcale. Pozostaje ci i tak kupno całości i wyjęcie potrzebnej części i przełożenie do swojego.
Gro ludzi wymienia zaciski z mk4 do mk3 i bardzo sobie je chwalą, potrzebna jest tylko przejściówka do podłączenia węża dostępna w sklepach


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
woncek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 483
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 17:54

[Mk3 - Golf] HAMULCE element tloczka lucas38

Post autor: woncek » sob wrz 25, 2010 22:15

a jak w takim razie zamontowac zacisk tak zeby dzialal z oryginalna tarcza od mk3? Z tego co sprawdzalem tarcza z Mk4 ma inny offset niz ta z Mk3 i po zalozeniu czworkowego zacisku tarcza nie byla by centrycznie wzgledem jarzma... Linki recznego tez nie pasuja bo sa inne dlugosci...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

[Mk3 - Golf] HAMULCE element tloczka lucas38

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 25, 2010 22:54

woncek, użyj wyszukiwarki na dole. Jest opisane wielokrotnie ja sam tego nie robiłem i szczegółów nie umiem podać ale masa ludzi tak ma, jest tam kwestia jarzma które ma być musisz doczytać czy z mk3 czy z mk4, kwestia przejściówki na przewód i kwestia linki, ale to są tanie sprawy a podstawa to spokój z korodującymi ośkami zacisków z mk3. Ja przechodziłem dokładnie co ty, to samo uszkodzenie. I też chciałem dorwać tą część nie było szans, handlują całymi zaciskami. Kupiłem od mk3 za 100, wymieniłem profilaktycznie gumki za 20 zeta i mam nadal oryginał, i pilnuję żeby zawsze pod uszczelkę z tyłu zapodać trochę smaru przy każdej okazji jak zmiana klocków czy tarcz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

[Mk3 - Golf] HAMULCE element tloczka lucas38

Post autor: Tomasz Bis » ndz wrz 26, 2010 00:12

Walczyłem z wyciekiem w tym miejscu z powodu korozji w B4 , udało się po założeniu dwóch oringów. Zacisk ciężko dostać w mojej okolicy,idą od ręki. A co do tulejki to zakład ślusarski Ci ją dorobi . Oczywiście jakiś ambitny , nie musi być wielki bo w takim powiedzą /panie nie da się / .


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
woncek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 483
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 17:54

Re: [Mk3 - Golf] HAMULCE element tloczka lucas38

Post autor: woncek » ndz wrz 26, 2010 08:03

Paweł Marek pisze:woncek, użyj wyszukiwarki na dole. Jest opisane wielokrotnie ja sam tego nie robiłem i szczegółów nie umiem podać ale masa ludzi tak ma, jest tam kwestia jarzma które ma być musisz doczytać czy z mk3 czy z mk4, kwestia przejściówki na przewód i kwestia linki, ale to są tanie sprawy a podstawa to spokój z korodującymi ośkami zacisków z mk3. Ja przechodziłem dokładnie co ty, to samo uszkodzenie. I też chciałem dorwać tą część nie było szans, handlują całymi zaciskami. Kupiłem od mk3 za 100, wymieniłem profilaktycznie gumki za 20 zeta i mam nadal oryginał, i pilnuję żeby zawsze pod uszczelkę z tyłu zapodać trochę smaru przy każdej okazji jak zmiana klocków czy tarcz.

szukalem dlugo na ten temat - uwierz mi. Jest o swapach w Mk2 na Mk4 ale tam zmieniane byly czopy na piascie itd czyli gruba przerobka. Z mk4 do mk3 nie znalazem nic nawet na forach UK i USA ... Wiem ze Mk4 zaciski dzialaja jak miod bo mialem takie i dzwignia recznego dawala sie poruszac plynnie w dloniach :)

Tak czy siak przygotowuje docelowo drugi zestaw na sezon pomalowany proszkowo w oryginalny czerwony lakier stad chec zrobienia wszystkiego jak trzeba bo troszke kasy poszlo na piaskowanie i malowanie. Zima idzie wiec czasu bedzie sporo. Pogrzebie w necie moze znajde cos o swapach z mk4 na mk3...
Sprawdzalem jednak w serwisie i tarcze czworkowe nie daja sie zaadoptowac do trojki bo sa poprostu inne i maja inne odsadzenie stad inne jarzmo i inna dlugosc linki recznego (a z tym juz klopot bo to troche loteria dobrac wlasciwa, dlugosc pancerza pozostac powinna taka sama jak w mk3 ale linka jest dluzsza i nie wiem czy nie obeszlo by sie bez dorabiania...do tematu robilem juz podejscie ;)) )


No coz pozostaje szukac i kombinowac ;) Zloze wizyste w ASO moze przypadkiem bedzie wyprzedaz na cale zaciski ;)


Dzieki za informacje!!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

[Mk3 - Golf] HAMULCE element tloczka lucas38

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 26, 2010 12:27

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... 48&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.vwslask.pl/printview.php?t ... 51b0b377ea" onclick="window.open(this.href);return false;
tu coś na szybiego znalazłem, jak znajde lepszy opis to podam ci linka.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
woncek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 483
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 17:54

[Mk3 - Golf] HAMULCE element tloczka lucas38

Post autor: woncek » ndz wrz 26, 2010 19:21

oki dzieki bardzo, czyli jednak jest szansa zalozenia czworkowych do mk3 :)

Musze je poprostu przymierzyc przy okazji i bedzie wiadomo na 100%



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości