Jakie cylinderki do 1.9 TDI 1Z 94r.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cyno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 19:02
Lokalizacja: Kraków

Jakie cylinderki do 1.9 TDI 1Z 94r.

Post autor: cyno » ndz wrz 19, 2010 23:21

Witam koledzy szykuje się do regeneracji układu hamulcowego i natrafiłem na problem jak w temacie.
Są trzy średnice i dwa materiały z których są wykonane: 15.87 mm 17.46 mm 19.05mm aluminium lub żeliwo.



mavric
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pt lut 13, 2009 19:38
Lokalizacja: Zabrze

Jakie cylinderki do 1.9 TDI 1Z 94r.

Post autor: mavric » śr wrz 22, 2010 00:08

wymiar cylinderka 17.46 mm, co do materiału wydaje mi się że powinien być żeliwny.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jakie cylinderki do 1.9 TDI 1Z 94r.

Post autor: jhosef » czw wrz 23, 2010 09:43

No nie do końca bo ja w GTD AAZ mam aluminiowy. Co prawda z chęcią zamienię go na żeliwny bo się tak nie utlenia jak aluminium i łatwo wykręcać odpowietrznik.

EDIT:
Ze swojej strony dodam jeszcze:
- potrzebujesz dobrego klucza 11, najlepiej coś z takich:
http://moto.allegro.pl/listing.php/sear ... =1&order=p" onclick="window.open(this.href);return false;

- jeśli masz aluminiowe bądź przygotowany na wymianę sztywnych przewodów hamulcowych na belce. stalowa końcówka zapieka się w aluminium i ciężko to jest wykręcić bez uwywania przewodu, zwłaszcza, ze dość często nakrętka dociskowa na przewodzie traci możliwość obracania się (w wyniku korozji) na przewodzie i przy odkręcaniu na belce najzwyczajniej ukręci przewód. U mnie w weekend wymieniałem korektor siły hamowania i z aluminiowego korektora nie odkręciła się zadna mimo popukiwania, podgrzewania itp. Wszystkie przewody poszły nowe.
Jeden z cylinderków się odkręcił. Drugi został wyciągnięty z przewodem przez otwór z tarczy kotwiczej i wykręcony w imadle ( da się) - inaczej nie miałby możliwości obracania się z nakrętną.

Zerknij na stan przewodów hamulcowych, zwłaszcza idącego do elastycznego z lewej na prawą stronę. Częściowo jest przykryty osłoną aluminiową i pięknie pod tym rdzewieje. U mnie był z niego strup (długość 1,8 metra).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości