[inny] Skrzynia biegów caddy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golf3gttdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw sty 27, 2011 19:40
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

[inny] Skrzynia biegów caddy

Post autor: golf3gttdi » sob sty 13, 2024 21:06

Witam. Jako że nie znalazłem nic konkretnego na ten temat to będę wdzięczny za pomoc. Przy 100km/h mam 3 tysiące obrotów i chciałbym to zmienic, Jaka skrzynia podejdzie do caddy mk3 SDI 2004-2010 rok ?ewentualnie proszę o namiary na części jakie są potrzebne do zmiany przełożenia 5 tego biegu bo słyszałem, że tak się da ale to byloby na tyle. Będę wdzięczny za porady



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

[inny] Re: Skrzynia biegów caddy

Post autor: Piasek » ndz sty 14, 2024 08:16

P&P podejdzie od tego samego auta z odmiany TDI ale tam niższe przełożenia nie biorą się znikąd a podyktowane znacznie większym momentem obrotowym silnika który sobie poradzi. Na skrzyni z TDI przy stówce będziesz miał tysiąc obr. mniej - a to dużo. Zapomnij że cokolwiek wyprzedzisz z tym silnikiem, na tym przełożeniu. To raczej do "żeglowania" w trasie i to najlepiej na zapiętym tempomacie. Żebyś sobie "nie polepszył" że po pierwszym odczycie spalania wyjdzie ci litr, do półtora więcej na setkę bo silnik pracuje poniżej swojego max przedziału momentu obrotowego.
Generalnie tym się kierują (kierowali przepraszam bo dzisiaj to "ekologia"), zatem kierowali zawsze konstruktorzy, dobierając przełożenia tak aby silnik zawsze pracował w przedziale gdzie ma dostępne te 80-100% momentu) czyli kiedy ma najwyższą sprawność. Wolnossący diesel będzie miał tem moment wyżej, no i dużo niższy. TDI ma go pewnie gdzieś w przedziale 1800-2400 obr dlatego przełożenia są tak dobrane aby jeździć w tym zakresie i na takim 5tym biegu 90km/h masz przy 1800 a 140km/h gdzieś przy 2500 obr.
Ale skoro pytasz to polecam fachowców co w moim skrzynię robili
https://naprawaskrzyn.pl/
bardzo kontaktowe ludzie, zadzwoń to ci powie wprost czy taniej wyjdzie zakup używki z TDI czy jednak przeróbka Twojej i czy ma to sens.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

golf3gttdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw sty 27, 2011 19:40
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

[inny] Re: Skrzynia biegów caddy

Post autor: golf3gttdi » śr sty 17, 2024 12:04

Słyszałem, że były 3 rodzaje skrzyni w 2.0 sdi i podobno to skrzynia która podejdzie również do 1.6 benzyniaka . Mam nadzieję, że z czasem temat nabierze rozpędu :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości