[mk4] Głuche pukanie podczas jazdy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Zero_Gravity
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: sob lip 12, 2014 16:44

[mk4] Głuche pukanie podczas jazdy

Post autor: Zero_Gravity » ndz cze 10, 2018 10:59

Cześć wszystkim!

Borykam się z dosyć dziwnym problemem. Otóż podczas jazdy coś mi głucho puka. Niezależnie, czy skręcam, czy jadę prosto puka ciągle. Najbardziej to pukanie słyszę przy niskiej prędkości i podczas toczenia się auta na luzie. Wraz z większą prędkością pukanie jest cichsze, ale za to szybciej puka. Nagrałem filmik, jak to puka - kiedy auto z górki się toczyło na luzie. Telefon trochę tłumi dźwięki, więc proszę się wsłuchać. Pacjent VW Bora z silnikiem ASZ i skrzynią 6b ERF (przebieg 378 tyś km). Co to może być? Nity w skrzyni? Podczas postoju nie słychać żadnego pukania ani podczas gazowania. Wszystkie biegi wchodzą bez żadnych utrudnień, bez problemu przyspiesza. W momencie tego pukania próbowałem też wciskać/puszczać sprzęgło i też wciskać i wrzucać bieg, to pukanie nie ustępowało.



Co było robione?
- maglownica regenerowana
- przegub zewnętrzny oraz łożysko na lewym przednim kole.
- tarcze, klocki ATE przód/tył.



merkava
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 10:30

[mk4] Re: Głuche pukanie podczas jazdy

Post autor: merkava » ndz cze 10, 2018 13:04

Jeśli wymieniasz przeguby i łożyska to zawsze komplet (obydwa koła) - może być tak że to nie wymienione jest teraz bardziej obciążone i stąd te dźwięki? Strzelam w ciemno, bo ilekroć coś wymieniałem w zawieszeniu to zawsze parami (hamulce, amorki, łożyska..)


Bóg stworzył Volkswageny by pokazać czym jest doskonałość.
A inne samochody? Bo ma poczucie humoru..

Awatar użytkownika
Zero_Gravity
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: sob lip 12, 2014 16:44

[mk4] Re: Głuche pukanie podczas jazdy

Post autor: Zero_Gravity » ndz cze 10, 2018 17:41

merkava pisze:
ndz cze 10, 2018 13:04
Jeśli wymieniasz przeguby i łożyska to zawsze komplet (obydwa koła) - może być tak że to nie wymienione jest teraz bardziej obciążone i stąd te dźwięki? Strzelam w ciemno, bo ilekroć coś wymieniałem w zawieszeniu to zawsze parami (hamulce, amorki, łożyska..)
A czy przypadkiem nie jest to wina przegubów wewnętrznych? Podniosłem auto z lewej strony i czułem taki luz. Poza tym też odpaliłem auto i sprawdziłem, czy coś puka przy skrzyni, ale kiedy był dodawany gaz, to od razu jakby mechanizm chciał uruchomić prawe koło, a moment później przyblokował powoli toczące się lewe koło. Nie wiem, czy to tak powinno być? ESP na ten czas było wyłączone.



merkava
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 10:30

[mk4] Re: Głuche pukanie podczas jazdy

Post autor: merkava » ndz cze 10, 2018 20:10

Luz może być minimalny, ale jedynie w sytuacji jakbyś lekko pokręcał przegubem (ale to naprawdę mikroskopijny), jeśli natomiast próbujesz poruszać półosią w górę i w dół (bądź do przodu i do tyłu) - nie powinno być żadnego luzu. Nie wiem jak zachowuje się autko z ESP, ale sprawdź też czy czasem nie trze któryś klocek - to co piszesz o przyblokowywaniu wygląda właśnie na klocki. Wiadomo że jak są nowe to muszą się najpierw trochę podocierać i poukładać, ale w żadnym wypadku nie powinne trzeć. O ile wiem - w Golfach z przodu są dwa rodzaje tarcz (pełne i wentylowane) dość mocno różniące się grubością. Zresztą również i pełne i wentylowane też są w różnych grubościach - ale to już minimalne różnice zależne od producenta. Jednak sprawdź czy przypadkiem nie masz tarczy wentylowanej i klocków do pełnej, bo wtedy cylinderek może mieć za mało miejsca na prawidłowe wysunięcie.


Bóg stworzył Volkswageny by pokazać czym jest doskonałość.
A inne samochody? Bo ma poczucie humoru..

Awatar użytkownika
Zero_Gravity
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: sob lip 12, 2014 16:44

[mk4] Re: Głuche pukanie podczas jazdy

Post autor: Zero_Gravity » czw cze 28, 2018 11:38

Wymieniłem przeguby wewnętrzne (jeden sie posypał, drugi się zacinał), tulejki i sworznie, gumy stabilizatora, łączniki stabilizatora, końcówki drążków kierowniczych. Objaw dalej nie ustąpił. Mechanik nic nie słyszy, ja słyszę. On nie wie, co to może być... Jedynie skasował ode mnie 1100zł za robotę i części... Nie wiem, co to może być... Słychać to jadąc wolno max 20km/h. Jakby coś się naprężało i pukało (tego naprężania nie słychać) i to szybciej puka, jak szybciej się jedzie. Jadąc szybciej już tego tak bardzo nie słychać.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Głuche pukanie podczas jazdy

Post autor: marcin7x5 » pt cze 29, 2018 07:14

Zrób test z autem na podnośniku. Jeżeli nadal będzie ten dźwięk to być może to coś w skrzyni biegów.



xlukasz12345x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: sob kwie 07, 2018 08:44
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Głuche pukanie podczas jazdy

Post autor: xlukasz12345x » pt lut 26, 2021 08:50

Witam mam pytanie w mojej polo 9n 2003 r wymieniłem przegub bo byla pęknięta osłona i postanowiłem wymienić cały przegub , no i po wymianie w aucie zaczęło cos trekotac i pukać ale przy prędkości do 25km/h przy ruszaniu , hamowaniu i jezdzie na wprost , pojechałem na kanał i nigdzie luźne nie ma , ale zauważyłem że przegub z drugiej strony ma minimalny luz , a ten co wymieniłem jest naprezony , czy to może być wina tego nowego przegubu , że jest tak naprezony ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Głuche pukanie podczas jazdy

Post autor: marcin7x5 » pt lut 26, 2021 17:54

Jak zamiennik to może być teraz za krótki. Ja tam miałem to musiałem delikatnie na sworzniu wahacza przestawić aby półośka nie była mocno naciągnięta.



xlukasz12345x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: sob kwie 07, 2018 08:44
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Głuche pukanie podczas jazdy

Post autor: xlukasz12345x » sob lut 27, 2021 14:21

A też Ci tak stukalo ? Zamiennik gls i luz czuć że nie ma wcale luzu na przegubie zewnetrznym, czyli wymienić przegub?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Głuche pukanie podczas jazdy

Post autor: marcin7x5 » ndz lut 28, 2021 15:11

Kup lepiej spidana. U mnie to było jakby tryby przeskakiwały między sobą...



xlukasz12345x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: sob kwie 07, 2018 08:44
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Głuche pukanie podczas jazdy

Post autor: xlukasz12345x » ndz lut 28, 2021 17:35

Czy podczas takiej jazdy z napiętym przegubem można cos uszkodzić?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Głuche pukanie podczas jazdy

Post autor: marcin7x5 » pn mar 01, 2021 19:54

Przeważnie przegub dostaje jako pierwszy lub łożysko piasty. Poduszka pod skrzynią jest sprawna i dobrze umiejscowiona? Nieraz silnik i skrzynia biegów są przesunięte w jedną stronę



xlukasz12345x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: sob kwie 07, 2018 08:44
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Głuche pukanie podczas jazdy

Post autor: xlukasz12345x » pn mar 01, 2021 23:37

Poduszka sprawna , wszystko zaczęło się dziać dopiero po wymianie przegubu



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Głuche pukanie podczas jazdy

Post autor: marcin7x5 » wt mar 02, 2021 19:38

Jak masz stary to porównaj czy są identyczne.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości