Hamuje gorzej jak polonez . . . :(

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Hamuje gorzej jak polonez . . . :(

Post autor: Magik_20 » pt wrz 17, 2010 10:16

Witam :)

Otóż mam taki problem z moim mk3 , mianowicie w sprawie hamulcy. Pół roku temu wymieniłem tarcze, klocki, szczęki i auto nadal hamowało beznadziejnie :crazy: Myślałem, ze moze jest zapowietrzony układ, odpowietrzyłem go wczoraj z ojcem, zalaliśmy nowym płynem i nadal to samo. Chociaż wcześniej po naciśnięciu 3x razy pedała hamulca robił sie twardy, a teraz nie.
Więc co moze być przyczyną skoro połroczne tarcze, klocki, szczęki, wymiania płynu nie pomogła. Przy spuszczaniu płynu z odpowietrzników prawie wcale nie było widac, ze jest ciśnienie, gniotłem ten pedał jak głupi, a z wężyka płyn leciał jak krew z nosa. Mechanik sprwadzał mi ciśnienie na vacu pompie i powiedział , ze jest dobre. Zrobiłem wczoraj próbe hamowania po tej wymianie płynu , tył hamuje, a przód prawie wcale. Moim zdaniem może cylinderki sie blokują i nie przepuszczają płynu albo servo padnięte co Wy na to bo nie wiem co mam począć z tym samochodem, a zbiża sie zima. . . :(

Proszę o pomoc. Pozdrawiam :):)


Golf forever :)

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Hamuje gorzej jak polonez . . . :(

Post autor: Vii » pt wrz 17, 2010 12:02

Jesli pompujesz pedałem, pompujesz a on w ciagu dalszym miekki to masz strzelone wspomaganie układu hamulcowego zwanego SERVO :bigok:



Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Hamuje gorzej jak polonez . . . :(

Post autor: Magik_20 » ndz wrz 19, 2010 23:51

A to u siebie jak pompujesz to masz twardy za którymś razem?? to dziwne .


Golf forever :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Hamuje gorzej jak polonez . . . :(

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 20, 2010 08:45

Magik_20, W pierwszym rzędzie chyba pompa do wymiany, nie wierze jakoś żeby dawała dobre cisnienie, bo jeśli daje a nawet tłoczki w zaciskach sa zapieczone, to objawia się to tym że nie cofają się po hamowaniu i grzeje się tarcza. No chyba ze nie zauważyłeś jeszcze że gdzieś jest spory wyciek płynu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
cinekban87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: czw lut 05, 2009 19:52
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Hamuje gorzej jak polonez . . . :(

Post autor: cinekban87 » pn wrz 20, 2010 10:06

pompa do wymiany u mnie tez było tak tylko w innym aucie


Passat B3 1.8 Rp 90 Rip
Polo II 1.4 92 Rip
Golf III 1.6 94 Sprzedany :[
Scirocco II 1.8 88 Rip
Scirocco II 1.8 90

Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Hamuje gorzej jak polonez . . . :(

Post autor: Magik_20 » wt wrz 21, 2010 20:06

Spoooko :) dziękuje Panowie za porady postaram się o jakąś sprawną pompkę :) , wymienie i dam znać jakie rezultaty :hmm:

Pozrdro :cool:


Golf forever :)

Awatar użytkownika
karol2010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 995
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:04
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

Hamuje gorzej jak polonez . . . :(

Post autor: karol2010 » wt wrz 21, 2010 20:17

moze masz wycieki plynu i ciagle uklad ci sie zapowietrza czasem nawet niewielki wyciek robi swoje dodatkowo jak wymieniales klocki tarce to pewnie kilka razy ruszyles przewowem hamulcowym wiec moze cos poluzowales. ewentualnie servo pada i tyle.....


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=431207&p=5192875#p5192875 - moje mkIII

Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Hamuje gorzej jak polonez . . . :(

Post autor: Magik_20 » wt wrz 21, 2010 20:40

Nie możliwe zeby gdzieś były wycieki bo nigdy nie był dolewany płyn, zawsze był stan. Dopiero teraz na dniach co zalałem go nowym, a tak to nigdy nic nie lecialo. Kupie całe serwo z pompą i zobaczymy jak to będzie.
A co sądzicie o korektorze hamowania? Jeśli on padł to może się to objawiać w ten sposób? :chytry:


Golf forever :)

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Hamuje gorzej jak polonez . . . :(

Post autor: jhosef » śr wrz 22, 2010 13:48

Magik_20 pisze:A co sądzicie o korektorze hamowania?
On odpowiada tylko za tył. Co prawda brak hamowania na tyle też znacznie osłabia hamulce.
Jeśli tył hamuje to raczej nie jego wina. Jeśli korektor blokował by działanie tyłu to i tak nie mając ABS powinieneś zablokować przód na asfalcie. Spróbuj zahamować tak aby zablokować na piachu/trawie/szutrze tył. Jeśli hamuje to nie korektor. Z resztą wymieniałem go w weekend i powiem Ci, że nie chcesz aby to był korektor. Dziad nie chce się odkręcić, trzeba ciąć. Rwą się przewody hamulcowe przy odkręcaniu itp. U mnie poszedł komplet nowych na tył od pompy i do kół.



Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Hamuje gorzej jak polonez . . . :(

Post autor: Magik_20 » śr wrz 22, 2010 20:01

Aaa spoko spoko ;D modle się żeby to nie było to , już wole wymienić serwo z pompą niż to ustrojstwo w takim razie :)
Dziękuje za pomoc Panowie :)


Golf forever :)

Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Hamuje gorzej jak polonez . . . :(

Post autor: Magik_20 » pn wrz 27, 2010 21:13

No i Panowie wymiana pompy hamulcowej pomogła :) teraz autko hamuje jak należy :)
Nie mieli na szrocie od golfa, ale za to było od polówki z '08r. i też kuka :) teraz pompa młodsza od samochodu :) pewnie jakbym jeszcze wyczyścil cylinderki to byłoby lepiej, ale to na wiosne teraz nie mam ochoty :P
Temat uważam za zamknięty, dziękuje za pomoc :) :) :)


Golf forever :)

naprawa21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pn sty 18, 2010 19:32
Lokalizacja: włocławek

Hamuje gorzej jak polonez . . . :(

Post autor: naprawa21 » wt wrz 28, 2010 23:00

witam w mim mk3 1,6 z 1997r mam podobny problem słabe hamulce tarcze klocki nowe gdy podczas jazdy kilka razy wcisne pedał to się robi twardy i bardzo słabo hamuje jak gwałtownie wcisne pedał to zaraz załancza się abs
podczas postoju na luzie kilka razy wcisne pedał rosną obroty


naprawa21

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości