śgiąga w prawo przy hamowaniu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pyra666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn sie 16, 2010 00:16
Lokalizacja: Poznań

śgiąga w prawo przy hamowaniu

Post autor: pyra666 » śr wrz 08, 2010 16:01

Witam. mam taki problem: podczas wciśnięcia hamulca w podłogę, samochód ściąga mi w prawo. ABS się włącza. to jest dość dziwne bo to jest takie jakby szarpnięcie, jakby ABS się nierówno załączał. ostatnio robiłem tuleje z przodu, drążki z końcówkami, potem ustawiana zbieżność. koleś mi powiedział że belka z tyłu jest minimalnie skrzywiona i tylne lewe koło lekko skręca w prawo, ale ja czuje że przód mi szarpie a nie tył. amortyzatory z przodu w dobrym stanie ( tak mi powiedzieli na diagnostyce) hamulce też wyszły ok, i jak sprawdzałem to z tylu klocki nówki, z przodu tak 1/3 tarcze w dobrym stanie. Ma ktoś jakiś pomysł od czego to może być?? ew ile kosztuje wymiana tylnej belki??



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

śgiąga w prawo przy hamowaniu

Post autor: poolak2006 » śr wrz 08, 2010 16:54

Jak przy hamowaniu ściąga w prawo to prawdopodobnie prawa strona hamuje mocniej... możesz jechać na rolki i sprawdzą moc hamowania...
Przy skrzywieniu czegokolwiek ściągałoby cały czas a nie tylko podczas hamowania...



pyra666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn sie 16, 2010 00:16
Lokalizacja: Poznań

śgiąga w prawo przy hamowaniu

Post autor: pyra666 » śr wrz 08, 2010 17:43

No właśnie jak sprawdzali mi hamulce na stacji diagnostycznej zaraz po kupnie auta, to było wszystko ok. tak samo z amortyzatorami. Ma ktoś jakiś pomysł co to dokładnie może być??


Edit
Wiec tak jak teraz jechałem golfem i znalazłem taki kawałek gdzie połowa drogi była przykryta piaskiem. i jak prawa strona hamowała na piasku to samochód idzie ładnie równo, a jak lewa hamowała na piasku to ostro przód samochodu szedł w prawo, a tył ściągało do osi jezdni. Nie mam pojęcia do mam z tym zrobić. jakieś pomysły?? ogólnie jak samochód rozpędziłem do 100km/h i nagle zahamowałem na normalnym asfalcie to było w miarę ok, szarpnęło go trochę, ale jak minimalnie skorygowałem to reszta hamowania była ok, ale idzie zima ślisko itp, nie chciał bym żeby mnie gdzieś obróciło, jak będę ostro hamował a prawa.

jeszcze taka sprawa, czy golf IV ma EBD ( elektroniczny rozdział siły hamowania)?? czy w ogóle było to dostępne?? bardzo wiele samochodów ma to w standardzie razem z ABS'em.



Awatar użytkownika
wariat12233
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: sob cze 20, 2009 18:55
Lokalizacja: Piekary Śląskie

śgiąga w prawo przy hamowaniu

Post autor: wariat12233 » czw wrz 09, 2010 16:07

pyra666,
a może masz mniej powietrza w kole z prawej strony.......


ObrazekObrazek

pyra666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn sie 16, 2010 00:16
Lokalizacja: Poznań

śgiąga w prawo przy hamowaniu

Post autor: pyra666 » czw wrz 09, 2010 21:50

Sprawdzę jeszcze, ale jakoś niedawno pompowałem tak jak powinno być. Nie wiem kto to wcześniej pompował, ale miałem wszedzie jakieś 2.5bara



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: śgiąga w prawo przy hamowaniu

Post autor: Zimny Chirurg » czw wrz 09, 2010 22:32

A ja bym sprawdził całe zawieszenie na szarpakach czy nie masz czegoś masakrycznie wybitego. I to moze być przyczyną sciągania podczas hamowania.

Pozdro

ZC



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

śgiąga w prawo przy hamowaniu

Post autor: Vii » pt wrz 10, 2010 09:35

Panie kolego mi auto sciagało podczas hamowania i nawet podczas jazdy musiałem mieć kierownice lekko skrecona zeby auto szło rowno dzieki? Dzieki WAHACZOWI górnemu, ale Ty masz inne zawieszenie ... mimo wszystko ja bym wahacze sprawdził ;) jesli nie to, to po prostu ktoreś przednie koło mocniej Ci lapie, hamulec, a drugie słabiej przez co Cie nosiiii..

ps. szarpniecie ABSu to jest objaw zdrowy... a i nawet jesli masz lekko belke skrzywiona tudziez przesunieta dobry geometryk ustawi w miare tak azeby nie było tego czuć..



pyra666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn sie 16, 2010 00:16
Lokalizacja: Poznań

Re: śgiąga w prawo przy hamowaniu

Post autor: pyra666 » pt wrz 10, 2010 14:30

Vii pisze:Panie kolego mi auto sciagało podczas hamowania i nawet podczas jazdy musiałem mieć kierownice lekko skrecona zeby auto szło rowno dzieki? Dzieki WAHACZOWI górnemu, ale Ty masz inne zawieszenie ... mimo wszystko ja bym wahacze sprawdził ;) jesli nie to, to po prostu ktoreś przednie koło mocniej Ci lapie, hamulec, a drugie słabiej przez co Cie nosiiii..

ps. szarpniecie ABSu to jest objaw zdrowy... a i nawet jesli masz lekko belke skrzywiona tudziez przesunieta dobry geometryk ustawi w miare tak azeby nie było tego czuć..

O widze kalisz ;] tam właśnie kupiłem golfa, tam tez na stacji diagnostycznej go sprawdzałem, i jak samochód był na szarpakach to koleś tylko widział rozwalone te duże tuleje na wahaczach. ( w sumie były ostro rozerwane) to wymieniłem wraz z tymi mniejszymi tulejami i drążkami kierowniczymi. teraz nic nie puka geometria niby jest, ale ściąga... sam nie wiem. pewnie skończy sie na tym że to zostawię w spokoju. jak sie jeździ normalnie to to nie przeszkadza, tylko w awaryjnych sytuacjach gdy muszę wcisnąć hamulec w podłoge...



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: śgiąga w prawo przy hamowaniu

Post autor: Vii » pt wrz 10, 2010 16:26

pyra666 pisze:
Vii pisze:Panie kolego mi auto sciagało podczas hamowania i nawet podczas jazdy musiałem mieć kierownice lekko skrecona zeby auto szło rowno dzieki? Dzieki WAHACZOWI górnemu, ale Ty masz inne zawieszenie ... mimo wszystko ja bym wahacze sprawdził ;) jesli nie to, to po prostu ktoreś przednie koło mocniej Ci lapie, hamulec, a drugie słabiej przez co Cie nosiiii..

ps. szarpniecie ABSu to jest objaw zdrowy... a i nawet jesli masz lekko belke skrzywiona tudziez przesunieta dobry geometryk ustawi w miare tak azeby nie było tego czuć..

O widze kalisz ;] tam właśnie kupiłem golfa, tam tez na stacji diagnostycznej go sprawdzałem, i jak samochód był na szarpakach to koleś tylko widział rozwalone te duże tuleje na wahaczach. ( w sumie były ostro rozerwane) to wymieniłem wraz z tymi mniejszymi tulejami i drążkami kierowniczymi. teraz nic nie puka geometria niby jest, ale ściąga... sam nie wiem. pewnie skończy sie na tym że to zostawię w spokoju. jak sie jeździ normalnie to to nie przeszkadza, tylko w awaryjnych sytuacjach gdy muszę wcisnąć hamulec w podłoge...
Oooo golfiacz ode mnie z miasta :okej: Słuchaj nie olewaj tego bo wlasnie w tych awaryjnych sytuacjach potrzebna jest najwieksza niezawodność układu hamulcowego, reszte innych sytuacji moza ominać łukiem.. Dla przykładu wyprzedzasz 2a auta, i juz jestes na drugim pasie aczkolwiek po zastanowieniu decydujesz wyprzedzić tylko jedno bo nie starczy Ci miejsca na drugie i wtedy hamujesz a powiedzmy na drodze lezy rozzypane jakieś ustrojstwo i za pomoca tego ściagnie Cie do rowu. Odpukac ale tak moze być... .. tutaj chodzi ziomeczku o Twoje zycie oraz innych tez. Jeszcze sprawdzić mozesz piasty.

pozdrawiam :pub: :jezor:



Awatar użytkownika
Fojt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 560
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 13:58
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

śgiąga w prawo przy hamowaniu

Post autor: Fojt » wt wrz 28, 2010 11:06

Ja miałem to samo abs łapał przy lekkim hamowaniu i przy hamowaniu sciągało... okazało sie że mam odkręcone koło na głównej śrubie co trzyma przegub po dokręceniu problem znikł. Po podniesieniu samochodu i poruszaniu kołem straszny luz był.


Obrazek
Mk6 GTI DSG 2.0 TSI Stage 4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości