Golf IV 1.9 TDI ALH dziwne odgłosy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ernold2018
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 08, 2018 20:30

Golf IV 1.9 TDI ALH dziwne odgłosy

Post autor: ernold2018 » pn sty 08, 2018 20:48

Witam
Zmieniłem sprzęgło z dwumasy na jednomas (zamach 1z+zestaw sprzęgła SACHS VR6).Jednak od początku pojawił się problem na odpuszczonym pedale sprzęgła wydobywają się dziwne odgłosy jakby padnięte łożysko oporowe,które po wciśnięciu sprzęgła ustają.Pomyślałem że może jest to wina fabrycznie uszkodzonego łożyska oporowego , więc zakupiłem i zamontowałem drugie firmy SKF o takich samych nr,jednak w żadnych stopniu nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów.Dodam jeszcze że w międzyczasie uszkodziła się obudowa mechanizmu różnicowego w wyniku czego jest też założona druga skrzynia o tym samym oznaczeniu.Bardzo proszę o pomoc bo naprawdę nawet mechanicy nie mają pojęcia co to może byc.

Pozdrawiam



Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

Golf IV 1.9 TDI ALH dziwne odgłosy

Post autor: Tygrysq » wt sty 09, 2018 19:39

Mam ten sam zestaw założony u siebie i ten sam problem chciałem podmienić łożysko ale czytając ten post stwierdzam że to nic nie da.Podłaczam się do pytania.



robertino8606
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt mar 03, 2015 22:34

Re: Golf IV 1.9 TDI ALH dziwne odgłosy

Post autor: robertino8606 » wt sty 09, 2018 20:44

Prawdopodobnie odzywa Ci się łożysko na wałku sprzęgłowym w tej skrzyni lub któreś inne w skrzyni.Proponuje mechanikowi wziąść stetoskop warsztatowy(o ile wie co to) i odsłuchać.Miałem tak kiedyś w Oplu Insigni.Taki jakby szum z zatartego łożyska.



robertino8606
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt mar 03, 2015 22:34

Re: Golf IV 1.9 TDI ALH dziwne odgłosy

Post autor: robertino8606 » wt sty 09, 2018 20:59

Lub jest jeszcze łożysko igiełkowe na wale od strony skrzyni(tam gdzie uszczelniacz wału) które podtrzymuje wałek skrzyni.Warto go wymienić podczas wymiany sprzęgła i uszczelniacza.Może ono też szumieć.Nie jestem pewien bo nigdy nie miałem przyjemności wymieniać.Jednak więcej opcjii tam nie ma.



Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Golf IV 1.9 TDI ALH dziwne odgłosy

Post autor: AndrzejP4 » pt sty 12, 2018 01:32

prawdopodobnie takowego łożyska igiełkowego w ogólne w tym golfie nie ma (u mnie w ibizie tdi AXR nie było).

Mam ten sam dźwięk i są to odgłosy ze skrzyni. Tarcza sprzęgłowa niedostatecznie tłumi drgania przekazywane z wału silnika.

Spróbuj w trakcie tego terkotania przesunąć lewarek w kierunku 3 biegu (bez naciskania sprzęgła!). Jeżeli na moment przestanie terkotać to masz właśnie to samo co ja.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości