pedal hamulca twardy za drugim razem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grubson993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 09, 2011 17:41

Re: pedal hamulca twardy za drugim razem

Post autor: grubson993 » czw wrz 20, 2012 22:17

Witam, sorka że odkopuje temat ale mam problem z hamulcami w Ibizie II a to prawie to samo co mk3 więc tak rok temu wymieniłem pompę hamulcową, tarcze, klocki, cylinderki w tyle i szczęki no i oczywiście płyn. Hamulce były jak brzytwa a ostatnio są dość słabe pedał po naciśnięciu pierwszym naciśnięciu opada prawie do podłogi a po 2 jest wyżej ale powoli opada i zatrzymuje się w tym miejscu co za pierwszym naciśnięciem. Nie mam pojęcia czy to serwo czy pompa proszę o podpowiedź.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

pedal hamulca twardy za drugim razem

Post autor: waski1 » pt wrz 21, 2012 10:34

grubson993 pisze:Nie mam pojęcia czy to serwo czy pompa
Wskazuje na pompę ale powinieneś sprawdzić stan szczęk sprawdzić czy nie ma wycieków w jakim stanie są przewody elastyczne jeśli wszystko okej proponuje dobrze odpowietrzyć układ po tym jeśli nie będzie poprawy pompa do wymiany.



adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

pedal hamulca twardy za drugim razem

Post autor: adamwwy » pt wrz 21, 2012 22:48

Poszukaj nieszczelności. Nawet prawie niezauważalna powoduje osłabienie hamulców. Dodatkowo sprawdź samoregulatory w bębnach czy się nie zacięły.



Awatar użytkownika
darko_ch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 19, 2009 11:54
Lokalizacja: Konin

pedal hamulca twardy za drugim razem

Post autor: darko_ch » śr sty 30, 2013 18:33

witam forumowiczów
co do tematu, posiadam Audi A4 B5 1.6 99r., spotkało mnie coś podobnego - po przestanej nocy odpalając samochód rano wciskam hamulec a auto nadal jedzie tak jak by nie miało hamulca. Zdjąłem koła przednie i klocki hamulcowe są, po wciskaniu hamulca słychać w kabinie spod pedału hamulca syczenie, słuchając serwa w podszybiu też słychać takie samo syczenie, jadąc autem jak hamuje ściąga mnie lekko w lewo, ale to muszę go mocno wcisnąć, nadmieniam że płynu hamulcowego nie ubywa.
Co może być przyczyną usterki? serwo? jakaś pompka pod pedałem hamulca? nieszczelne wężyki, słabe ciśnienie?
Jakie mogą być przyczyny takiego zachowania hamulca?



Awatar użytkownika
mwillusionmw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pn lut 07, 2011 19:47
Lokalizacja: Oleszno / Włoszczowa

pedal hamulca twardy za drugim razem

Post autor: mwillusionmw » czw mar 28, 2013 21:46

Witajcie, mam podobny problem co użytkownicy wyżej, hamulec za pierwszym razem jest bardzo dobrym, za drugim i trzecim twardnieje i jest bardzo słaby. Odpowietrzyłem pompę wg rad wyżej i jest trochę lepiej, zamierzam jutro odpowietrzyć jeszcze wszystkie 4 koła i zmienić płyn na nowy. Dręczy mnie tylko jedno, uciekł mi też płyn hamulcowy, tak że był poniżej minimum(dwa razy się tak zdarzyło w ciągu 2 miesięcy, a jeżdżę często).
Sprawdzałem dwa sposoby : pedał hamulca opada powoli po chwili, gdy odpalę silnik.
A ten drugi, to hamulec również stopniowo spada gdy go nacisnę i przytrzymam(ale nie zawsze).
Przypomniało mi się, że kiedyś za mną została jakaś czarna plama, ale oleju mam ile miałem, i płynu chłodniczego też,

Jeszcze mam taki problem, że gdy hamuję ostro to np. na lodzie przekręca mnie w lewo - gdzie szukać problemu, z tyłu w kołach(cylinderki), wydaje się że któraś strona mocniej działa i wpada w poślizg.



Awatar użytkownika
bartos 2008
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 16:25
Lokalizacja: jarosłaVWiec

pedal hamulca twardy za drugim razem

Post autor: bartos 2008 » pn kwie 22, 2013 21:40

witam
przerabiałem właśnie temat twardego hamulca. U mnie było dokładnie to samo o czym piszą inni wcześniej.
Ja wymieniłem pompę vacu i prawie wszystkie wężyki ciśnieniowe. parę groszy w motoryzacyjnym kosztowały, ale pompa 100 PLN pochłonęła lepsze to od 670 PLN za nową.

wszystko wróciło do normy, a dodam że nie musiałem nic odpowietrzać, miałem obawy ale jest dobrze.
taka wskazówka dla innych przerabiających temat twardego hamulca.
:helm:
:bylo:


[img]http://images48.fotosik.pl/34/7a8361a264f9111a.jpg[/img]

pozdrowionka

Awatar użytkownika
bartos 2008
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 16:25
Lokalizacja: jarosłaVWiec

pedal hamulca twardy za drugim razem

Post autor: bartos 2008 » wt kwie 23, 2013 10:29

dodam jeszcze że przy nieszczelności zauważyłem że silnik tak jakby "twardo" gaśnie. Można to sobie porównać poprzez zgaszenie silnika nie kluczykiem a poprzez naciśnięcie egr, wcisnąć ten pręcik co wchodzi do gruszki. wiem że niezbyt jasno tłumaczę :grin: ale taki sposób pokazał mi mechanik.


[img]http://images48.fotosik.pl/34/7a8361a264f9111a.jpg[/img]

pozdrowionka

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

pedal hamulca twardy za drugim razem

Post autor: wesol » śr kwie 24, 2013 21:25

to nie egr a klapa gaszaca. EGR to taki ufo u gory.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
vwer2
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 228
Rejestracja: pt lis 21, 2008 12:12
Lokalizacja: *Dolny Śląsk - Wrocław*
Kontakt:

pedal hamulca twardy za drugim razem

Post autor: vwer2 » czw kwie 25, 2013 09:29

A zmierzyłeś jakie masz podciśnienie ?


TECH-AUTO MECHANIKA POJAZDOWA ELEKTRONIKA . WULKANIZACJA Komputerowe wyważanie kół. VAG WROCŁAW
tel. 694 379 076
Części z demontażu Golf 4 Octavia Polo 9 N

tobiaszdadela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sty 19, 2012 15:39

Re: pedal hamulca twardy za drugim razem

Post autor: tobiaszdadela » pn cze 10, 2013 22:28

Witam. Ja o tematu się przypne. Posiadam Golfa 2 TD. Mam problem z hamulcami. A mianowicie padał hamulca jest bardzo miękki i prawie nie hamuje. Na wyłączonym silniku kiedy pompuje to padał robi się twardy i nie opada. Kiedy odpada to wpada niemal do podłogi. Dodam też że hamulce w moim golfie nie są jakieś dobre. Klocki oki. Tył trochę w gorszym stanie. Powiem jeszcze taki objaw że odpowietrzylem hamulce i przez jakiś czas było lepiej. Ale po tygodniu jest to samo. Proszę doradzcie mi od czego zacząć poszukiwania przyczyny. Bo nie chce wydać kasy niepotrzebnie.



Awatar użytkownika
tomek mk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 25, 2012 17:24

pedal hamulca twardy za drugim razem

Post autor: tomek mk1 » wt lip 23, 2013 22:07

witam mam problem z moim mk1 1.6 gtd a mianowicie pedał hamulca jak wkręce silnik na obroty to za pierwszym razem jest ok a gdy nacisne 2 raz to jest twardy ze ciezko sie zatrzymaci tak jest za kazdym razem jak wkrece go na obroty.uklad jest po wymianie cylinderkow z tyłu wymianie plynu ham. pompy vacum i odpowietrzeniu całego układy. wcześniej było tak samo.ktoś mowił mi ze to moze byc serwo ale chciałbym byc pewiem.ewentualnie jesli jest to serwo to moze ktoś zna sklep w którym moge dostac nowe lub 100 % sprawne uzywane.

ps, firma z wrocławia która sie ogłasza ze posiada wszystkie cześci do vw od roku 1949-2013 to kit.mowią ze nie posiadaja wszystkich tylko wiekszość czesci do vw.



mkaccount
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob mar 13, 2010 18:26
Lokalizacja: Nowogród

pedal hamulca twardy za drugim razem

Post autor: mkaccount » wt lip 07, 2015 22:50

Witam! W ostatnich kilku tygodniach miałem problemy z hamulcami. Po naciśnięciu pedału hamulca za drugim i trzecim razem był coraz twardszy oraz przy gaszeniu samochodu trząchało silnikiem. Przyczyną był plastikowy wężyk podciśnienia od pompy vacum do serwa.
http://zapodaj.net/4dd3a149b9ab9.jpg.html

Nowy przewód plastikowy podobno tylko w serwisie - koszt ok. 120 zł

Wężyk plastikowy zastąpiłem grubym, sztywnym gumowym o grubości ścianki 3 mm, średnicy wewnętrznej 9,5 mm, długości 20 cm.
http://zapodaj.net/8264e3b74eff6.jpg.html
http://zapodaj.net/117f3f0185707.jpg.html
http://zapodaj.net/9b4692b3e1259.jpg.html

Czy to jest dobre rozwiązanie bo po konsultacji z dwoma mechanikami usłyszałem, że gumowy przewód może się zassać. Jak narazie wszystko jest ok. Co o tym myślicie, jest to bezpieczne? Proszę o opinię specjalistów.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

pedal hamulca twardy za drugim razem

Post autor: wesol » śr lip 08, 2015 06:38

jak twardy ten waz cyzli zbrojony to nei ma prawa zassac. Mozna taki stosowac. Ten stary pewnie pękł przy samym koncu co nie?? Trzbe abylo dziad podgrzac i nasunac nieco dalej i jeszcze polatalby.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

mkaccount
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob mar 13, 2010 18:26
Lokalizacja: Nowogród

pedal hamulca twardy za drugim razem

Post autor: mkaccount » śr lip 08, 2015 13:55

Dzięki za opinię, tak, ta rurka popękała z dwóch stron i jak bym po obu stronach obciął po 1,5 cm to nie wiem czy dało by się ją nałożyć, dlatego wolałem wymienić.

Na tym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=QvxqV3b-3vI
pokazane jest, że podciśnienie jest stałe po kilku sekundach od uruchomienia silnika. Czy podczas jazdy przy większych obrotach te podciśnienie się zwiększa? Można to sprawdzić VAGiem? Wie ktoś? Chodzi o to by mi nie zassało przy 200 km/h :).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości